Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Oferte, info, discuții etc. despre telefonia fixă la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#415
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Azi mi-au picat ambele de câteva ori. :(

#416
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostKyKyKyKy, on 14 iunie 2017 - 15:04, said:

Azi mi-au picat ambele de câteva ori. Posted Image
Eu nu te inteleg,pe cuvantul meu!
Mai frate,esti pe salariu? DA sau NU? Muncesti pe bete de chibrit? NU!
Ce te mai intereseaza ca mama (chiar daca stai la ea in casa) vrea sa ramana pe VDSL,chiar daca casa este pe numele Dumneaei!
NU vad unde este problema la tine! Repet,esti pe salariul tau, baga frate un contract RDS,numai pe Internet... un 300Mb/sec acolo,n-o fi o povara pe luna abonamentul... la pret de 2 shaorme! Lasa BELEAUA aia de Telekom sa expire,chit ca le mai platesti si lor abonament! Ai fibra-n poarta si stai ca masochistii pe sarmele vai de mama lor,cu SNR mai mic de 8 dB si cu grija ca... uite netu', nu e netu'!
Iti spun cat se poate de prieteneste acest lucru! NU vad ce te opreste sa lasi inca un operator sa dea o gaura de 5mm la tocul usii sa bage o fibra galbena in casa si un ONT. La pret de 2 shaorme... mama lui de abonament,ca-mi vine mie sa ti-l platesc in avans pe un an!
Lasa naibii sarmele alea infecte!!!

#417
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Am luat de la RDS și încă aștept să se proceseze așa:
3 Digi.Mobil DON + 1 Digi.Mobil DO2;
1 Digi.Tel Incest;
1 Digi.Net FB 1000;
1. Digi.TV SD + 1 Digi.TV HD.
Am semnat cu @catalinman pe data de 7, dar ăia de la contracte sunt în altă galaxie.

#418
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Foarte bine,bravo!
Vor veni cei de la RDS sa si monteze,stiu ca la ei dureaza mai mult,am specificat si eu dar odata instalate serviciile,esti in alta liga. Mult a fost,putin a ramas.
FELICITARI, o alegere facuta cu cap! Sa le stapanesti sanatos!Posted Image Posted Image

#419
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Ai mei au fost la țară, dar Telekom dispare cu semnalul.
Chestia e că RDS lucrează greu la contracte, iar contratul încă nu e în sistem. Portarea nu se poate face până când nu curge oficial contractul. Azi am dat 55 ei la Telekom Mobil pentru 10 euro prepaid.

RDS a tras fibră în satul acela și chiar a construit un site cu NodeB-uri acolo. A atins punctul slab al tuturor operatorilor de acolo: semnal maxim oriunde în comună.

#420
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Te inteleg si sper ca RDS sa se miste mai repede ca sa beneficiezi de ceea ce ai  semnat si portarile sa se faca asa cum trebuie,fara bete-n roate,cum se spune.

#421
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
@catalinman mi-a prezentat oferta, dar nu mai depinde de el acum.
Eu mai am un an de contract cu Telekom, dar poate mă învață @Nimicd25 cum se procedează cu ANPC. Nu am telefoane de la Telekom sau alte minuni.

#422
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View PostKyKyKyKy, on 25 aprilie 2017 - 14:16, said:

E numărul de la relații cu clienții.


#423
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
ț

??

#424
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010
Dar e si clonat si e stresant cu sondaje/ escrocherii

#425
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Asta e partea a doua

#426
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007
Ce include abonamentul de telefonie fixă Voce Basic? Pana acum se numea FixMobil_VoceS....acu e Voce Basic..mi-e si frica sa mai sun de pe fix

#427
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

Quote

  • NELIMITAT seara şi în weekend în Telekom Romania Mobile şi în toate reţelele fixe naționale.
  • 100 min. în toate reţelele naţionale (fixe şi mobile) şi internaţionale din UE (fix), SUA şi Canada (fix şi mobil).
  • Telefon fără fir INCLUS pe întreaga perioadă contractuală, dacă ești client nou.
Sursa.

#428
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View Postjeolis, on 21 octombrie 2017 - 18:31, said:

Ce include abonamentul de telefonie fixă Voce Basic? Pana acum se numea FixMobil_VoceS....acu e Voce Basic..mi-e si frica sa mai sun de pe fix

Vezi ca ai o eroare pe factura. Ti-au schimbat din greseala abonamentul. Voce Basic e un abonament de 4 euro si ceva, destinat persoanelor in varsta. De multi ani nu mai e in oferta Telekom.
Suna la 1234 si verifica cu ei ce s-a intamplat.

#429
frank81

frank81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.02.2006
Salutare! Am o matusa in varsta (peste 70 de ani) abonata la telefonia fixa de la Telekom, plateste vreo patruzeci si ceva lei pe luna abonament si are nelimitat retele fixe plus telekom mobil, in rest 0 minute. Fiind singura, cu probleme de sanatate si la 120 km distanta fata de mine, ma mai suna pe mobil cu diverse probleme, iar eu se mai intampla sa ii raspund din greseala, moment in care ea se impacienteaza ca o sa aiba mult de platit factura  si imi inchide rapid, dupa care o sun eu inapoi. Mie mi se pare inadmisibil ca in 2018 sa platesti 9-10 euro pe luna abonament de telefonie fixa si sa nu ai nici macar un amarat de minut in retelele mobile nationale, altele decat telekom, cand in oricare retea mobila un amarat de prepaid de 5 euro +tva iti ofera sute de minute nationale. Ea nu si-a mai reinnoit contractul de ani de zile si ma gandesc ca o fi ramas cu ceva abonament antic si de demult, de are asa o oferta dezavantajoasa... iar cei de la telekom nu o sa-i ofere din proprie initiativa ceva mai avantajos niciodata. Cum  as putea sa imi ajut matusa sa plateasca fie mai putin, fie sa primeasca si minute valabile in toate retelele mobile?... ma gandesc ca daca sun eu la relatii cu clientii la telekom de pe telefonul meu nu se va rezolva mare lucru... iar sa o pun pe ea sa sune nu cred ca s-ar descurca sa negocieze ceva in avantajul ei cu cei de la retentie. Ar mai fi varianta cu portarea, dar nu e foarte probabila deoarece matusa mea se deplaseaza foarte greu si sa o duc la o reprezentanta sa faca cererea de portare ar fi un calvar si pentru mine si pentru ea... Deci chiar nu exista o oferta completa pentru telefonia fixa la telekom?

#430
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Zona rurala? Semnalul la Telekom sau alte retele mobile e slab? Daca nu a invatat pana acum sa foloseasca un mobil, ma indoiesc ca va putea sa treaca direct la touch screen.

Sa o portezi unde? Exista RDS acolo? Nu cred.

#431
frank81

frank81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.02.2006
Ea sta in Arad, are cablu de la rds, deci posibilitate de portare ar fi, de telefonie mobila nici nu poate fi vorba, ca nu s-ar descurca! Mie mi se pare ireal ca in 2018 sa platesti asa mult pe telefonia fixa si sa nu ai minute valabile in orice retea mobila... si banuiesc ca nici tariful nu e foarte convenabil gen 1-2 euro centi pe minut, ci probabil undeva la 14-15 euro centi. Imi zicea ca intr-o luna vorbise de cateva ori pe mobil cu ceva instalator, deci foarte putin si a platit in plus la factura mai mult de 10 lei...
Deci sa inteleg ca acestea sunt tarifele normale la telefonia fixa de la telekom? Eu stiu cand i-am sunat sa reziliez contractul  meu acum multi an nu au fost in stare sa imi faca o oferta mai convenabila... stiu ca am renuntat la ei ca la rds pentru bani mai putini aveam si cablu tv si telefonie fixa si telefonie mobila... dar vad ca situatia nu s-a schimbat! Asa de impertinenti au fost atunci ca mi-au propus sa renunt la functia CLIP daca vreau sa am factura mai mica.. adica si pentru identificarea apelantului ei te taxau cu 1-2 euro ... in loc sa zica ca imi oferta acest serviciu de baza gratuit...

#432
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Faci un efort si o duci cu o masina pana la cea mai apropiata casierie (punct de prezenta) RCS-RDS. Trebuie sa aiba la ea cartea de identitate (buletinul) si o factura de la Telekom. Alegi unul din cele 2 abonamente si faci si cerere de portare din Telekom in RDS.

La RDS, pe telefonie fixa sunt 2 abonamente mari si late. Digi Tel National la 11 lei pe luna (2,38 euro) cu nelimitat in orice retea fixa din Romania si 100 de minute pe mobil.

Digi Tel in Familie la 5,50 lei (1,19 euro) cu nelimitat in reteaua Digi (fixa si mobila) si 100 de minute in retelele fixe din Romania (inclusiv Telekom).

Tinand cont ca acum plateste undeva la 45-50 de lei pentru abonamentul de telefonie fixa la Telekom, cred ca poti sa ii alegi linistit abonamentul de 10-11 lei de la RDS. Isi pastreaza si numarul, vorbeste nelimitat pe retelele fixe din Romania, are 100 de minute si pe mobil si ii vine si factura mai mica de 5 ori.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate