Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Oferte, info, discuții etc. despre telefonia fixă la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#55
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
Asa se pare, ca v-a costa acea optiune. Ea va fi disponibila incepand cu 1.10.2014. Si eu m-am mai jucat pe la optiuni de restrictionare a apelurilor pe telefonie fixa si m-am trezit cu un cost de 1,24 euro, desi in my account nu m-a instiintat ca ar trebui sa platesc.

#56
lunna

lunna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.10.2006

View Postaris86, on 18 septembrie 2014 - 15:55, said:

Asa se pare, ca v-a costa acea optiune. Ea va fi disponibila incepand cu 1.10.2014. Si eu m-am mai jucat pe la optiuni de restrictionare a apelurilor pe telefonie fixa si m-am trezit cu un cost de 1,24 euro, desi in my account nu m-a instiintat ca ar trebui sa platesc.

daca ai fost taxat pentru restrictionarea apelului si n-ai facut reclamatie, iti recomand sa faci. nu se plateste - la pretul ala de 1.24, mai degraba ti-ai activat un IP fix... extraoptiunile de voce sunt moca (si aici ma refer la identificare apelant, identitate ascunsa s.a).

View Postxpresso, on 18 septembrie 2014 - 13:58, said:

Mi-am activat din MyAccount Telekom TV Web si Mobile, doar activat fara vre-o optiune suplimentara, si binenteles ca nu imi merge nimic din aplicatia de pe telefon.
Dar asta inseamna ca o sa platesc acest serviciu (fiind abonat doar la internet si voce zero) ?

am activat-o si eu, insa daca nu faci achizitii (care se fac din MyAccount si pe baza de PIN de achizitie), nu platesti nimic in plus. eu am net L si voce M, parca.

#57
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postlunna, on 23 septembrie 2014 - 18:12, said:

daca ai fost taxat pentru restrictionarea apelului si n-ai facut reclamatie, iti recomand sa faci. nu se plateste - la pretul ala de 1.24, mai degraba ti-ai activat un IP fix... extraoptiunile de voce sunt moca (si aici ma refer la identificare apelant, identitate ascunsa s.a).


Vezi ca exista doua tipuri de restrictionari apeluri, cu parola si fara....cea fara parola costa
https://www.telekom....tiuni-telefonie

#58
catabc

catabc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.01.2010
mary 27 .Mi se expira abonamentul in data de 7 noiembrie la cele trei servicii tv internet telefonie fixa.La ce banuti imi oferi pachetul Televiziune L
Internet L (viteza download pana la 200 Mbps)
Voce fixa: cu minute
Voce mobila: Mobil Nelimitat L.
Mentionez sunt client de 4 ani.

#59
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
sunt, in continuare, scarbit de aceasta firma. eu personal nu mai am demult servicii de la astia, insa la lucru defilam cu ei. chiar inainte de rebranding-ul in Telekom eram efectiv spamat de "oferte" de prelungire a abonamentelor. toti agentii care ma sunau imi spuneau direct ca abonamenetele au expirat! o imensa magarie, fiindca abonamentele nu expira, ci doar perioada minima contractuala. o mica mare diferenta. dupa ce ma minteau in fata (am luat si contractul sa-l verific) au trecut la "oferte": ca imi dau o tableta, apoi alta tableta (ca la prima oferta tableta era foarte slaba), apoi imi ofereau abonamente la "acelasi" pret care de fapt costau mai mult. deci nu am cuvinte sa spun ce bataie de joc. pe fata! agentii lor probabil credeau ca vorbesc cu niste retardati, altfel nu-mi explic. si nu mai vorbesc de tonul de superioritate folosit.
in fine, de curand a aparut necesitatea sa fac si niste abonamente de mobil pe firma. am facut o cerere la ei pe site. am primit si confirmarea de inregistrare a cererii, dar ce folos, ca de atunci au trecut saptamani bune. nicio reactie la aceasta cerere de oferta. independent de aceasta cerere, la vreo saptamana dupa, ma suna iarasi un agent cu oferte. ma gandeam ca e in legatura cu cererea depusa online (in care specificam exact ce abonamente si cate doresc). nici vorba, agentul ma sunase din proprie initiativa. imi propune niste abonamente, fara sa-mi spuna pretul fiecaruia, ci doar un pret total. nu in euro (cum sunt afisate preturile la ei pe site) si in lei. deci nicio sansa sa poti urmari ce/cat/cum face. imi trimite oferte pe mail, vorbim la telefon, pana la urma ne intelegem. de reducerea fata de preturile de pe site, nicio vorba pana nu intreb eu: "pai da, va ofer o reducere de x %, insa nu pot sa o confirm in scris fiindca va aparea doar in actul aditional care va fi intocmit". ha? Posted Image . de parca era nu stiu ce mare secret.
bine, trec si peste asta. imi zice sa-i trimit un email de confirmare a ofertei negociate, urmand ca in cateva zile sa-mi trimita actul aditional si in alte cateva zile sa ma duc sa iau si telefoanele cuprinse in oferta. pai da, si de atunci a trecut o saptamana si nici un semn de viata.
concluzia este cea pe care o stim toti, ca degeaba vin cu reclame peste reclame la tv, in ziare, pe oriunde arunci un ochi, ca ei tot Romtelecom-ul vechi de acum 10 ani au ramas. n-are nicio importanta ce viseaza sefii lor cei mari, tot de aia mici te impiedici.
PS: si sa nu va ganditi ca firma la care lucrez este o dugheana. este o firma straina, parte a unui concern multinational. na, ca m-am mai racorit Posted Image

#60
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
In era 4 G ei promoveaza telefonia fixa, doamne ce retea ratata...
O sa mi pun vreo doua fixuri... la buda poate ;)

#61
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Normal, pentru ca nu se poate sarma de rufe fara telefon fix pe ea.

#62
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Îmi poate confirma sau infirma cineva de-aici că au oprit lucrările de la Craiova?

#63
mart222s

mart222s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 05.09.2014

View Postdeiuma, on 14 octombrie 2014 - 19:45, said:

Îmi poate confirma sau infirma cineva de-aici că au oprit lucrările de la Craiova?

pe aici s-au facut si primele instalari... teste probabil deocamdata

Attached Files



#64
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Poți să faci o poză a tavanului în zona cutiei ca să văd dacă au montat acel tub? Mulam. :)

În ce zonă stai?

Edited by deiuma, 14 October 2014 - 20:44.


#65
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
prin bucuresti vad ca au schimbat macazul cu securizarea scarii, vad ca au inceput sa bage tevi de plastic pe tubulatura existenta, asa ca nu cred ca mai trebuie luat ca obligatorie securizarea

#66
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Deci încă mai pot visa la fibră? :)

Edited by deiuma, 14 October 2014 - 21:16.


#67
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
nu mai e cazul de vise, deja e realitate ;)...e ca si trasa

#68
Dannymzw

Dannymzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 07.08.2011
Bucuresti anii astia,restu tarii peste cate decenii?Chiar sunt curios,caci in seara asta mi-am facut niste nervi de la viteza lor de rahat.
Pe ei ii interseaza sa isi ia banii si atat,dar nu se gandesc nici o secunda ca ofera niste servicii de cacat la preturi astronomice care pot fi depasite de orice provider local...

Edited by Dannymzw, 14 October 2014 - 21:44.


#69
Dannymzw

Dannymzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 07.08.2011
OFFTopic:
Am gasit firma Blue Telecom,ei au fibra optica pe strada la mine,stiti ceva de ea?Am gasit doar discutii vechi,si nu era prea laudata.

Edited by Dannymzw, 16 October 2014 - 19:29.


#70
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
La mine încă vis. :(

#71
Dannymzw

Dannymzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 07.08.2011
Astept niste informatii,poate stiti voi ceva de cei de la blue,vreau sa reziliez cu telekomul

#72
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
BlueTelecom?
În ce zonă?

CCC BlueTelecom mai există? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate