Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Cât de mulțumiți sunteți de telefonia mobilă de la Telekom România?

- - - - -
  • Please log in to reply
1125 replies to this topic

#883
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010

View Postxperia_ray, on 13 iulie 2017 - 05:10, said:


Exista vreo zi incare sa nu fii nemultumit de ceva? Dumnezeule !
Uite ca si eu sunt nemulțumit. Probleme...? Sunt 2 si jumătate în care nimic nu funcționează și vine unul ca tine și ne trage de urechi. Daca nu ai nimic pe subiect mai bine ne ignori. Ar fi perfect și nu ai mai polua topicul. De două luni incerc sa fac o prelungire de abonament și ce să vezi, nu reușesc. E normal, la asemenea companie germana, cu atâția profesioniști? 2 comenzi au fost anulate că nu le merge sistemele. Optimizate si profesionale. A 3.a comanda este in procesare de 2 săptămâni. Daca suni la ei cel puțin o ora stai in telefon dupa care mi se spune ca comanda nu a fost confirmata in sistem și uite așa sunt trimis la plimbare de la un profesionist la altul și imi pierd timpul degeaba. Ba chiar am fost trimis în magazin asigurandu.ma ca voi rezolva cu prelungirea. In magazin ba ca nu le merge sistemul ba ca nu are telefonul pe stoc si tot asa. De pe margine toti ușor de comentat și luat de guler. Catinel si on topic poti?

#884
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Au probleme . O nelamurire , la numere scurte de ce nu pot da SMS,  oare ? Imi apare mesajul expediere nereusita . E ceva legat de abonament sau de telefon ? Stie cineva aici  asta ?

#885
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010


View Postmicutu82, on 13 iulie 2017 - 08:01, said:

Nu posta nimeni. Toti care au telekom au observat faptul ca nu primesc facturile Posted Image, nu era nevoie de un articol. Oricum, meriti un pupic Posted Image  c-ai fost primul care ai postat o stire asa importanta si ai ajutat la raspandirea ei. Acum mi-am dat si eu seama ca nu mai primesc facturi de vreo 2 luni si ceva Posted Image Nu stiam de ce mi-au ramas bani in plus la final de luna. In carnetelul lunar, nu stiam de ce nu am taiat capitolul "bani pentru granzi" Posted Image sau pentru "nenorocitii aia de la multinationale" care fura banii romanilor impreuna cu SorosPosted Image


Aia e problema ca nu primesti factura!? Inainte sa iei la misto mai bine citesti tot topicul, mai exact de 2 lyni si ceva incoace... Cei care nu se pot porta si prelungi abonamentul de ei ce zici? Multinationale and co...? Ai topic dedicat soros and co... Fuguta acolo si lasa topicul asta pentru cei cu probleme si ia si carnetelul cu tine.

#886
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004
Se poate sa iti reincarci cartela cu 5 euro, sa iti arate ca ai 4.87 pe telefon desi nu ai dat telefoane nicaieri, Wi-Fi-ul a fost tot timpul activat pe telefon, suni la relatii clienti sa le explici si sa le ceri sa te ajute si dai peste 2 fete care iti spun ca trebuie sa ai 5 euro pe cont de parca ai vorbi cu un robot? Da, se poate. Unde? La Telekom.

#887
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010
Da-te mai , sa-i f in gurita , o panarama de retea , nu am putut recupera numarul pe care mi l-au furat t i g a n i i , date incorecte ce extraoptiune aveam si valoarea ultimei reincarcari , desi sunt corecte ca am cont online .

#888
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
la fel am patit si eu desi mie nu mi l furasera; trebuia inlocuit cu un nanosim iar seria se stersese
cei de la germanos mi-au cerut mai multe informatii printre care: cand a fost incarcata ultima oara, cu ce suma, ce numere am apelat frecvent, ce optiune are.
ce solutie am gasit: am incarcat pe loc 3 euro, am apelat 2 numere de telefon de 2 ori (numarul pricipal si inca un numar pe care il detine), si am activat o optiune de 2 euro de pe myaccount
treaba e ca eu detineam cartela sspre diferenta de tine; oricum sunt destul de ciudate procedurile avand in vedere ca cei de la germanos imi spuneau ca e cineva care verifica manual toate treburile astea
offtopic: cartela prepay vodafone Romania pierduta in germania dar declarata pe numele meu in Romania; am sunat la vodafone am spus cine sunt, am spus numarul, ca am pierdut cartela, spre norocul meu aveam un blank vodafone, in 5 minute am avut cartela activa
diferenta este enorma...

#889
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,188
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am schimbat cartela tatălui meu la Germanos fără prea multe bătăi de cap :)

#890
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sunt multumit in genere , insa nu pot da SMS la numere scurte cu plata extra . Fost la fete la magazin , notat in catastif,  si or promis ca se rezolva si ma suna . Nici nu s-o rezolvat , da nici ele nu m-or sunat . Posted Image

#891
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007

View PostKyKyKyKy, on 26 iulie 2017 - 16:10, said:

Eu am schimbat cartela tatălui meu la Germanos fără prea multe bătăi de cap Posted Image
ai fost norocos.
pe mine m-a rugat cineva sa-i scot un sim pierdut, mi-a dat numere de telefon, date incarcari, degeaba. era ca in filmele cu prosti, ajunsesem sa-i duc aluia de la germanos vreo 20 de numere apelate, se ducea femeia pe la oameni din sat pe care ii sunase si le cerea numere de telefon, inca un pic si recupera si agenda integral. io le duceam la germanos, si aia ma tot anuntau ca "nu aproba bucurestiul". mi-a fost clar ca e rea vointa cand mi-a zis femeia datele de pe o incarcare de la paypoint. la un moment dat s-a simtit prost si propitara, si-a luat sim nou si gata. problema simului era ca avea un numar frumos.

#892
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
inseamna ca sunt idioti complet si nu cunosc procedurile; sau mai rau, exista rea vointa;
in acest caz nu le putem ura decat un faliment cat mai placut/ usor posibil

Edited by maiorukaki, 27 July 2017 - 07:53.


#893
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postslai, on 26 iulie 2017 - 21:43, said:

la un moment dat s-a simtit prost si propitara, si-a luat sim nou si gata. problema simului era ca avea un numar frumos.
Si mie mi-au oprit un numar frumos aflat in perioada activa. Am sunat la call center, evident ca m-au trimis la plimbare cu explicatii puerile si rau voitoare la maximum, cred ca mai aveau putin si ma luau si la bataie daca s-ar fi putut. Am rezolvat pana la urma cu opc.

View Postmaiorukaki, on 27 iulie 2017 - 07:52, said:

inseamna ca sunt idioti complet si nu cunosc procedurile; sau mai rau, exista rea vointa;
Cred ca nici nu cunosc procedurile si exista si rea vointa cat cuprinde. Oricum, o retea de evitat in situatia in care ai semnal de la altii, nu merita nervii consumati.

#894
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postmaiorukaki, on 27 iulie 2017 - 07:52, said:

inseamna ca sunt idioti complet si nu cunosc procedurile; sau mai rau, exista rea vointa;
in acest caz nu le putem ura decat un faliment cat mai placut/ usor posibil
Știe mama ta că vorbești singur și le dorești faliment tuturor operatorilor? Ai trecut de la flame de pe aria digi mobil pe aria telekom. Îți recomand un psihiatru bun, promit că îți plătesc spitalizarea, doctorul, asistentele, chiar și îngrijitoare care îți schimbă compresele reci de pe fruntea îngustă (deci la îngrijitoare o să am de plată puțin, foarte puțin).

#895
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,424
  • Înscris: 26.04.2016
Telekom tocmai ati pierdut un abonament dat fiind ca va scremeti sa existati. Mai am un an pana veti mai pierde unul chiar daca digi nu va avea semnal tot voi renunta la voi.

Edited by mariusr1976, 24 August 2017 - 19:04.


#896
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
N-am treaba , mere fain . Eu sunt multumit . Posted Image

#897
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postandroholic, on 31 iulie 2017 - 19:56, said:


Știe mama ta că vorbești singur și le dorești faliment tuturor operatorilor? Ai trecut de la flame de pe aria digi mobil pe aria telekom. Îți recomand un psihiatru bun, promit că îți plătesc spitalizarea, doctorul, asistentele, chiar și îngrijitoare care îți schimbă compresele reci de pe fruntea îngustă (deci la îngrijitoare o să am de plată puțin, foarte puțin).
Doamne fereste. Tratament medicamentos ceva... recomanzi?

#898
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007
Nu, dar mai bine te-ai retrage la o manastire ceva, in munti, unde nu ajunge semnalul gsm.

#899
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Imi recomanzi tu vreun loc in care ai stat?

#900
sleiosul

sleiosul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2017
A aparut un tip de furt la telekom pentru cei care nu sint indeajuns de atenti. Din aceasta luna, la cartelele prepay, nu se mai prelungesc automat optiunile. Inainte sa iti expire si dupa ce iti activai o optiune, te infundau astia cu spam, undeva la 15 sms-uri. Asadar, pentru cei care nu citesc acele mesaje, se vor trezi ca consuma din credit ca sa vorbeasca, pentru ca nu au nici o optiune activa, asa cum a fost si cazul meu. atentie!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate