Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Clasa a ll-a, plus discutii conexe

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#37
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Eu nu le iau niciun i-phone, n-am nici eu, barem ei...sa fim seriosi...le-am zis ca ce prefera i-phone sau sa mearga pe jos la scoala prin vant, ploaie, frig?
Ca n-am bani si de alea si de alea...sa aleaga daca vor caldura, transport plus alte facilitati (filme 3D, excursii, concerte- apropo cel mai ieftin bilet la Indila la Sala Palatului e 120 leiPosted Image chiar si pt copii) sau i-phone?
Cum ar veni, i-am pus pe ei sa aleaga. :D Au ales alelalte toate, nu i-phone.
Daca ii invat cu de toate, cand nu oi mai avea, ce fac cu ei? Posted Image

Si ca sa revenim la clasa a 2-a, imi amintesc ca atunci am avut primul clasor cu timbre. :)

#38
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
indirect si eu am avut tot in acea perioada, de ce indirect? pt ca era a fratelui meu si mai completam acolo. si acum il mai am. e la parinti acasa

Edited by Dany_Darke, 29 September 2014 - 14:10.


#39
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
M-ati omorat nene cu discutia asta, laolalta cu altele auzite...imi vine sa iau antidepresive Posted Image Vorba Shivei, sa facem pe dracu-n patru sa ne luam zborul...

#40
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,091
  • Înscris: 06.01.2005
Eu zic sa te limitezi la ceai de lavanda! Posted Image

#41
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostAlka10, on 30 septembrie 2014 - 09:04, said:

M-ati omorat nene cu discutia asta, laolalta cu altele auzite...imi vine sa iau antidepresive Posted Image Vorba Shivei, sa facem pe dracu-n patru sa ne luam zborul...

nu te tine nimeni cu forta pe acest topic, este democratie, il poti parasi cand vrei si fara explicatii

#42
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
Nu-l parasesc, ca vreau sa stiu ce ma asteapta...un om informat face cat doi. :)

#43
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Dany,

Alka se referea la faptul ca e speriata de ce aude pe topic, nu de faptul ca noi o dam pe aratura.
Asta este motivul pt care am schimbat titlul topicului, ca sa putem discuta si pe langa subiect. :)

#44
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ok, atunci imi cer scuze ca m-am pripit :)

#45
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Nu e nimic, e bine sa vedem ca si barbatii se pripesc, nu numai femeile. :)

#46
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
doar ca ... nu sunt barbat :P

#47
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Asta-i buna! Posted Image
Deci...rectific...se pripesc numai femeile, na... Posted Image

#48
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
noi doua nu am apucat sa dicutam pe larg, insa sunt destule persoane pe forum care stiu ca sunt fata/femeie. end of offtopic for me

#49
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mereu am crezut ca esti barbat, asta si din perspectica ca mereu m-am inteles mai bine cu barbatii pe forum, decat cu femeile. :)
(end of offtopic for me 2. :D)

De clasa a 2-a, ce sa mai zicem? :)
Ca ieri am primit si noi orarul definitiv.
O parte pozitiva a redenumirii materiilor este ca scrii mai putin in Orar, gen :Luni, 2 ore CLR, 2 ore MEM etc .:)

#50
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
exact ca in facultate, la un moment dat nici nu stiam ce inseamna materiile respective.

pe de o parte e bine ca acum au prescurtari, insa cu cat e mai pompos titlul, cu atat e mai stufoasa si imbarligata materia.

consider ca pt un copil de 8 ani, care abia invata ce inseamna scoala, sa-l bagi in niste materii si chestii de care unii de 10-11 ani inca intreaba ce este aia, mi se pare cam deplasat. e adevarat, trebuie sa stie ce inseamna tot ce ii inconjoara, insa daca acum le predai asa ceva, mai tarziu la liceu in a 9-a, a 10-a, ce vor face? matematici speciale? gauss, integrale de suprafata si alte alea?

#51
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,091
  • Înscris: 06.01.2005
Inainte de inceperea scolii, de la prima sedinta, invatatoarea ne-a anuntat ca in primele doua saptamani se vor da testari la romana si matematica, la nivel de scoala, pentru a verifica nivelul cunostintelor dobandite de-a lungul clasei intai. "Vor fi testari riguroase pentru a sti cum stam astfel incat scoala sa remedieze ....... Posted Image ..."

Vinerea trecuta a fost la "matematica". Dupa ore emotionat, eu, il intreb "a fost greu, crezi ca ai gresit ceva?".
Relaxat mi-a raspuns: "Am facut totul bine, numai la prima problema nu se vedea bine poza si nu se vedeau clar care sunt RINICHII calului." Posted Image (nu stiu care-i treaba cu rinichii dar cel putin la scoala lui fiu miu e o obsesie - rinichi de gaina, de cal, om, de catel etc).
Dupa socul initial continui: "Doamna v-a ajutat la test?". "Nu, dar cand ne duceam cu foile ne arata greselile si trimitea copiii inapoi in banca pentru a le corecta!".
Bun asa, ne-am lamurit si cu rigurozitatea.

Edited by gelublabla, 06 October 2014 - 08:19.


#52
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

View PostDany_Darke, on 01 octombrie 2014 - 12:43, said:

ce vor face? matematici speciale? gauss, integrale de suprafata si alte alea?


Pardon! Sumele Gauss le-a facut fiimea acum intr-a 5-a.

#53
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Gelule, stii ca e criza de medici in Romania dupa ce i-a indemnat Base sa plece peste hotare.
Cred ca d-aia se insista pe rinichi, inimi si alte organe interne (Slava Domnului, ca doar interne Posted Image)....ii pregateste pe toti pt UMF. Posted Image

XZY, voi deja sunteti intr-a 5-a? Uf, ce-a mai trecut timpul....

#54
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,091
  • Înscris: 06.01.2005
S-ar parea ca se apropie a doua venire a lui Cristos: pe langa prooroci falsi, prim ministri imbecili si curve revoltator de proaste (Gabriela Firea) incep sa apara si minuni.
A aparut un prim manual la Comunicare in Limba Romana clasa  a 2 a varianta electronica
Mi se pare tare inghesuit dar macar e ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate