Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Asa zisele prietene

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
AngelSoul

AngelSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2014
Sunt curioasa ..ce parere aveti de asa zisele prietene...si ce a-ti face in cazul in care prietena cea mai aproapiata care te striga sister, s-ar da la iubitul tau?
Eu una nu stiu ce sa fac...cam greu sa trec peste desi incerc sa uit pt k prietena mea s-a dat la iubitul meu Posted Image

#2
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Aia nu e prietena. Cati ani aveti?

#3
AngelSoul

AngelSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2014
eu ..28...si nu ma asteptam sincer. era singura cu care vorbeam deschis despre orice

#4
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Mai sunt si unele tipe care se "dau" la persone la care stiu ca nu au acces, dar se pun in pozitiile respective. Dupa daca el le raspunde iti zic ca el nu e fidel, daca nu le raspunde e pampalau. Motivele sunt diverse, uneori spun ca "au incercat sa vada daca iti e fidel" spre binele tau. Repet, aia nu-I prietena, e o tipa ce chipurile iti vrea binele si se da prietena ca sa te"ajute".Been there, done that! (adica am patito cu my crush la momentul respectiv, se considera prietena mea dar se dadea in acelasi timp la tipul respectiv).

Edited by Arianna-D, 20 September 2014 - 05:48.


#5
AngelSoul

AngelSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2014
Deci ideea este in felul urmator ..ea nu locuieste aproape de noi ..iar noi 2 nu locuim impreuna(prea devreme) iar toata chestia s a intamplat pe net , tel . Iubitul meu mi a dat voie sa citesc toata convorbirea  sa ii umblu in tel s.a.m.d. Am ramas ingrozita de ce am citit crede-ma Ea a inceput cu ce faci cumnate, da mi si mie numarul tau de tel . El i l a dat , dupa care au inceput glumele si el i-a raspuns usor ca te indragostesti si eu nu o las pe iubita mea pentru nimeni, Respectiva tipa a ajuns sa se indragosteasca si ameninta ca se omoara ca il iubeste si ca numai suporta, sa se desparta de mine ca ea numai poate asta . Ea are un copil ..o frumusete de fata , sincer imi e mila de copilul acela de cate ori s-a jurat pe copil , plus k il tot zapacea cand se duce la ea k ea numai poate, ba chiar l a blestemat in biserica pe iubitul meu sa planga cate lacrimi a plans ea , si a taiat venele la web ( lucru pe care mi l povestise un prieten de al nostru comun ca facuse si in timpul in care erau ei 2 impreuna ameninta ca se omoara ba chiar si a taiat venele in fata lui si nu credeam) . Eu incerc sa uit dar totusi e destul de greu :(

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
foarte tare Posted Image
se intampla si invers destul de des
adica practic e un lucru destul de comun
e pe baza de fructul oprit, si un barbat cuplat e mai atractiv si mai dezirabil decat unul singur
acum na... nu stiu care mai e relatia ta cu asa zisa prietena si daca ai confruntat-o referitor la aceasta problema
totusi la 28 de ani nu mai sunteti copii... mai ales ca zici ca are si "obligatii"

oricum, ca si sfat pentru ea... venele se taie pe lung
nu stiu de ce dar am impresia ca la femei, prietenia e mai superficiala Posted Image, mai mult pe baza de bârfă si socializare

Edited by Nero-d, 20 September 2014 - 06:52.


#7
AngelSoul

AngelSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2014
iti dai seama ca nu mai am nici un fel de conv cu ea. insa al meu iubit nu imi spusese nimic..si s a gasit tocmai ea sa imi spuna ca el s a dat la ea etc :)) si cand am citit conversatiile lui se ruga de el sa le stearga sa nu cumva sa citesc eu ca ea nu vrea sa aflu eu. curiozitate : ce s a gandit in momentul in care a decis sa imi spuna? cumva: daca eu l-am pierdut, macar sa nu ramana ea cu el?

#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ma gandesc ca ar fi fost normal sa aveti totusi o discutie... asa... ca intre prietene
sa dati lucrurile pe fata
iar daca erati prietene foarte bune... prietenele impart orice Posted Image, nu?
poate s-a gandit ca daca va desparte cumva, e mai usor sa migreze catre ea, sa-l consoleze...

poate era macinata de gelozie... ca tu ai prieten si ea nu

in momentul in care esti combinata... ai o viata "de cuplu" cu compromisuri si responsabilitati, se mai schimba prioritatile... acorzi mai mult timp si atentie relatiei decat anturajului

Edited by Nero-d, 20 September 2014 - 07:04.


#9
AngelSoul

AngelSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2014
hmm posibil...am incercat sa am o discutie cu ea...si mi a zis ca sunt nebuna sa merg la dr....eu?! cand de fapt tind sa cred ca are nevoie de ajutor specializat(facand referire la pastile, taiatul venelor?

#10
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
totusi si iubitul tau a a pstrat tacerea.... Posted Image

cand o relatie devine destul de serioasa incat va mutati impreuna... socializezi (vizite) doar cu cupluri
paza buna...

Edited by Nero-d, 20 September 2014 - 07:26.


#11
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
discutia trebuie purtata cu prietenul tau, el trebuie sa puna capat porcariei cu amica ta...

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Daca ai incredere in prietenul tau, nu o baga in seama...
Sau poti pune la cale, impreuna cu el o mica inselatorie - el ii da intalnire intr-un anumit loc si la intalnire te duci tu...Ii spui ca a intervenit ceva si nu a putut veni el.

#13
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostAngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 05:06, said:

Sunt curioasa ..ce parere aveti de asa zisele prietene..

e o situatie extrem de frecventa printre femei.

View PostAngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 05:48, said:

Respectiva tipa a ajuns sa se indragosteasca si ameninta ca se omoara ca il iubeste si ca numai suporta, sa se desparta de mine ca ea numai poate asta . .....


O drama queen disperata dupa confirmari. Nimic nou. Targetul ei insa sunt cei care au deja pe cineva, adica au ei la randul lor o confirmare ca sunt eligibili pe piata si nu niste loseri.


View PostAngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 05:48, said:

. Iubitul meu mi a dat voie sa citesc toata convorbirea  sa ii umblu in tel s.a.m.d.

View PostAngelSoul, on 20 septembrie 2014 - 06:53, said:

insa al meu iubit nu imi spusese nimic..si s a gasit tocmai ea sa imi spuna ca el s a dat la ea etc Posted Image) si cand am citit conversatiile lui se ruga de el sa le stearga sa nu cumva sa citesc eu ca ea nu vrea sa aflu eu. curiozitate : ce s a gandit in momentul in care a decis sa imi spuna? cumva: daca eu l-am pierdut, macar sa nu ramana ea cu el?

Ca nu ti-a spus el de la inceput ar fi putut ridica intrebari (pentru o femeie) dar ca le avea in telefon si ti le-a aratat fara nici un fel de probleme il absolva de orice suspiciune. Nu ti-a spus pentru ca era prietenia voastra si nu vrea el sa intervina intre voi. Asa gandeste un barbat pentru ca nici lui nu i-ar conveni ca tu sa intervii in prieteniile lui cu alti barbati. Daca le stergea parca parca ai fi putut intra la idei dar numai daca vrei sa intri.

Vrei sa limpezesti apele cu el? Faceti schimb de parole. La mailuri, facebook. telefoane, whatever.

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu exista "asa-zis ceva".  Exista "ceva" sau "altceva"

#15
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai ajuns la postul 13,666 si repede ti-ai bagat coada :P

#16
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014
Ce prietena buna! Mai ca-ti vine s-o iei si s-o pui la rana! D-aia prefer eu prieteniile cu barbatii. Cel putin stiu ca nu mi-l fura niciunul.

Iubitul tau a procedat corect, mai ales ca ti-a aratat tot, ca sa nu existe suspiciuni si tensiuni intre voi. Terminati-o amandoi cu respectiva disperata. A vazut ca nu i-a mers si incearca toate variantele posibile. Eu i-as sugera sa isi taie venele pe lung, macar sa fie sigura de o treaba.

#17
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
in primul rand scapa de "k"-urile alea din text ca ma zgarie pe creier,ai totusi 28 de ani si nu se mai cuvine sa scrii ca la pubertate,in al doilea rand trebuie sa ai rabdare ,timpul le rezolva pe toate si iti ofera informatii pretioase ,apoi,in viata tentatii sunt multe,nu va fi nici prima nici ultima oara cand cineva se va da la iubitul tau,daca tine la tine si invers ve-ti ramane impreuna,oricum,sa nu crezi ca la un moment dat tu nu il vei insela,o sa se intample si treaba asta,totul este sa comunicati.

#18
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
Stai sa vad daca am inteles bine: ai terminat relatia de prietenie cu "asa zisa" prietena si nu ai terminat relatia cu iubitul tau? Tu chiar crezi ca vina este 100% a ei? Daca ii gaseai in pat facand sex, tot vina ei era? *facepalm* . Get some backbone, girl.

Edited by Autumn_Dream, 20 September 2014 - 09:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate