Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Reziliere contract la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2297 replies to this topic

#1297
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
nu are rost sa-l reziliezi platind despagubiri.
pe EoC digi iti da minim 20 Mbps la pretul de 15 lei (ab. popular) EoC 2.0 sau 50 Mbps pentru tehnologia EoC 2.1. Daca ei fibra optica in zona atunci ai viteze de pana la 1 Gbps, ceea ce e infinit mai mult decat la telepom

comparativ cu Telekom vei avea viteza superioara la un cost mai mic.

ai semnat prelungirea contractului? daca ti-ai dat acordul telefonic ti-au trimis contractul in forma scrisa acasa?

#1298
k_terinca

k_terinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2017

 gabriel_gavrila, on 31 ianuarie 2017 - 09:45, said:


nu te bucuri degeaba!
am renuntat la Telekom unde pe 3 servicii plateam undeva la 110 lei (pachet maxim) si unde net-ul nu sarea de 15 Mbps cu toate ca era pachetul maxim (L)
am trecut la rds pe EoC. factura s-a injumatatit (55 lei) iar net-ul este in contract la 20 Mbps dar in fapt este undeva la 35-40 Mbps download (5MBps) si uploadul la fel. constant.
factura injumatatita si viteza mai mult decat dubla la net sa insemne bucurie degeaba?

E fibra. Deci ma bag dar dati-mi mai multe informatii ca sa am castig de cauza fara taxe ce le impun ei la plata.

Edited by k_terinca, 02 February 2017 - 15:23.


#1299
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004

 rv, on 31 ianuarie 2017 - 05:39, said:

Am și eu o nelămurire, dacă mă poate ajuta cineva: pentru un pachet de servicii (televiziune prin satelit + telefonie fixă + telefonie mobilă) ieșit din perioada minimă contractuală, la care pentru numerele de telefon fix + mobil s-a făcut cerere de portare la un alt operator, mai este nevoie de trimis cerere de reziliere și pentru televiziune, sau cererea de portare ține de loc de ea, și se reziliază automat toate serviciile?
Răspund tot eu, în caz că se mai confruntă cineva cu aceeași problemă: portarea numerelor de telefon dintr-un pachet TV+Voce nu ține loc de rezilierea tuturor serviciilor. Trebuie făcută cerere separată de desființare pentru serviciul de televiziune.

#1300
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

Quote

Așa cum spune și , pentru rezilierea contractului înainte de termen nu este percepută o taxă fixă de reziliere. Ceea ce se plătește reprezintă cumulul beneficiilor primite la abonare (reduceri la telefoane, echipamente, promoții, discounturi la abonamente, etc). Dacă mai sunt neclarități, aștept întrebările voastre. Numai bine!
Liber la reziliat!

#1301
ALEXYO

ALEXYO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.08.2004
Imi expira contractul cu Telekom pe 28.03.2017 si sper sa nu mai aud de ei decat in reclame pe la tv.M-am uitat putin prin hartii ,am un act aditional semnat in 16.04.2015,cand conform ofertei mi-au dat un laptop si o tableta.Abonamentele sunt facute pe firma ,4 la numar.Cand m-as putea porta fara sa-mi bage astia pe gat taxe de reziliere.In anexa contractului scrie ca daca vreau sa reziliez cu 3 luni inainte ,le datorez 500 lei de sim.Tinand cont ca mai am contract 1 luna sau o luna si 3 saptamani,am scapat de incidenta celor 3 luni. Cum ar trebui sa procedez? Pot sa portez de acum ? E posibil sa ma agate cu ceva taxe de reziliere tinand cont ca am anexa pentru ''cadourile'' primite.Sau sa astept sa expire?

#1302
bubulinu11

bubulinu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.08.2007
Salut,
sunt abonat Telekom la voce, net , tv  , cum a ajuns fibra rcs la poarta , o sa imi pun net si tv de la ei
si sa pastrez doar tv de la telekom ( pentru dolce sport ) , pot sa reziliez doar internetul si vocea?
abonamentul imi expira in decembrie
va multumesc

#1303
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Poți rezilia vocea și internetul și pastra televiziunea,  dacă ești sub perioadă contractuala trebuie să plătești 50% din valoarea abonamentului la internet și voce până la expirarea termenului contractual.

#1304
bubulinu11

bubulinu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.08.2007
OK ....multumesc....

#1305
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Salutare,de mai bine de o saptamana nu am net,2 sesizari si nenumarate apeluri,problema e inlocuirea a 400m cablu defect(cel vechi din cupru),vin,se urca pe stalp si pleaca,am sunat azi si am primit raspunsul caci pot rezilia oricand din motive contractuale specificate,adica dupa 72 sau 74 ore de nefunctionalitate serviciu fara costuri suplimentare.....
treaba e caci vreau sa raman cu ei dar cum ma pot despagubii in sensul caci de ce sa platesc abonamentul integral daca nu am net de 2 saptamani?
am primit raspunsul caci va mai dura cateva zile,ce pot face in avantajul meu?

#1306
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
De obicei nu plătești perioada de nefuncționare.

#1307
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Dar de ce folosesti "caci" in loc de "ca"?


#1308
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014

 obionekenobi, on 25 martie 2017 - 08:37, said:

Dar de ce folosesti "caci" in loc de "ca"?
nu stiam ca caci e ca

Edited by alexzsky2, 25 March 2017 - 20:42.


#1309
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Bine că nu a folosit verbul…

#1310
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
bine ca tu esti mai destept...apropo,am inceput fraza fara LITERA MARE

#1311
Anon9

Anon9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.08.2016
Buna ziua, am si eu un abonament la telekom, de aproape 7 luni, dar mi se pare ca platesc prea mult. Am oferta Surf L, plus un telefon, care il platesc 35 de lei pe luna. Totalul este 81 de lei. Un prieten, cu aceeasi oferta, plateste cam 55 de lei. Plus, mai am o gramada de probleme cu semnalul, merge foarte greu internetul, tot sare din 3g in 4g si vice versa, de multe ori imi e imposibil sa navighez. Contractul e pe 2 ani, ce as putea sa fac? Cat platesc daca cer rezilierea? Am mai citit pe aici, dar nu prea am inteles. Sau, as putea obtine o reducere cumva? Nu mi se pare corect sa platesc asa mult, internetul fiind foarte greu de folosit. Multumesc pentru ajutor.

#1312
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009
Oare cum poate sa sara din 3G in 4G un internet fix  ?

#1313
Anon9

Anon9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.08.2016
Nu am specificat nicaieri cum ca ar fi internet fix, cand vorbeam de internet, ma refeream la mobil, abonamentul este doar la cartela. Scuzati daca nu ma exprim asa bine, am fost plecat de aici multi ani de zile, si tastatura nu e pe ro. deci imi e un pic mai greu.

#1314
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009
Era clar ca este vorba de mobil dar discutiile de pe acest topic se refera la reteaua fixa Telekom .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate