Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Oferte loializare Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#487
shorty

shorty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.03.2006
Ma refeream la un abonament cu costuri cat mai mici.. exista mai mic de 5 euro.. si ce beneficii nationale se dau..

#488
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De ce vrei neaparat abonament cand ai cartela cu optiuni de 2-3 euro?

#489
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
M-a sunat cineva de la Telekom sa-mi ofere un abonament ce include trafic nelimitat la viteze 4G si minute nu-stiu-cite, ca nu am retinut nimic din toata enumerarea :) la 13.5 lei pe toata durata contractului(minim 2 ani). Toate, pentru ca sint abonat la DTH, net fix si tel fix. Stiti ceva de oferta asta? Cum vi se pare? Multumesc!
A..oferta e valabila doar azi. :)

#490
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu rata o asa oferta, mai ales daca e valabila doar azi :lol:

#491
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Oferta retenție primită ieri. Aveam un abonament de 7 euro pt un smartwatch de 1 an de zile, si am mai fost client Telekom 4 ani pana in 2015.
Mi-au oferit nelimitat la 18 lei pe luna in primul an, si 22 de lei in al doilea. Dacă fac doar pe un an 22 lei pe luna. Pare prea bine sa fie adevărat.

#492
iceblow

iceblow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.04.2015
Salutare,

Mai am cateva luni de zile pana când imi va expira abonamentul, dar deja sunt eligibil pentru prelungire online pe site-ul telekom.
Exista vreun coleg aici pe forum care a obtinut la prelungire de abonament un telefon flagship la pret rezonabil ? M-ar interesa o oferta de genul huawei p10 la 200-300 de lei si un abonament mobil 25.
In momentul de fata pe site, p10 este la 999 de lei + mobil 25.. si mi se pare destul de scump avand in vedere ca la portare in alte retele telefonul costa aproximativ 250 de lei la un abonament cu valoare apropriata.
Intreb asta pentru ca nu stiu daca ar trebuie sa ma rromesc la telefon cu cei de la fidelizare sau sa ii amenint cu o cerere de inchidere ceva astfel incat sa vina cu o oferta buna.Posted Image

#493
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Suna la retentie.

#494
numberonebz

numberonebz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 31.05.2007
Acum o saptamana am sunat si eu pt o oferta la prelungirea a doua abonamente. Am negociat abonamentul de 7 € fara telefon redus la 5 € si schimbarea unui nr de tel. De atunci ma tot chinui ( zilnic) sa obtin schimbarea nr de tel gratis asa cum am negociat, dar ei cer 20 € pt asta asa ca acum, avand in vedere ca au trecut doar 6 zile de cand am decis sa prelungesc abonamentele voi renunta la prelungire si voi rezilia ambele abonamente. Nu dau 20 € pt un scimb de nr.

#495
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Mie imi expira un abonament de 9 euro, luna viitoare. Am sunat la ei, le-am zis sa mi-l faca de 5 euro, au zis ca nu se poate, ca nu exista ca cine mi-a zis m-a mintit (am citit aici asta). Mai am un abonament care expira in august, nu l-a interesat. A zis ca mi-l poate face de 7 euro, am zis ca Mobil 7 fara telefon am si eu pe cel de-al doilea abonament la ei si vreau totusi unul de 5 euro in locul celui de 9, cu prelungire daca e cazul. Nu se poate, nu exista. Am zis ca portez la concurenta, a zis ca e alegerea mea. Si cu asta basta, succes la negociat, daca asta se cheam negociere/retentie/fidelizare/ce o fi. Voi trece si cu acesta la Digi, pe langa celelalte 2 pe care le mai am.

#496
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu stiu ce va plac astfel de negocieri (rromeli), indiferent ca e vorba de Telekom sau oricare altii.
Ai cerut ceva rezonabil si te-a luat cu abureli, porteaza-te in secunda 2 si nu mai sta la discutii.

Edited by danutz1, 07 March 2018 - 16:15.


#497
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014
Nu  stiu de ce iti place sa te rromesti in alta retea imediat cum nu iti convine

View Postdanutz1, on 07 martie 2018 - 16:14, said:

Nu stiu ce va plac astfel de negocieri (rromeli), indiferent ca e vorba de Telekom sau oricare altii.
Ai cerut ceva rezonabil si te-a luat cu abureli, porteaza-te in secunda 2 si nu mai sta la discutii.


#498
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Adica daca plec de unde nu imi convine, asta inseamna rromeala? Da' ce m-am nascut clientul vreunui operator?
Gandeste-te ca eu nu negociez cu nimeni: imi convine raman, nu imi convine plec si cu asta basta.
Ce negocieri? Suntem la piata aici? Chiar asa am ajuns sa negociem niste beneficii pe care altii le au gratis?

E cea mai umilitoare experienta sa fii sunat de operatori si te "programeze" la negocieri peste cateva zile.
Ba chiar exista mai multe runde ca uneori nu e suficient o singura discutie. Asa ca urmeaza o noua programare.
Mai rau e ca nici macar nu se tin de cuvant atunci cand spun ca te suna peste un anumit timp.

Si cand te gandesti ca toate astea vin de la niste corporatisti care fac miliarde de pe urma voastra...

Edited by danutz1, 07 April 2018 - 20:56.


#499
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,338
  • Înscris: 01.12.2001
Azi am sunat si eu la 0219890 sa intreb de o oferta de portare. Am si TV DTH de la Telekom.
O fi adevarat ce mi-a spus?
Nelimitat national, 500 SMS national, 100 min internationale, net nelimitat la pretul de 13 lei lunar.
Ori portare ori numar nou. (nu conteaza).

#500
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Da e adevarata oferta, eu am acceptat-o. Mi-au cerut sa portez un numar dar nu am avut ce sa portez, si am facut abonament nou. Cartela si contractul le-am primit prin curier. Sunt curios ce imi ofera la retentie, ca mai am un ab care exira cat de curand.

Edited by stiinta_craiova, 13 April 2018 - 18:47.


#501
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postdorin_2k, on 13 aprilie 2018 - 16:51, said:

Azi am sunat si eu la 0219890 sa intreb de o oferta de portare. Am si TV DTH de la Telekom.
O fi adevarat ce mi-a spus?
Nelimitat national, 500 SMS national, 100 min internationale, net nelimitat la pretul de 13 lei lunar.
Ori portare ori numar nou. (nu conteaza).

Da. Clientii de servicii fixe,cum esti tu cu DTH au -2 euro pt ca au servicii fixe,si mai primesc inca -2 euro clientii din anumite zone ale tarii. Practic ai abomamentul Mobil 5 (7 euro standard) redus la 3 euro:) 3 euro = 14 lei,nu 13,dar e ok :)).

Edited by homealone2017, 13 April 2018 - 22:37.


#502
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,338
  • Înscris: 01.12.2001
Cate abonamente pot primi la acest pret?

#503
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta da oferta, deja e pret de Digi Mobil.

#504
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Am doua abonamente de telefonie mobila la ei. Unul 7 euro, mobil 7 fara telefon, comandat de pe site si unul de 9 euro, care a expirat zilele trecute. Pana nu am facut o prelungire telefonica, cu achizitie de telefon, ulterior am anulat acea prelungire si am returnat telefonul,nu au vrut nicicum sa imi ofere nelimitat tot la 5 euro tva inclus. Astazi, multe telefoane si insistente pe mail, m-au sunat si mi-au oferit acest abonament. In iunie au zis ca a suna sa imi ofere acelasi abonament si pentru celalalt numar. Sunt multumit, dar cam greu s-a ajuns sa primesc ce am cerut.

Edited by dariusgherman, 03 May 2018 - 11:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate