Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Reziliere contract la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2297 replies to this topic

#1459
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postaris86, on 13 august 2018 - 18:54, said:

Dacă e în custodie, s-ar putea sa te pună să-i plătești chiria aferenta ca discount.
1,5 euro chirie/lună. Păi dacă predau echipamentul de ce să plătesc?

#1460
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Citește acest topic: https://forum.softpe...om/page__st__18

Edited by Nimcid25, 13 August 2018 - 22:16.


#1461
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View PostNimcid25, on 13 august 2018 - 22:16, said:

cum procedez acolo, am încercat să-mi fac cont dar spune că adresa e utilizată deja...

#1462
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Recuperare parolă?

#1463
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postpartyman, on 21 august 2018 - 20:09, said:

cum procedez acolo, am încercat să-mi fac cont dar spune că adresa e utilizată deja...
Iti trimit PM.

#1464
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pe Veorica Neconflictuala? :D

#1465
vasai123

vasai123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.08.2018

View Postdanutz21, on 31 iulie 2018 - 11:21, said:

Il poti rezilia pentru ca asa vrei tu, nu trebuie sa ai un motiv anume.
Vei plati reducerile de care ai beneficiat la servicii si echipamente, daca e cazul de asa ceva.
conform contractului, in caz ca il ai, taxa de reziliere in perioada contractuala este jumatate din valoarea abonamentului - al abonmentului fara reduceri, ex. ai abon. de 16 euro dar platesti 9 euto deoarece ti-au dat reduceri, taxa de reziliere va fi 16/2 inmultit cu lunile ramase de contract - ori lunile ramase. Ex mai ai 10 luni la un abon de 16 euro vei plati 80 de euro si scapi. In plus platesti pretul telefonului sau a tabletei in caz ca ai luat. Sau daca ai incheiat contractul sau prelungit prin telefon ai dreptul la reziliere fara plata unor despagubiri. Asta e legal. Daca insisti si nu vor apeleaza cu incredere la ANPC.

View PostTehnicianul1970, on 23 iunie 2018 - 03:59, said:


Poti renunta cu plata "justei despagubiri"... platesti lunile ramase pana la sfarsitul contractului.
La Orange platesti lunile ramase inmultit cu valoarea abon. La Telekom conform contractului platesti lunile ramase ori jumatate din valoarea abon care poate fi defapt valoarea care o platesti acum in caz ca ai multe reduceri pe pachet.

#1466
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostGif2D, on 22 august 2018 - 09:35, said:

Pe Veorica Neconflictuala? Posted Image
Pe FPM Mihai Tudose. ;)

View Postvasai123, on 22 august 2018 - 15:49, said:

conform contractului, in caz ca il ai, taxa de reziliere in perioada contractuala este jumatate din valoarea abonamentului - al abonmentului fara reduceri, ex. ai abon. de 16 euro dar platesti 9 euto deoarece ti-au dat reduceri, taxa de reziliere va fi 16/2 inmultit cu lunile ramase de contract - ori lunile ramase. Ex mai ai 10 luni la un abon de 16 euro vei plati 80 de euro si scapi. In plus platesti pretul telefonului sau a tabletei in caz ca ai luat. Sau daca ai incheiat contractul sau prelungit prin telefon ai dreptul la reziliere fara plata unor despagubiri. Asta e legal. Daca insisti si nu vor apeleaza cu incredere la ANPC.


La Orange platesti lunile ramase inmultit cu valoarea abon. La Telekom conform contractului platesti lunile ramase ori jumatate din valoarea abon care poate fi defapt valoarea care o platesti acum in caz ca ai multe reduceri pe pachet.
Nu plătește nimeni nimic.

Nici echipamente,nici reduceri,nici taxe.

#1467
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018

View Postvasai123, on 22 august 2018 - 15:49, said:

conform contractului, in caz ca il ai, taxa de reziliere in perioada contractuala este jumatate din valoarea abonamentului - al abonmentului fara reduceri, ex. ai abon. de 16 euro dar platesti 9 euto deoarece ti-au dat reduceri, taxa de reziliere va fi 16/2 inmultit cu lunile ramase de contract - ori lunile ramase. Ex mai ai 10 luni la un abon de 16 euro vei plati 80 de euro si scapi. In plus platesti pretul telefonului sau a tabletei in caz ca ai luat. Sau daca ai incheiat contractul sau prelungit prin telefon ai dreptul la reziliere fara plata unor despagubiri. Asta e legal.
Am obosit sa tot repet aceste lucruri:
Orice taxa solicitata in afara de cele care reprezinta reduceri la abonament si/sau echipamente este ilegala. Punct.
Poti sa reziliezi orice, oricand, platesti doar taxele de mai sus numai daca ai beneficiat de reduceri la servicii/echipamente.

Daca unii colegi au reusit sa rezilieze fara aceste taxe chiar daca au beneficiat de reduceri la servicii/echipamente, bravo lor.

Edited by danutz21, 22 August 2018 - 20:48.


#1468
Craig1393

Craig1393

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.04.2017
Postez si in acest topic cu speranta de a nu fi off-topic:
Am si eu o intrebare pentru voi. Ieri maica-mea a sunat la Telekom sa raporteze un deranjament la internet, deranjament care persista de zile bune. In urma apelului, contractul i-a fost prelungit automat pentru urmatorii 2 ani (urma sa expire in septembrie), asta am observat pe My account . Am sunat la RC, mi s-a confirmat ca intr-adevar s-a facut ieri prelungirea  si am cerut anularea prelungirii. Mi s-a spus ca se va face revenirea la pachetul initial. Intrebarea este: Se va reveni la pachetul initial tot sub forma unui contract pe 2 ani, sau voi fi in continuare pe vechiul contract (care expira luna viitoare) ? Sugerati sa fac reclamatie la ANPC? Multumesc

#1469
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Revii la vechiul contract neprelungit.
In primul rand nu au voie sa faca asta. E frauda! Hotie pe fata.
In al doilea rand, in cazul in cate ea si-a dat acordul pentru prelungire prin telefon(din cate inteleg eu nu a facut-o) are drept termen de renuntare 14 zile.

#1470
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Telecom te urmareste si in mormant. Pungasi... Dupa ce am reziliat parintilor abonamentul, ii drept ca era pe numele meu, ce sa vezi... Au aflat ca de 5 ani, mi-am luat zborul din cuibul copilariei si M-AM TREZIT CU O FACTURA PE 5 ANI, cu valoare 0. Habar nu am ce inseamna asta, mi se pare o pungasie ... cine e avocat cred ca.. ar putea scoate niste bani de pe ei.

Edited by avumit, 02 September 2018 - 08:25.


#1471
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Pune-o aici sa ne minunam si noi.

#1472
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Sincer... in gunoi nu mai caut nici pt. un an gratis la orice companie... A ajuns din greseala ( trebuia aruncata factura de electricitate) . Dar daca mi se cere express luam manusi, ceva "de drojdit" si cautam :)).

#1473
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
La reziliere , pe langa router si receiver, trebuie predat si telefonul Deck primit ?
Multam

#1474
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postsashamiha, on 16 octombrie 2018 - 12:59, said:

La reziliere , pe langa router si receiver, trebuie predat si telefonul Deck primit ?
Multam
Da.

#1475
BogdanManuel

BogdanManuel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.05.2016

View PostCraig1393, on 30 august 2018 - 11:09, said:

Postez si in acest topic cu speranta de a nu fi off-topic:
Am si eu o intrebare pentru voi. Ieri maica-mea a sunat la Telekom sa raporteze un deranjament la internet, deranjament care persista de zile bune. In urma apelului, contractul i-a fost prelungit automat pentru urmatorii 2 ani (urma sa expire in septembrie), asta am observat pe My account . Am sunat la RC, mi s-a confirmat ca intr-adevar s-a facut ieri prelungirea  si am cerut anularea prelungirii. Mi s-a spus ca se va face revenirea la pachetul initial. Intrebarea este: Se va reveni la pachetul initial tot sub forma unui contract pe 2 ani, sau voi fi in continuare pe vechiul contract (care expira luna viitoare) ? Sugerati sa fac reclamatie la ANPC? Multumesc

unde apare data la care expira contractul in my account?

#1476
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostBogdanManuel, on 18 octombrie 2018 - 18:45, said:


unde apare data la care expira contractul in my account?
MyAccount - Loialitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate