Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oferte loializare Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#469
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Vrei report?

#470
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
10€, redus de la 19, Business Office 19. Nelimitat voce national + international zona 1, 7Gb de net, 350 min internaționale zona 2, 350 min roaming, 350 sms roaming, 500 mb roaming.

Mai mult ca perfect.

PS: Oferta e pe Business, client mediu.

#471
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

View Postchris_t, on 25 decembrie 2016 - 11:16, said:

10€, redus de la 19, Business Office 19. Nelimitat voce national + international zona 1, 7Gb de net, 350 min internaționale zona 2, 350 min roaming, 350 sms roaming, 500 mb roaming.

Mai mult ca perfect.

PS: Oferta e pe Business, client mediu.

Suna bine.

#472
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Îmi expiră abonamentul (Free L Special 10 euro) în martie și în ultimele 2 luni am primit mai multe oferte de prelungire, toate refuzate. De ce? Pentru ca toate se regăsesc pe site-ul telekom, nu este nimic personalizat, nimic ca și oferta de loializare. https://www.telekom....rta-abonamente/
Abonamentele oferite (Talk L la 12 euro, Sulf M la 10 euro) erau mai slabe decât ce am în prezent. Întreabă ce aș vrea în plus, răspund că internet și ei îmi oferă clasicul 1,5 G/luna, dar îmi taie minutele naționale, minute internaționale sau sms naționale. Bineînțeles ca am refuzat, am argumentat de ce și ei au răspuns ca asta este tot ce pot să ofere.
Concluzia: aștept până în luna mai când ii expira soției abonamentul și voi face portarea a 3 nr în altă rețea, asta dacă nu o să facă o minune telekom-ul.

Edited by cata, 16 February 2017 - 11:50.


#473
mihairemus14

mihairemus14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.04.2016
Salut,  aceasi problema am avut-o si eu cu cei de la telekom, dupa 4 ani in care am platit lunar facturi mai mari de 200 ron m-au ofertat cu ce aveau si pentru noii abonati, am refuzat si m-am portat la vodafone, unde am primit la 10€/ luna  6g net la viteza 4g, nelimitat minute si sms national ( minutele valabile si international pe fix) 200 min internationale pe mobil, 200 mb trafic de net lunar in roaming si gratuit cu doua numere de mobil din reteaua vodafone italia si spania, chiar mi sa parut si am fost foarte incantat de oferta, am facut portarea imediat, mentionez ca nu am avut nici o reducere la achizitionarea unui telefon( nu am avut nevoie, ma interesat doar abonamentul) acuma o sa-mi expire abonamentul si o sa vreau sa vad cu ce oferta vor veni pentru prelungire cei de la vodafone.

#474
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Au dat impresia ca nu ii intereseaza sa prelungesc contractul,dar asa este in democratie,urmatorii!

#475
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016
Salutare oameni buni! Nu stiu...dar, Telekom-ul asta e de toata jena si se mai plang ca nu au clienti, ca e in cadere libera, ca vor sa vanda si sa plece din Romania! Am fost ieri cu cineva la un partener Germanos din Tg-Mures (doar pe Telekom are semnala la tara) sa prelungim un numar! Toate bune...dar cand am vazut ce oferta de fidelizare am avut ma gandeam ca sunt la inceputurile telefoniei mobile! Parca oamenii astia , marketingul lor e rams cu 20 ani in urma! Asa se explica lipsa de adaptare la piata,la specifivul zonei si asa mai departe! La 10 euro mi-a oferit minute nationale nelimitate, sms nelimitate doar in Telekom, fara minute in ropaming, fara minute ue mobil si atentie mare 1,5 gb date! asta e varianta S de abonament luat cu un cotet de alwiew pe 2 ani prelungire! Evident ...i-am spus doamnei ca continutul ofertei e jalnica...nu se poate asa ceva la prelungire sa oferi, ca au ramas la fundul listei ca si content! Replica....daca nu va convine puteti sa mergeti in alta parte! De necrezut! Norocul lor...ca deocamdata in zona e doar 2G de le Telekom si aLTII NU AU INCA SEMNAL! chiar asa au ramas managementul Telekom sau e jupuiala pe fata? In conditiile in care ceilalti operatori chiar ofera content! Ar fi cazul sa plece!

#476
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Aoleo
În zona respectiva nu are digi semnal
Nu cred domne așa ceva... dacă aude maistoru sau cacutz or sa se scandalizeze grav...

Edited by maiorukaki, 25 February 2017 - 22:12.


#477
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postcata, on 16 februarie 2017 - 20:26, said:

Au dat impresia ca nu ii intereseaza sa prelungesc contractul,dar asa este in democratie,urmatorii!
Si chiar asa a fost, nu am mai primit nicio oferta pana acum. De azi sunt portocaliuPosted Image

#478
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Mai exista retentie la Telekom? De ceva timp nimeni nu a mai postat aici.
Ce oferte ati mai primit?

#479
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
In luna iunie deja imi expira abonamentul la Telekom, facut acum 2 ani exact cand era Cosmote. Am abonamentul de 10,3 euro - SURF M. Din luna decembrie a anului trecut sunt eligibil pentru prelungirea abonamentului. Insa desi se numeste fidelizare, Telekomul imi spune ca pot sa optez pentru abonamente fara telefon care sunt tarifate de la 12 euro in sus si probabil imi vor face un discount de 1 eur pe perioada contractuala. De ce sa dau 12 eur cand exista oferta la abonament cu 5 eur cu beneficii nelimitate ?

#480
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postedyttzu, on 07 ianuarie 2018 - 21:28, said:

In luna iunie deja imi expira abonamentul la Telekom, facut acum 2 ani exact cand era Cosmote. Am abonamentul de 10,3 euro - SURF M. Din luna decembrie a anului trecut sunt eligibil pentru prelungirea abonamentului. Insa desi se numeste fidelizare, Telekomul imi spune ca pot sa optez pentru abonamente fara telefon care sunt tarifate de la 12 euro in sus si probabil imi vor face un discount de 1 eur pe perioada contractuala. De ce sa dau 12 eur cand exista oferta la abonament cu 5 eur cu beneficii nelimitate ?

Alea de 5 euro sunt pt.persoane juridice.
Pt. persoane fizice exista abonament la 7 euro, cu conditia sa ai si servicii fixe.
Negociaza cu ei si sigur vei obtine la 10-11 euro beneficii mai bune decat in alta parte.

#481
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
Nu chiar .

Eu am primit o super oferta la prelungire, un abonament mobil 6 fara telefon + 1 euro discount pe 12 luni .
Deci platesc 5 euro, am si internet nelimitat in 4G, iar abonametul e pe 12 luni .

p.s (sunt abonat de 10 ani la telekom)

#482
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Astept si eu fidelizarea Telekom cu o portare anonat de 10 ani!!!

#483
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asteapta !!!!!

#484
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
referitor la ce am postat mai sus :Attached File  IMG_20180108_183137_258.jpg   66.03K   98 downloads

#485
shorty

shorty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.03.2006
Buna, pentru abonament cu minute nationale nelimitat ce valoare minima exista la abonament aveti idee..? Pentru cineva in varsta care nu are nevoie de internet..

#486
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O persoana in varsta are nevoie de minute nationale nelimitate?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate