Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Reziliere contract la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2297 replies to this topic

#1513
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010

 dur3xtremme, on 01 noiembrie 2018 - 16:13, said:

Salut,
A decedat bunica acum ceva vreme si doresc sa stiu daca abonamentul care era pe numele ei se poate prelua, transfera pe numele altcuiva. S-a mai confruntat careva cu o situatie asemanatoare? Daca da, care's procedurile? A fost tata astazi intr-un magazin germanos si i-au zis ca nu se poate, doar daca inchide abonamentul si face altul pe numele sau, dar nu prea am eu baza pe astia din magazine cand vine vorba de situatii mai complicate, numai cand vine vorba de vreun contract nou sau eventual o prelungire. Motivul e ca nu dorim sa pierdem nr de fix si nici facilitatile care sunt incluse in abonamentul actual. Contractul consta intr-un serviciu fix de telefonie si un mobil 5 la 3 euro. Multumesc!

Trimite cerere la [email protected] și te suna ei și o sa rezolvi imediat cu trecerea contractului de pe bunica pe numele tatălui.

#1514
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Vine zilele trecute un băiat la mine la ușă cu un caiet de matematică în mână + o lista scrisa cu pixul in el (cred că apartamentele care nu sunt clienți la ei) și un pliant pe jumătate printat...

- "Nenea" nu vreți să treceți la RDS (Digi)?
- Nu!
- Păi Telekom nu v-am majorat abonamentul cu 1,5 euro?
- Nu!
- Nu ați primit încă scrisoarea?
- Ba da, dar...
- Păi, o să plătiți mai mult pe sport...
- Nu pentru că am sunat la ei și mi-au dat gratuit pachetul. I-am amenințat cu rezilierea...
- Ahh, ai dracului s-au orientat repede.
- Asta e.
- Dar să știți că la noi primiți și un TV.
- Mulțumesc nu sunt interesat, o zi bună!

M-am așteptăm că băieții ăștia de la Digi sa umble și ei cu un clipboard brand-uit sau o tabletă dacă tot acaparează clienți... Dar cu caietul de matematică nu m-au câștigat!

Atașez pliantul printat... pe jumătate.

Attached Files


Edited by musicallro, 03 December 2018 - 12:51.


#1515
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Telekom a scumpit din această lună abonamentele cu 1,5 euro, frumos.

#1516
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Un amic , aflat in perioada contractuala, ar vrea sa rezilieze... Are serviciu de tv si net. Intelege ca la net e problema (il va pastra inca 9 uni, pana la expirare), dar la tv, nu, pentru ca s-au modificat pachetele unilateral , s-au scos posturi, au aparut optiunile suplimentare la TS ....

Suna la RC.. Il intreaba doamna de ce sa renunte la tv? Pai, zice el, ca ati modificat pachetele, preturile, etc
Zice ea... Ati primit instiintare prin posta de modificare? Nu
Atunci nu puteti rezilia. Doar cand primiti scrisoarea...

Genial

#1517
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 30.03.2005

 sashamiha, on 07 decembrie 2018 - 13:38, said:

Un amic , aflat in perioada contractuala, ar vrea sa rezilieze... Are serviciu de tv si net. Intelege ca la net e problema (il va pastra inca 9 uni, pana la expirare), dar la tv, nu, pentru ca s-au modificat pachetele unilateral , s-au scos posturi, au aparut optiunile suplimentare la TS ....

Suna la RC.. Il intreaba doamna de ce sa renunte la tv? Pai, zice el, ca ati modificat pachetele, preturile, etc
Zice ea... Ati primit instiintare prin posta de modificare? Nu
Atunci nu puteti rezilia. Doar cand primiti scrisoarea...

Genial

Daca nu i-au crescut prețul, nu poate doar pe baza că au modificat grila.

#1518
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Nu știu dacă i-au modificat prețul serviciului, însă clar la același preț, primește mai putin decât in momentul încheierii convenției. Bănuiesc că e motiv de reziliere.

#1519
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Am ieșit din perioada contractuala și am trimis cererea tip la adresa de email: [email protected] acum câteva zile.
Nu am primit email de confirmare ori un număr înregistrare. 😐
Exista o posibilitate sa verific dacă a fost înregistrată fără sa merg in magazin.
Eu îmi doresc o retenție.. dar n ai cu cine sa vorbești la call-center ul lor de amatori. 😕


#1520
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Nu primești email de confirmare.
Eu am folosit această metodă de multe ori, nu s-a întâmplat vreodată să nu se înregistreze.
După 2-3 zile poți suna la 1234 să-ți confirme că s-a înregistrat cererea.
După 10-14 zile vei fi sunat de la retenție.

#1521
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
Suna la ei, la mine au zis ca au primit cererea și după 2-3 zile au zis ca nu este în sistem. Evident ca am trimis iar și apoi, făcut și reclamație la ANPC ca au majorat din propria voința abonamentul și l-am reziliat.

#1522
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
In ziua de azi, NU merita sa-ti bagi in card cu astia,cu comunistii astia!
2Mb/sec la pret de 1GB/sec = HUOOO!!!

#1523
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Greșit! 2mbps mai scump ca 1gbps :P

#1524
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Salutare

am si eu internet telekom adsl pachet m de 6 mb care expira pe 6.07.2019, problema este ca majoritatea timpului acest  net nu prea merge ,viteza de upload e jalnica si alta alternativa am doar prin 4g in zona in care stau ,totusi pe 4g merge mai bine .

pe langa acest abonament mai am 2 abonamente de voce cu reducere de 2 euro fiecare datorita netului m ,pot face o cerere de reziliere fara a plati despagubire ?

cum ma pot adresa daca pot face aceasta cerere? pentru ca vreau sa scap de net

#1525
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 HouseFreak, on 22 decembrie 2018 - 15:35, said:

Salutare

am si eu internet telekom adsl pachet m de 6 mb care expira pe 6.07.2019, problema este ca majoritatea timpului acest  net nu prea merge ,viteza de upload e jalnica si alta alternativa am doar prin 4g in zona in care stau ,totusi pe 4g merge mai bine .

pe langa acest abonament mai am 2 abonamente de voce cu reducere de 2 euro fiecare datorita netului m ,pot face o cerere de reziliere fara a plati despagubire ?

cum ma pot adresa daca pot face aceasta cerere? pentru ca vreau sa scap de net
Salut.
Trimite o cerere de reziliere la [email protected] si dupa imi trimiti un PM.

#1526
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018

 musicallro, on 03 decembrie 2018 - 12:46, said:

...
Atașez pliantul printat... pe jumătate.

Eu plateam la Telekom, intr-o locatie, 139 lei/luna. Dupa ”plangere” mi s-a redus abonamentul la 83 lei/luna. Beneficiez de TV satelit L cu 2 STB SD, Max Pack, TF fix L, internet L (ADSL 6-8 Mbps DL si 0,3-0,8 Mbps UL).

La Digi, in alta locatie, platesc 200 lei/luna si am TV digital + HD, cu 3 STB, Max Pack, 9 telefoane mobile cu cate 50 GB internet etc., si internet fix 1.000 Mbps. Plus un SIM de date 3G cu 5 GB trafic inclus, plus altele (cloud gratuit 50 GB, HBO GO, Digi Oriunde, Digi Online etc.)

As prefera Digi, dar inca nu se poate in zona! Oricum, ”in zona” am backupul de internet, telefonie si TV asigurat cu 3G-ul de la Digi. Vitezele de DL sunt comparabile, dar la UL Digi bate ADSL-ul Telekom. La Digi 3-6 Mbps, la Telekom pana in 1 Mbps.

Edited by Virguros, 26 December 2018 - 19:17.


#1527
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Imperial sistemul telekom

Reziliat abonament de la inceputul lui noiembrie, cu portare telefon fix la digi si predare echipament la centru, cu proces verbal.
la sfarsit de noiembrie, factura servicii. La sfarsit de decembrie, factura servicii. le trimit mail cum ca ei sunt istorie pentru mine si dupa 3 saptamani vine un tip pentru... predare echipament in vederea rezilierii serviciilor.
Ii arat procesul verbal, el suna la dracu stie cine , ii citeste ce scrie, ce am predat, cui samd... Intr-un final i se confirma ca s-au predat.
Pleaca nervos de la birou, blagoslovindu-si colegii ... Saracu, venise pe zapada... Degeaba

Cam asta e telekomul actual. Din pacate

#1528
tokomer

tokomer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 07.11.2016
Salut,

In luna martie 2019 termin perioada contractuala cu Telekom. As dori sa aflu daca pot sa depun cererea de reziliere de acum fara sa platesc despagubiri. Unde as putea gasi acesta cerere tip de reziliere?

Edited by tokomer, 20 February 2019 - 19:17.


#1529
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
O poti depune din secunda 2 dupa ce te-ai abonat si pana cand doresti tu, indiferent cand se termina perioada contractuala.
Si nu e cerere pentru ca nu le ceri nimic, e notificare pentru ca le aduci la cunostinta decizia ta de a renunta la serviciile lor.

Edited by danutz34, 20 February 2019 - 19:10.


#1530
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

 tokomer, on 20 februarie 2019 - 19:08, said:

Salut,

In luna martie 2019 termin perioada contractuala cu Telekom. As dori sa aflu daca pot sa depun cererea de reziliere de acum fara sa platesc despagubiri. Unde as putea gasi acesta cerere tip de reziliere?
https://www.telekom....m_Romania_T.pdf

O gasesti la ei pe site, in link-ul postat de mine. Sfatul meu este sa depui cererea in ziua in care stii ca iti expira perioada contractuala. De exemplu, iti expira pe 15 martie 2019. Tot atunci depui si tu cerere. O sa te mai tina 30 de zile, dar, asa stii sigur ca pe 15 aprilie ai scapat de ei.

Poti sa le trimiti direct pe e-mail pe adresa [email protected]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate