Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Veti ramane in reteaua Telekom?

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

Poll: Veti ramane in reteaua Telekom? (311 member(s) have cast votes)

Veti ramane in reteaua Telekom?

  1. Da, pana la expirarea contractului actual. (71 votes [22.83%])

    Percentage of vote: 22.83%

  2. Da, inclusiv dupa expirarea contractului actual. (37 votes [11.90%])

    Percentage of vote: 11.90%

  3. Nu. (203 votes [65.27%])

    Percentage of vote: 65.27%

Daca va portati, ce retea veti alege?

  1. Orange (89 votes [28.62%])

    Percentage of vote: 28.62%

  2. Vodafone (60 votes [19.29%])

    Percentage of vote: 19.29%

  3. Digi.Mobil (162 votes [52.09%])

    Percentage of vote: 52.09%

Vote Guests cannot vote

#37
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostYOUR_GOD, on 14 septembrie 2014 - 09:51, said:

Mie ofertele actuale mi se pare total dezavantajoase. Nu voi încărca nici măcar odată cartela la aceste preturi. Deja am discutat la Voda despre portare. Suntem 6 utilizatori in familie. Mai așteptăm câteva zile, poate , într-adevăr, vor apărea si ofertele mai bune. Mi se pare cea mai nefericita decizie de marketing, când apari pe piață sa mărești toate preturile. dar ce știu eu, poate rețeaua asta va deveni de fițe, lol si lumea o va prefera tocmai pentru ca este scumpa..

Aoleu..ce-s preturile alea la telefoane?! Omg, nu ca as cumpăra telefoane de la ei, dar totuși..

Daca tot vrei sa pleci, muta-te la Digi.Mobil sau la Orange, calitatea Vodafone este inexistenta.

#38
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
brasoveanule, dupa ce am cantarit putin beneficiile, m-am gandit la Digi, dar ei nu au 4G, nu? Nici Cosmote nu avea pe  Prepay, dar urma sa implementeze.
Oricum, luam in calcul si Digi, dar Orange, nu. Reteaua asta tot pica iar ofertele sunt slabe.
Eu trebuie sa ma gandesc bine de fac deoarece sunt responsabil pentru 6 utilizatori de Prepay, cu nevoi de comunicare diferite. Astazi am mai verificat inca o data siteul Telekom.ro si intr-adevar, totul a fost miscroat, pana la disparitie. De exemplu, nu stiu daca v-ati dat seama, dar minutele internationale au cam devenit fixe. Oferta mea de 8E este acum de 10E. Si i-as da, dar nu catre Cosmote. Daca platesc mai mult vreau calitate.

#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Lol, auzi la Orange: net noaptea. Buna asta. Mai ramane sa puna minute noaptea, sms noaptea sau pe 30 februarie.

#40
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ofertele la acest Telekom sunt foarte slabe, nici nu mai incape discutie. Eu iti recomand Digi.Mobil, il folosesc fara probleme, mai ales daca ai semnal acolo unde il vei folosi mai mult este mai mult decat in regula. Iar daca vei ajunge si prin zone deocamdata neacoperite de reteaua nativa Digi.Mobil, ai acces automat la roaming in Vodafone, dupa cum stii.

#41
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Eu am o cartelă de net care nu a mers niciodată. Odată mergea cu packet loss, a doua oară nu a mers deloc. Aştept să-mi primesc banii prin ANPC şi le-o aduc înapoi. Păcat, eram interesat de netul lor prepay.

#42
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Cu aceste print screen-uri cred ca spun tot Posted Image
Attached File  vdvsdvds.jpg   93.85K   194 downloads Attached File  gsdgsd.jpg   111.49K   181 downloads

#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Cat timp durează portarea la Digi?
Eu m-am portat de pe Voda acum...7 ani, dar mi-am putut utiliza cartela pana cand mi-a fost creata cealalta. Atunci am ramas fara semnal, dar am mers sa iau SIM-ul nou si gata. Ideea este ca eu mai fac ce mai fac, dar sotia mea nu poate sta fara telefon. Suntem 6 persoane care vor parasi magenta.

Of, nu ma orientez deloc la ei (Digi) pe site..caut o oferta cu minute internaționale si vreo 500 mega de net.

#44
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Poate dura pana la 3 zile lucratoare.

Arunca o privire aici http://www.rcs-rds.r...i_mobil_optim_2

Edited by danzi23, 15 September 2014 - 17:00.


#45
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
...prepay.

3 zile ar fi grozav. Unde găsesc EO mai pe scurt?

View Postporcusoru, on 15 septembrie 2014 - 16:54, said:

Cu aceste print screen-uri cred ca spun tot Posted Image
Attachment vdvsdvds.jpg Attachment gsdgsd.jpg
Ininte, oferta costa 8E...de cateva luni se facuse 6. Acum..10.

Gata, am gasit aici...

Hm, se pare ca nu te poti porta decat pe abonament. In acest caz, merg mai departe. Vodafone. Si chiar am gasit o foerta ok. Culmea, Voda are acum, oferte mai bune decat Cosmote.

#46
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View PostYOUR_GOD, on 15 septembrie 2014 - 17:06, said:

Culmea, Voda are acum, oferte mai bune decat Cosmote.
Am trait s-o vedem si pe asta. Vodafone cu oferte mai bune decat alt operator (nici nu mai conteaza care). :)

#47
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Sunt la fel de surprins.

#48
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Si ce de discutii legate de ce oferte super-bune or sa aduca nemtii....

#49
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Pai toata lumea se astepta ca dupa rebranduire sa apara niste oferte prin care sa se incerce atragerea macar a unui mic val de noi clienti. Ciudata strategia nemtilor de a se relansa sub noul nume prin oferte inferioare celor pe care le avea Cosmote. Cred ca e ceva unic...

#50
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Eu nu cred ca voi mai ramane din cauza ca cand facui abonamentul de mobil cerui si fix dar a trecut un an si nema fix din lipsa de fir la casuta.

#51
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,190
  • Înscris: 22.03.2008

View PostYOUR_GOD, on 15 septembrie 2014 - 17:06, said:

...prepay.

3 zile ar fi grozav. Unde găsesc EO mai pe scurt?


Ininte, oferta costa 8E...de cateva luni se facuse 6. Acum..10.

Gata, am gasit aici...

Hm, se pare ca nu te poti porta decat pe abonament. In acest caz, merg mai departe. Vodafone. Si chiar am gasit o foerta ok. Culmea, Voda are acum, oferte mai bune decat Cosmote.
La cartela cele mai bune oferte sunt la Vodafone, dar e normal ca reteau Vodafone sa scada preturile pentru ca au cele mai multe probleme cu reteaua si multe zone fara semnal, nici macar 2g. La prima vedere abonamentele Telekom par extrem de slabe, dar daca iti iei un telefon la abonament de la ei, beneficiezi de cea mai reducere la telefon, in schimb, la Vodafone e tocmai invers.
Cele mai multe reclamatii pe pagina de facebook despre semnal sunt la Vodafone!

Attached Files



#52
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostYOUR_GOD, on 15 septembrie 2014 - 16:58, said:

Cat timp durează portarea la Digi?
Eu m-am portat de pe Voda acum...7 ani, dar mi-am putut utiliza cartela pana cand mi-a fost creata cealalta. Atunci am ramas fara semnal, dar am mers sa iau SIM-ul nou si gata. Ideea este ca eu mai fac ce mai fac, dar sotia mea nu poate sta fara telefon. Suntem 6 persoane care vor parasi magenta.

Of, nu ma orientez deloc la ei (Digi) pe site..caut o oferta cu minute internaționale si vreo 500 mega de net.

La Digi ai minimum 3 Giga de net, la 2 euro, si minute internationale incluse...Portarea decurge fara probleme, maximum trei zile lucratoare si te poti porta si la cartela in Digi.Mobil, insa nu ii vad rostul, ai mai multe avantaje la abonaments si preturi la fel de mici ca la cartela.

#53
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Eu sunt pe prepay, iar preturile telefoanelor de pe site-ul Tekecom sunt pur si simplu gigantice. Telefon de 22 milioane la emag, costa 29 la ei. Normal ca ii aplica o reducere de 500 lei si tot ies peste piata. Chiar cred ca nu te-ai uitat pe site recent. Nu spunca inainte aveau preturi mai ieftine. Ei nu vand telefoane, ci abonamente.

View Postbrasoveanul, on 15 septembrie 2014 - 20:30, said:


La Digi ai minimum 3 Giga de net, la 2 euro, si minute internationale incluse...Portarea decurge fara probleme, maximum trei zile lucratoare si te poti porta si la cartela in Digi.Mobil, insa nu ii vad rostul, ai mai multe avantaje la abonaments si preturi la fel de mici ca la cartela.
Am sunat la ei si mi s-a spus ca nu  ma pot porta decat la abonament. De ce nu abonament? Stiu ca pare ciudat, mai ales pentru ca reincarc cel putin lunar, dar..nu vreau un stres in plus. Si uite si avantajul ca pot alege orice operator.

#54
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View PostYOUR_GOD, on 15 septembrie 2014 - 20:36, said:

De ce nu abonament? Stiu ca pare ciudat, mai ales pentru ca reincarc cel putin lunar, dar..nu vreau un stres in plus. Si uite si avantajul ca pot alege orice operator
Si nici nu te poti trezi cu costuri suplimentare pe cartela...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate