Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Telekom TV, noua platformă I.P.TV a Telekom România

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

Telekom TV, noua platformă I.P.TV a Telekom România


“Prima ofertă integrata a Telekom România este un pachet all inclusive - un concept inovator - parte a unei noi filozofii. Toate serviciile sunt prezente pe o singură factură. Oferim de patru ori nelimitat cienților noștri, pentru internet mobil și fix, pentru servicii de voce fixe și mobile și pentru divertisment TV”, a declarat Beckers în cadrul conferinței, citat de catre Ziarul Financiar.
Unul dintre cele mai importante elemente ale noii oferte este noua platformă I.P.TV a grupului, care a fost implementată în ultimele patru luni de o echipă internațională, și care oferă acces clienților la posturi TV live, înregistrări ale unor emisiuni, la “sute de ore” de filme și documentare, atât direct de pe televizor cât și de computere, smartphone-uri și tablete.
Clienții vor putea accesa platforma TV de pe echipamentele lor mobile - telefoane și tablete - fără a plăti trafcul de date în rețeaua mobilă - a spus Beckers. CEO-ul Telekom România a adăugat că grupul va lansa pe piața locală și primul set top box TV compatibil cu tehnologia UHD din Europa de Est, mai mentioneaza sursa citată.
Noile set top box-uri furnizate de Telekom România vor oferi funcții precum înregistrarea emisiunilor, crearea de liste de programe personalizate, și vor permite achiziția de conținut - filme, documentare sau altele.

[ https://i.imgur.com/EhykP8i.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

( Nr: Desi nu este precizata denumirea noii platforme Tv, probabil este vorba despre Telekom Tv.
Cu siguranta va fi lansata si aplicatiile corespondente pentru Android si iOS.
Oferta va cuprinde 66 canale tv care vor putea sa fie urmatite gratuit pe pc, laptop, tableta, smarphone, de catre toti abonatii la serviciul de televiziune.
Toti clientii care au doar abonament de voce nelimitat vor beneficia de varianta Mini, cu 21 de canale Tv, tot gratuit.
La 6 lei poti beneficia de optiunea Tv Max, daca ai deja un abonament de internet si /sau telefonie fixa. In aceasta varianta sunt oferite pana la 31 canale Tv pe pe pc, laptop, tableta sau smarphone. )

Sursa: http://hdsatelit.blo...om-romania.html

#2
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Daca au imbunatatit serviciile atunci e ok. Daca sunt tot aceiasi Marie cu alta palarie atunci...
HAI SIKTIR!

De ce spun asta.. pentru ca tocmai am renuntat la netul rombelesticom din rural de 6m/s -play . Daca vor fi ok ca abonamente si, MAI ALES, CA INFRASTRUCTURA ,atunci mai vorbim. Pana atunci sunt cei mai mari tepari in ce priveste netul.

Edited by Pekiasan, 12 September 2014 - 18:03.


#3
Raiden

Raiden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 03.08.2006
Daca se pastreaza vechea infrastructura a Romtelecom atunci poate sa se care din Romania ca sunt varza.

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Deocamdata Dreambox  "rullz"(ca tot e la moda cuvantul asta) !!!

#5
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View PostPekiasan, on 12 septembrie 2014 - 18:02, said:

Daca au imbunatatit serviciile atunci e ok. Daca sunt tot aceiasi Marie cu alta palarie atunci...
HAI SIKTIR!

De ce spun asta.. pentru ca tocmai am renuntat la netul rombelesticom din rural de 6m/s -play . Daca vor fi ok ca abonamente si, MAI ALES, CA INFRASTRUCTURA ,atunci mai vorbim. Pana atunci sunt cei mai mari tepari in ce priveste netul.

Si la telefonie+televiziune este valabila constatarea ta.

#6
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Telekom TV Interactiv este noua denumire pentru serviciul I.P.TV.

#7
woof

woof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 18.03.2006
Am internet de la UPC si nu ma pot conecta la telekomtv.ro. Sa inteleg ca UPC blocheaza accesul la acest site ? In urma cu cateva luni functiona .

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
UPC nu blochează accesul la site. Merge perfect.

#9
calinber

calinber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.11.2003
Legat de functionarea serviciului am si eu o intrebare: daca in urma cu 2 luni mergea perfect, acum la mine functioneaza doar cu Mozilla. Cu Internet explorer sau Chrome nu functioneaza . Va rog frumos sa imi spuneti cum as putea sa il fac sa functioneze si pe celelalte browser-e. Multumesc

#10
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Nu pot sa ma loghez nici pe telekom.ro nici pe telekomtv.ro . care este problema ?

[ https://i.imgur.com/GdV8sYn.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Am achizitionat pe www.telekomtv.ro abonamentul Dolce Sport de 2.5 euro/luna, evident pentru Champions League si alte exclusivitati. Daca in cazul meciurilor WTA ale Simonei Halep streamingul postului Dolce Sport 1 HD era impecabil, la UCL streamingul se blocheaza mereu, chiar si la variantele SD. Stie cineva de ce?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate