Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Net de 100/500/1000 Mbps prin fibră optică la Telekom România (oferte, info, discuții etc.).

- - - - -
  • Please log in to reply
1686 replies to this topic

#19
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 ccf_cristi, on 15 septembrie 2014 - 15:25, said:

Ce discutii sa avem despre fibra de la Telekom daca e rara mai ceva ca o capra neagra!...Posted Image
Tot sarma comunista e la putere.Posted Image

Sarma nu este chiar comunista, vezi germania unde predomina ADSL/VDSL

#20
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007
Poate în Germania clienții care au un anumit abonament au și aceleași beneficii nu ca la noi aka doi au internet L, dar unul are 200 Mbps, iar celălalt are doar 10 Mbps. Plătind la fel.

#21
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013

 tassadar, on 24 septembrie 2014 - 13:25, said:

vezi germania unde predomina ADSL/VDSL

Germania cred ca are cam cele mai proaste servicii de internet din Europa. Nici macar pe cablu (coaxial) nu ofera viteze peste 100 mbps: http://www.kabelbw.d...ternet-telefon/ sau http://www.kabeldeut...ternet-telefon/ iar multi provideri de VDSL inca mai contorizeaza traficul!

Insa lucrurile incep sa se miste si acolo (vezi de exemplu Net Cologne care instaleaza infrastructura FTTH in mediul urban): https://www.netcolog...t/internet-flat


Toate tarile din jur (Franta, Olanda, Tarile Nordice, ...) au servicii mai bune la acelasi pret si salarii.

Edited by TurboHamster, 25 September 2014 - 09:25.


#22
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Mai se stie ceva de FO de la Telekom? La mine in zona, asta vara au bagat niste fire verzi parca prin canalele alea ale lor, iar in bloc au montat un canal vertical de plastic numai la parter si cam atat. Ma uit cel putin o data pe saptamana in canalul ala vertical de pe palier, sa vad daca au bagat ceva fire ,dar nu mai vad nicio miscare de la Telekom.

Edited by gabybcr, 01 December 2014 - 22:47.


#23
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
prin ce zona esti? e posibil sa fie trasa si sa nu fi cerut nimeni...de curiozitate intreb

#24
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
In cartierul Pantelimon. In apropierea blocuuli meu au aparut si niste "dulapuri" ca alea DSLAM, dar care seamana cu alea CC din poza atasata mai jos.

Attached Files


Edited by gabybcr, 01 December 2014 - 23:30.


#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Parcă în Pantelimon era deja fibră

#26
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Poate doar in cateva blocuri. La adresa mea pe site-ul Romtelecom scria ca-mi pot da net de 30 sau maxim 60 Mbps parca. Inainte de rebranding imi gasea vreo 3 retele wi-fi din bloc Romtelecom cu criptarea WEP. Acum vad ca imi gaseste alte retele cu numele Clicknet si cred ca sunt alea doar ca acum au alt nume.

#27
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
In seara asta am observat "usita" de la etajul 1 de pe palier deschisa si m-am uitat putin in ea si am observat o chestie cred ca se numeste repartitor si inca o "cutioara" fixata acolo, dar cu siguranta nu cred ca era pentru FO pentru ca era ingalbenita de trecerea timpului si parea destul de veche. Mai mult ca sigur e ceva pentru net ADSL sau VDSL. Maine am sa incerc sa fac o poza. N-am facut in seara asta ca sa nu ma vada vreo baba comunista  pe vizor sa creada ca-i fur minutele. Posted Image)

Edited by gabybcr, 02 December 2014 - 23:19.


#28
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
pt adsl sau vdsl nu se pune nimic in nisa, sunt doar niste reglete, vezi daca in cutia aia intra o fibra

#29
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
nu te vad bine deloc

#30
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
La Germanos-iancului-București era o oferta buna, zic eu. Oferta buna unde exista un net minim de 100Mega. Pentru clientii noi, la 79 lei aveai net L (max 1 giga), tv L, tel fix M. Pachetul include hbo-ul, un decodor gratuit, pachetul hd online

#31
carusel01

carusel01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.08.2008
Pentru cine intereseaza cat de curand se da drumul la FTTH in Pitesti

#32
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010
Defineste "cat de curand"! Posted Image

#33
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Ar fi bine sa fie concurenta dar daca au deja intr-o zona fibra alti..la ce sa mai traga si Telekom...ei trebuiau sa traga in zonele rurale si orasele mai mici unde RDS are EOC sau nu are nimic...daca anul acesta RDS inlocuieste EOC cu E-PON ,Telekom poate sa inchirieze sarma gospodinelor pentru uscat haine.

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
O mai poti transforma in gard electrificat. Posted Image

#35
carusel01

carusel01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.08.2008

 ccf_cristi, on 19 februarie 2015 - 11:06, said:

Defineste "cat de curand"! Posted Image
Lucrarile sunt gata in anumite cartiere.Probabil de luna viitoare daca nu intervin alte probleme.

#36
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Attached File  uploadfromtaptalk1426512162365.jpg   4.94MB   154 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1426512180831.jpg   3.71MB   140 downloads

Dada!

Păcat că nu o să tragă și pe la mine :-(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate