Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Facebook Comment box

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014
Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod? Vreau sa pun acea casuta de mesaje facebook intr-un site, unde lumea sa lase un comment, iar acel comment sa fie postat si la ei pe facebook. Inca sunt incepator si nu stiu foarte bine sa lucrez cu Facebook API. Am nevoie si de o baza de date pentru comentarii?

#2
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
nu iti trebuie nimic. dai get code pe pagina https://developers.f...lugins/comments (recomand solutia de la html5, desi nu e pentru browsere mai vechi)

bineinteles, poti sa modifici codul pe care il primesti, si e simplu de editat, ai explicatii mai jos pe acceasi pagina.

daca mai ai intrebari, daca mai trec pe aici, o sa incerc sa te ajut

#3
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpasarea_penix, on 09 septembrie 2014 - 17:01, said:

nu iti trebuie nimic. dai get code pe pagina https://developers.f...lugins/comments (recomand solutia de la html5, desi nu e pentru browsere mai vechi)

bineinteles, poti sa modifici codul pe care il primesti, si e simplu de editat, ai explicatii mai jos pe acceasi pagina.

daca mai ai intrebari, daca mai trec pe aici, o sa incerc sa te ajut


Am copiat acel cod sursa si a mers, pe pagina unde l-am salvat mi-au aparut toate acele comentarii, insa nu prea ma pricep la editat. As fi preferat sa-l fac in php..

#4
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
html e infinit mai usor decat php.
pe aceasi pagina gasesti o sectiune settings. acolo e codul pe care il poti edita si optiunile de ales. nu e greu, parerea mea. daca ai o intrebare anume sau nu intelegi zi aici

#5
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpasarea_penix, on 15 septembrie 2014 - 21:44, said:

html e infinit mai usor decat php.
pe aceasi pagina gasesti o sectiune settings. acolo e codul pe care il poti edita si optiunile de ales. nu e greu, parerea mea. daca ai o intrebare anume sau nu intelegi zi aici

Am facut comentariile, doar ca as vrea sa setez ca acestea sa se ordoneze in functie de like-uri. Nu stiu sa fac asta folosind html..deasta as fi vrut sa le fac in php.

#6
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
cum adica toate acele comentarii? ar trebui sa nu ai nici un comentariu, bineinteles, daca nu ai adaugat u ceva
si ca sa fie implicit ordonate in functie de likuri trbuie sa modifici atributul de la order_by ( sau  data-order-by in functie de ce cod ai copiat) si sa pui social

<div class="fb-comments" data-href="http://example.com/comments" data-numposts="5" data-colorscheme="light" data-order-by="social"></div>


#7
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpasarea_penix, on 15 septembrie 2014 - 23:27, said:

cum adica toate acele comentarii? ar trebui sa nu ai nici un comentariu, bineinteles, daca nu ai adaugat u ceva
si ca sa fie implicit ordonate in functie de likuri trbuie sa modifici atributul de la order_by ( sau  data-order-by in functie de ce cod ai copiat) si sa pui social

<div class="fb-comments" data-href="http://example.com/comments" data-numposts="5" data-colorscheme="light" data-order-by="social"></div>
<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
  if (d.getElementById(id)) return;
  js = d.createElement(s); js.id = id;
  js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&appId=1540067252883246&version=v2.0";
  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

<div class="fb-comments" data-href="http://test17.net46.net" data-numposts="5" data-colorscheme="light" data-order-by="social"></div>


acesta este codul. L-am modificat cum mi-ai zis si merge. Insa sunt putin in dubii ca ceea ce am scris, e gresit. Inca sunt cateva Bug-uri pe care nu stiu sa le repar... Nu am folosit nicio baza de date, iar comentariile pe care le las de pe o adresa de facebook, nu le pot vedea daca sunt logat pe alta adresa. Nu pot sa dau like de pe site, iar cand dau like pe facebook la comentariu, pe site apar "2 likeuri" in loc de "1 like".

#8
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
nu imi dau seama. probabil copiezi ceva gresit. pune link cu pagina unde ai copiat (poti sa imi dai PM)

[daca e pagina din cod, eu vad un comentariu, pot sa comentez si pot sa dau like si toate cele]

Edited by pasarea_penix, 16 September 2014 - 13:53.


#9
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpasarea_penix, on 16 septembrie 2014 - 13:52, said:

nu imi dau seama. probabil copiezi ceva gresit. pune link cu pagina unde ai copiat (poti sa imi dai PM)

[daca e pagina din cod, eu vad un comentariu, pot sa comentez si pot sa dau like si toate cele]


codul l-am luat de unde mi-ai zis tu. de aici: https://developers.f...lugins/comments

comentarii pot sa las, insa nu pot sa le dau like direct de pe site, doar de pe facebook merge. am modificat o mica parte din cod, iar acum vad ca nu-mi mai apar "2 like-uri" cand apreciez de pe facebook si apare normal.

#10
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
da am intrat si eu si am observat ca nu contorizeaza likurile. am vazut ca ai codul cum trebuie totusi
incearca si cu varianta XFBML

#11
adryan17

adryan17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpasarea_penix, on 16 septembrie 2014 - 16:07, said:

da am intrat si eu si am observat ca nu contorizeaza likurile. am vazut ca ai codul cum trebuie totusi
incearca si cu varianta XFBML

Am incercat si tot nu merge.

View Postadryan17, on 16 septembrie 2014 - 16:31, said:


Am incercat si tot nu merge.

Am sa incerc sa fac in php casuta de comentarii si poate reusesc sa-l fac sa mearga. Multumesc mult pentru ajutor !

#12
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

View Postadryan17, on 16 septembrie 2014 - 16:33, said:


Am incercat si tot nu merge.



Am sa incerc sa fac in php casuta de comentarii si poate reusesc sa-l fac sa mearga. Multumesc mult pentru ajutor !

baietii de la feisbuc nu privesc cu ochi buni sa le editezi codul. mai bine cauta pe net, fi sigur ca nu esti primul caruia nu ii contorizeaza likurile. sau cauta un script gata facut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate