Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Asa zisele prietene

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 adycoke2, on 20 septembrie 2014 - 09:21, said:

in primul rand scapa de "k"-urile alea din text ca ma zgarie pe creier
Coooorect !!!

 AngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 06:53, said:

si cand am citit conversatiile lui
Dar el de ce i-a dat apă la moară ?

LE : aţi ...

Edited by genius, 20 September 2014 - 09:52.


#20
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 pierre_de_timp, on 20 septembrie 2014 - 08:01, said:

Vrei sa limpezesti apele cu el? Faceti schimb de parole. La mailuri, facebook. telefoane, whatever.
Sunt de acord cu toata postarea ta, mai putin cu afirmatia asta. Mi se pare o prostie. Mai bine se despart, decat sa ajunga acolo, parerea mea...

 adycoke2, on 20 septembrie 2014 - 09:21, said:

in primul rand scapa de "k"-urile alea din text ca ma zgarie pe creier,ai totusi 28 de ani si nu se mai cuvine sa scrii ca la pubertate,in al doilea rand trebuie sa ai rabdare ,timpul le rezolva pe toate si iti ofera informatii pretioase ,apoi,in viata tentatii sunt multe,nu va fi nici prima nici ultima oara cand cineva se va da la iubitul tau,daca tine la tine si invers ve-ti ramane impreuna,oricum,sa nu crezi ca la un moment dat tu nu il vei insela,o sa se intample si treaba asta,totul este sa comunicati.
Sunt de acord cu postarea ta, dar "ve-ti"?!

 Autumn_Dream, on 20 septembrie 2014 - 09:49, said:

Stai sa vad daca am inteles bine: ai terminat relatia de prietenie cu "asa zisa" prietena si nu ai terminat relatia cu iubitul tau? Tu chiar crezi ca vina este 100% a ei? Daca ii gaseai in pat facand sex, tot vina ei era? *facepalm* . Get some backbone, girl.
Mai exact, unde a gresit el? Sa-nteleg si eu!

 genius, on 20 septembrie 2014 - 09:51, said:

Dar el de ce i-a dat apă la moară ?
Ti se pare ca i-a dat apa la moara? Daca el flirta cu tipa respectiva, crezi ca-i mai arata mesajele iubitei?

#21
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 09:56, said:

Ti se pare ca i-a dat apa la moara? Daca el flirta cu tipa respectiva, crezi ca-i mai arata mesajele iubitei?
Dar ce făcea ? Pierdea timpul ?

#22
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 genius, on 20 septembrie 2014 - 10:09, said:

Dar ce făcea ? Pierdea timpul ?
Vorbesti de parca stii exact care au fost replicile lui in acele mesaje... Atat de sigur esti pe tine cand il invinovatesti!

#23
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 10:10, said:

Vorbesti de parca stii exact care au fost replicile lui in acele mesaje... Atat de sigur esti pe tine cand il invinovatesti!
Ce făcea de a ajuns aia să-şi taie venele ?
Vorbea cu ea despre integrale şi derivate ?
Poate ceva fizică cuantică ...

Edited by genius, 20 September 2014 - 10:12.


#24
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 09:56, said:

Sunt de acord cu toata postarea ta, mai putin cu afirmatia asta. Mi se pare o prostie. Mai bine se despart, decat sa ajunga acolo, parerea mea...


Sunt de acord cu postarea ta, dar "ve-ti"?!


Mai exact, unde a gresit el? Sa-nteleg si eu!


Ti se pare ca i-a dat apa la moara? Daca el flirta cu tipa respectiva, crezi ca-i mai arata mesajele iubitei?

I-a dat numarul de tel. Ti se pare putin? Iar glumitele alea... Stii tu vorba aia nu? In gluma se spune ADEVARUL.

#25
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 genius, on 20 septembrie 2014 - 10:12, said:

Ce făcea de a ajuns aia să-şi taie venele ?
Vorbea cu ea despre integrale şi derivate ?
Poate ceva fizică cuantică ...
Povestea cu taiatul venelor e de mai demult, nu are legatura cu ce discutam acum, eu asa am inteles... Poate ne lamureste initiatoarea topicului in acest sens.

 Autumn_Dream, on 20 septembrie 2014 - 10:20, said:

I-a dat numarul de tel. Ti se pare putin? Iar glumitele alea... Stii tu vorba aia nu? In gluma se spune ADEVARUL.
Deci daca iti dai numarul de telefon unei persoane de sex opus asta inseamna implicare sentimentala?! Asta mi se pare dementa! Mai ales ca si el stia ca tipa e prietena buna cu iubita lui (cica)...

#26
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 10:28, said:

Povestea cu taiatul venelor e de mai demult, nu are legatura cu ce discutam acum, eu asa am inteles... Poate ne lamureste initiatoarea topicului in acest sens.


Deci daca iti dai numarul de telefon unei persoane de sex opus asta inseamna implicare sentimentala?! Asta mi se pare dementa! Mai ales ca si el stia ca tipa e prietena buna cu iubita lui (cica)...

Reciteste ce a scris initiatoarea. Tipul a alimentat avansurile ei prin anumite conversatii cu conotatii sentimentale. Cand a vazut ca lucrurile o iau in serios, s-a dus ca un catel la iubita sa se planga de ce i-a facut prietena ei ca el sa iasa victima si aia tap ispasitor. Inteligent din partea lui. Iubita lui a inghitit galusca.

#27
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ai inteles tu pe dos :)

#28
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

 AngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 05:48, said:

Ea a inceput cu ce faci cumnate, da mi si mie numarul tau de tel . El i l a dat , dupa care au inceput glumele si el i-a raspuns usor ca te indragostesti si eu nu o las pe iubita mea pentru nimeni, Respectiva tipa a ajuns sa se indragosteasca si ameninta ca se omoara ca il iubeste si ca numai suporta, sa se desparta de mine ca ea numai poate asta .

 Autumn_Dream, on 20 septembrie 2014 - 09:49, said:

Stai sa vad daca am inteles bine: ai terminat relatia de prietenie cu "asa zisa" prietena si nu ai terminat relatia cu iubitul tau? Tu chiar crezi ca vina este 100% a ei? Daca ii gaseai in pat facand sex, tot vina ei era? *facepalm* . Get some backbone, girl.

De aici inteleg ca el i-a cam taiat craca de la bun inceput, iar ea a vazut ca devine din ce in ce mai inaccesibil si a inceput cu amenintarile asupra propriei vieti.

#29
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006
@Autumn_Dream: Recunosc ca am recitit. Iata ce a scris:

 AngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 05:48, said:

Deci ideea este in felul urmator ..ea nu locuieste aproape de noi ..iar noi 2 nu locuim impreuna(prea devreme) iar toata chestia s a intamplat pe net , tel . Iubitul meu mi a dat voie sa citesc toata convorbirea  sa ii umblu in tel s.a.m.d. Am ramas ingrozita de ce am citit crede-ma Ea a inceput cu ce faci cumnate, da mi si mie numarul tau de tel . El i l a dat , dupa care au inceput glumele si el i-a raspuns usor ca te indragostesti si eu nu o las pe iubita mea pentru nimeni

Inca mai gasesti logica in ceea ce sustii?

Edited by SuPY, 20 September 2014 - 10:37.


#30
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 Nero-d, on 20 septembrie 2014 - 10:35, said:

ai inteles tu pe dos Posted Image

Posibil, dar intuitia imi spune ca si el poarta vina.

#31
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 Autumn_Dream, on 20 septembrie 2014 - 10:37, said:


Posibil, dar intuitia imi spune ca si el poarta vina.
Intuitia feminina? :) Pentru mine logica e pe primul plan! ;)

#32
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 10:47, said:

Intuitia feminina? Posted Image Pentru mine logica e pe primul plan! Posted Image

Asta e problema ta, nu a mea. Fiecare cu ale lui.

#33
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 SuPY, on 20 septembrie 2014 - 10:36, said:

Inca mai gasesti logica in ceea ce sustii?
Păi da . A văzut fătălăul că se îngroaşă treaba şi , ce a zis el , hai să-i zic iubitei să nu ajungă să-i zică "așa-zisa prietenă" .

#34
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 genius, on 20 septembrie 2014 - 11:09, said:

Păi da . A văzut fătălăul că se îngroaşă treaba şi , ce a zis el , hai să-i zic iubitei să nu ajungă să-i zică "așa-zisa prietenă" .

Chiar ca fatalau.

#35
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 genius, on 20 septembrie 2014 - 11:09, said:

Păi da . A văzut fătălăul că se îngroaşă treaba şi , ce a zis el , hai să-i zic iubitei să nu ajungă să-i zică "așa-zisa prietenă" .
Ce-a zis in mesajele alea de ti se pare asa?! Suferiti de paranoia!

Daca el a urmarit prin asta sa o intoarca pe iubita lui impotriva acelei tipe, adica sa rupa prietenia ce le lega, bine a facut! Inseamna ca el chiar tine la iubita lui! Aceea nu e o persoana cu care vrei sa fii prieten/prietena si el, probabil, si-a dat seama de acest lucru. Deci, daca mergem pe presupuneri, putem gandi si asa!

Nu ii iau apararea fiindca el e barbat ca si mine, dar asa vad eu lucrurile. Daca informatiile primite de noi sunt incomplete si/sau incorecte, atunci se schimba situatia! Eu ma bazez pe ce cunosc, ce ni s-a spus (pe "probe" cum se spune, nu pe prezumptii). Defapt, singura prezumptie pe care ma pot baza este cea de nevinovatie! Posted Image

Daca esti suspicios cu partenerul/partenera, inseamna ca nu ai incredere in el/ea. Daca asa stau lucrurile, mai bine te desparti de el/ea! Altfel, se complica inutil vietile amandurora si se iroseste timp din viata fiecaruia!

Edited by SuPY, 20 September 2014 - 12:01.


#36
trasnitul28

trasnitul28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 28.09.2012
Iubitul e olandez?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate