Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

HD Voice la DigiMobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#55
Tony1992

Tony1992

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.10.2015
Eu tocmai ce am facut portarea de pe orange la digi, am un telefon htc m7 si chiar am ramas uimit de claritatea apelurilor, eu locuiesc in vâlcea probabil sunt mai liberele celulele 3g la mine, ideea este ca nu am simtit nicio diferenta in rau fata de orange

#56
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
HD Voice se poate activa oricand (e ca o licenta de Windows), e vorba doar de faptul ca RDS nu e dispus sa dea banii pe feature-ul asta la Huawei si Nokia. Si evident ca nu il activeaza pe buna dreptate, cand ai preturi de dumping nu te poti astepta si sa ai cele mai noi feature-uri, de asta si platesti mai putin la DIGI pentru ca nu ofera acelasi nivel de servicii ca altii.

#57
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Asa e. Vrem calitate premium la preturi mici... 'Good luck with that' :-)

#58
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Nu a spus nimeni ca vrem gratuit, poate sa fie si sub forma de extraoptiune. Eu inca nu renunt complet la Vodafone tocmai pentru HD Voice care are o calitate incredibila. Numarul meu de telefon principal si al sotiei le tinem la Vodafone, cel putin pana avem HD Voice disponibil si la Digi Mobil.

Edited by anyidyoulike, 16 October 2015 - 06:42.


#59
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007

View Postanyidyoulike, on 16 octombrie 2015 - 06:40, said:

Nu a spus nimeni ca vrem gratuit, poate sa fie si sub forma de extraoptiune. Eu inca nu renunt complet la Vodafone tocmai pentru HD Voice care are o calitate incredibila. Numarul meu de telefon principal si al sotiei le tinem la Vodafone, cel putin pana avem HD Voice disponibil si la Digi Mobil.
O sa aveti VoLTE cu voce HD si la Digi dar asta se va intampla la anu, mai precis in a doua decada. Parerea mea....

Edited by rollandcar, 16 October 2015 - 20:17.


#60
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Da, dar n-o sa aiba mesaje gratuite.
Si nici mms-uri.

Edited by blue74lion, 16 October 2015 - 21:28.


#61
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Dragi colegi de forum, nu va pasioneaza acest subiect? Putem sa facem un sondaj pe acest topic, poate vocea naostra se face auzita si primim un upgrade la Digi Mobil. Cine poate deschide un sondaj, sau pool? Cred ca ar fi de folos si ar ajuta Digi sa ia decizia mai rapid pentru implementarea HD Voice. Nu este un moft, este o normalitate a vremurilor pe care le traim. Majoritatea cred ca avem telefoane compatibile HD Voice...
Deci, cineva poate deschide un sodaj?
@Digi_Helper, consider ca preluarea initiativei privind interactiunea cu utilizatorii trebuie sa va apartina, sa veniti in sprijinul nostru cu idei, sa intrebati utlizatorii ce si-ar mai dori sau ce parere ar avea despre ce vreti voi sa faceti...

#62
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Pai deschide tu un sondaj.

#63
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
dar de curiozitate ,dacă două persoane se află în RN pe 3G,cu telefoane compatibile; nu ar trebui să funcționeze?

#64
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Buna  intrebare !!! :)   A incercat cineva?

#65
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Eu nu cred ca ar trebui.

#66
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Am incercat eu RN->RN / RN->Vodafone / Vodafone-> RN ( pe 3G ) si nu functioneaza.

#67
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011
Hai să fie mai întâi SD voice funcțional în toată rețeaua :)

#68
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Confirm ca nu merge HD Voice cu ambele telefoane in roaming... din  pacate. Daca ar merge, as sta numai in roaming pentru voce... Mai e o chestie interesanta: acelasi telefon mobil are calitate diferita a convorbirii in functie de localitatea in care se afla posesorul. De exemplu, daca-l sun si e in orasul X se aude destul de clar (bine, fara HD, asta e deja o speranta departe de a se materializa la Digi), daca e in orasul Y se aude infundat, te lupti sa intelegi ce spune, daca e in orasul Z se aude mai incet... E ciudat, nu stiu cum sunt facute echipamentele astea, dar pana si calitatea audio din apeluri variaza de la o zona la alta. In contextul asta, sa ceri HD Voice pare deja prea mult. Argumentul cu "reteaua low cost" mi se pare o prostie. Daca operatorul a considerat ca poate oferi servicii la pretul asta, nu vad ce il opreste sa le si imbunatateasca.

#69
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Si eu sunt interesat de implementarea HD Voice la Digi Mobil! VoLTE o sa insemne schimbarea telefoanelor, pentru ca sunt doar cateva modele care suporta asta acum, pe cand, majoritatea telefoanelor din ziua de azi, merg linistite pe HD Voice. Iar diferenta e enorma in ceea ce priveste calitatea sunetului.

#70
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004

View Postmircea_kevin, on 04 decembrie 2015 - 21:50, said:

dar de curiozitate ,dacă două persoane se află în RN pe 3G,cu telefoane compatibile; nu ar trebui să funcționeze?
Eu am incercat apel video clasic acum ceva timp prin RN si a mers fara probleme.

#71
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Ar fi super daca ar baga  HD voice , mai ales ca au toata reteaua 3g ...

#72
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011
Deocamdată se oferă doar serviciul "LD voice"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate