Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Net de 100/500/1000 Mbps prin fibră optică la Telekom România (oferte, info, discuții etc.).

- - - - -
  • Please log in to reply
1686 replies to this topic

#1297
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Și eu am sagemcom și am probleme cu picaje pe wifi .. eu am separat rețele 2.4 și 5 GHz pt ca așa am avut și la upc și mergea foarte bine ..

Sagemcomul asta are onproblema supărătoare .. la un interval de timp .. 30-40-50 min pică wifi ul . In sensul ca semnal am dar nu mai încarcă nimic .. ca si cum ar fi routerul in priza dar fără legătura la internet ...
Treaba asta tine cam o 10 minute după își revine sau își da restart ... dacă încerc sa ma conectez la cealaltă rețea îmi da parola incorecta și ma deconectează de pe rețeaua actuala .. iar dacă încerc sa ma conectez iar la rețeaua pe care eram îmi da imposibil de conectat ...
Cineva aici pe forum mi-a spus ca iPhone ul are problema asta .. dar am verificat și samsungul surorii mele când mi s-a blocat mie și așa face și al ei ...
Cred ca in curând o sa îmi cumpăr un router gigabit dual band și o sa le cer sa mi aducă un huawei sa l pun in bridge ...

Dacă fac chestia asta .. la onorul huawei pus in bridge merg toate lanurile ? Sau merge doar un lan care pleacă in routerul meu ?

Mersi anticipat

#1298
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și HG8247H face la fel… ;)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HWyEEj2pSt0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Așa face toate, e de la eiPosted Image

#1299
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostGif2D, on 18 martie 2019 - 08:22, said:

Și HG8247H face la fel… Posted Image
nu face, eu din 2014 il am in priza si am uptime permanent, n-a picat niciodata nici el nici wifi-ul

#1300
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Corectez atunci: Și HG8247H din custodie face la fel;)

Bonus: am o reducere de 50% a lățimii de bandă la 50 Mbps ⇣⇡  ;)
[ https://thumbs.gfycat.com/SlowBeautifulAnophelesmosquito-size_restricted.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1301
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
A venit tehnicianul, a masurat semnalul, e excelent, dar stiam deja asta ca nu am crezut-o pe tipa de la CC cand a zis ca e cam slab. Si am revenit la ONT Huawei, am primit unul nou. Mi-a zis ca nu are Sagemcom, chiar m-am bucurat ca nu are.

#1302
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si acum cum e?

#1303
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Acum vad ca functioneaza Internetul.

#1304
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma bate gandul iar de 3P Telekom prin fibra... dar numai cu ONT Huawei.

#1305
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012

View PostMembruAnonim, on 18 martie 2019 - 21:30, said:

Ma bate gandul iar de 3P Telekom prin fibra... dar numai cu ONT Huawei.
Mai bine nu

#1306
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Deși … e posibil să iasă mai ieftin decât la prelungire Posted Image  
[ https://i.imgur.com/o2U2Tv9.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/UZNzvbs.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1307
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Sunt oferte personalizate la prelungire.Eu am  TV L+NET L+VOCE 0=13 E.Inainte dateam aproape 17 dupa scumpirea din noiembrie

#1308
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și cum le personalizează Telekom?

#1309
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Asta numai cei de la Telekom stiu.Este o pesoana chiar membru al acestui forum care la 5 decodoare plateste TV-ul  la vreo 25-26 de lei.Probabil ofertele se fac in functie de serviciile detinute si de vechimea in retea.Eu am facut cerere de reziliere in decembrie si mi-au facut o reducere de 30 de lei, practic platesc cam la fel ca atunci cand m-am abonat la ei.La fel si cu ultima scumpire, le-am dat mail ca reziliez si ei mi-au zis ca pretul ramane la fel.Dar nu la toata lumea au facut aceiasi oferta...Incurcate sunt "cablurile" Telekomului....

#1310
mih94

mih94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2019
Salut! Am o problema cu netul de la Telekom si vreau sa vad daca si voua vi se pare "normala".

Constructorul complexului de case a "ingropat" impreuna cu Romtelecom (pe vremea aceea) reteaua de net, una care este pe cupru. Asta a fost acum 10 ani cred. Fiindca totul este ingropat sub pamant si nu avem stalpi pe strada unde toti furnizorii de cablu sa se "lege", nu avem alte optiuni de internet pe strada. Cand ii intreb in fiecare an daca s-a mai schimbat ceva, aud acelasi lucru: "aah pai ai alea sub pamant, nici nu mai stim unde, nu putem sa intram in curtile oamenilor ca sa schimbam/tragem cablu de la switch", etc, etc. Interesant este ca strada principala, cea adiacenta strazii mele, datorita faptului ca au stalpi de lumina "clasici", ei au 1000 mbps. Si eu tot pe ADSL la maxim 100 metri distanta de stalpul acela.

Acum va intreb, vi se pare normal sa platesc pentru 18 mbps cat unul care da 1000 mbps de peste drum? Nu e un pic "discriminare" si lipsa de interes pentru cei care se afla in situatia mea? Practic au monopol pe serviciile din cartierul meu. Ce optiuni as avea? Mi-a zis cineva ca as putea sa fac o "cerere colectiva" impreuna cu vecinii mei, dar traim in Romania si daca banu' vine asa, de ce sa schimbam reteta?

Multumesc!

#1311
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Nu ai ce sa faci. Asta e oferta.
Ai 4G de la Telekom, Digi sau Orange în localitate?

#1312
mih94

mih94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2019

View PostNimcid25, on 24 martie 2019 - 13:58, said:

Nu ai ce sa faci. Asta e oferta.
Ai 4G de la Telekom, Digi sau Orange Ăźn localitate?

M-am gandit si la asta.. problema e ca doar Telekom are oferta aia de 5 euro net nelimitata.. care se apropie de o oferta de net fix. Ca nu vreau sa stau cu grija sa ma uit daca am depasit limita de trafic. Dar nu e semnalul cine stie ce in casa

#1313
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.02.2007
Au mărit ăştia viteza de download pe rural la 1 Gbps?

[ http://www.dslreports.com/speedtest/50125411.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://speedtest.net...result/22354829

[ https://www.speedtest.net/result/8287129387.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

p.s. ... ce viteze mizerabile de upload am pe speedtest

#1314
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
Am făcut sesizare în CC, la mine nu sare upload-ul mai mult de 80...deci e problema naționala asta,nu doar local.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate