Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Lenovo A859

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#19
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
@carlisian: am facut comanda pt s850, dar aproape m-ai convins sa o anulez si sa iau 859, spune-mi te rog cam ce poze face si, f important, in cat timp gaseste satelitii?

Edited by AntonBetonistu, 02 October 2014 - 10:50.


#20
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007

View PostAntonBetonistu, on 02 octombrie 2014 - 10:48, said:

@carlisian: am facut comanda pt s850, dar aproape m-ai convins sa o anulez si sa iau 859, spune-mi te rog cam ce poze face si, f important, in cat timp gaseste satelitii?

Fara probleme cu satelitii. (folosesc IGO), ii prinde repede (pana la masina se conecteaza)

Pozele sun f. bune ziua, dar nu te lua dupa mine ca oricum e cea mai buna camera de telefon pe care am avut-o pana acum si nici nu sunt prea pretentios (nu prea-mi pasa de poze).

#21
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Are probleme cu semnalul, cum are S850? Lag are? Daca l-a achizitionat cineva de la Digi, e dual sim?

#22
Wolf_Prade

Wolf_Prade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.08.2008
m-am uitat pe forumul 4PDA si pe forumul Lenovo Forums.ru si am descoperit ca eu pe telefon am ultima versiune de firmware S121 facuta pe data de 18-05-2014... si acolo este ultima versiune S126 lansat in data de 4-08-2014... deci ce se intampla? :(
eu ii dau check for updates si zice ca rulez ultima versiune... dar normal... mai sunt update-uri.. noi de ce nu le avem?

#23
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Pai tu ai ultima versiune pt europa, pe cand acolo e versiunea pt asia. vrei sa o iei pe aia si sa-ti umpli tel cu toate aplicatiile alea pt china?

#24
Wolf_Prade

Wolf_Prade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.08.2008
pai si noi de ce nu mai primim update-uri? de la S121 pana la S126 sunt 5 update-uri... care nu inteleg de ce nu le avem si noi... am gasit pe NeedRom

DESCRIPTION
ROM Phone LENOVO A859 – ROM Android 4.2.2
ONLY MT6582
Update Official ROM Lenovo A859 Version: A859_ROW_S126_140804
install with Flash or OTA
——————————————————————————————————————————————
Gapps include – No rooted
Language support: Multilang

ROM Install :
- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe
- Select a the MT6582_Android_scatter_emmc.txt in ROM
- Wait file to be added into Flash Tool
- choose Option->USB Model,click USB Model
   –> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed
- Turn off your phone, remove the battery.
- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "
- and connect your phone into the computer via USB data cable.
- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.
- And green circles display
- Finish !
- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

#25
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013
Si eu optasem initial la Digi pentru un Lenovo S850 dar pentru ca nu era pe stoc am optat pentru A859 si nu regret nici o clipa.Semnal bun pe ambele sim-uri,de conectat la sateliti o face in max.40-50 sec,bateria tine la o utilizare normala min.2 zile ,in AnTuTu Benchmark scoate peste 17000,ce pretentii mai poti avea in banii astia...Singurul minus este semnalul wireless care este mai slabut fata de unele telefoane...

Edited by dumi71, 04 October 2014 - 15:49.


#26
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010
Salut, mi-am busit telefonu.. si urmeaza sa  primesc un a859... e bun de ceva??? merge vreun joc?

#27
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013

View PostLupu24, on 04 octombrie 2014 - 21:58, said:

Salut, mi-am busit telefonu.. si urmeaza sa  primesc un a859... e bun de ceva??? merge vreun joc?
Da ,merg toate jocurile noi fara probleme.

#28
Wolf_Prade

Wolf_Prade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.08.2008
cum pot rezolva problema cu lag-ul? de exemplu... pe facebook.. cand dau de un filmulet si incepe sa mearga singur... pana nu trec de el... merge foarte incet... sau daca sunt pe youtube si trag perdeluta... toate notificarile si iconitele de switch au lag... :(

#29
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013

View PostWolf_Prade, on 05 octombrie 2014 - 08:30, said:

cum pot rezolva problema cu lag-ul? de exemplu... pe facebook.. cand dau de un filmulet si incepe sa mearga singur... pana nu trec de el... merge foarte incet... sau daca sunt pe youtube si trag perdeluta... toate notificarile si iconitele de switch au lag... Posted Image
Eu nu am aceasta problema...

#30
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010

View PostWolf_Prade, on 05 octombrie 2014 - 08:30, said:

cum pot rezolva problema cu lag-ul? de exemplu... pe facebook.. cand dau de un filmulet si incepe sa mearga singur... pana nu trec de el... merge foarte incet... sau daca sunt pe youtube si trag perdeluta... toate notificarile si iconitele de switch au lag... Posted Image
schimba launcheru(baga nova launcher)... la quad core nu ar trb sa fie probleme de genu asta

#31
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013

View PostLupu24, on 05 octombrie 2014 - 16:14, said:

schimba launcheru(baga nova launcher)... la quad core nu ar trb sa fie probleme de genu asta
Eu chiar asta am facut din prima clipa.

#32
holash72

holash72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.10.2014

View PostWolf_Prade, on 05 octombrie 2014 - 08:30, said:

cum pot rezolva problema cu lag-ul? de exemplu... pe facebook.. cand dau de un filmulet si incepe sa mearga singur... pana nu trec de el... merge foarte incet... sau daca sunt pe youtube si trag perdeluta... toate notificarile si iconitele de switch au lag... Posted Image
si eu am un lenovo a859 care a functionat bine doar 2 zile. se blocheaza cand intru in browser, vibreaza singur dupa ce termin o convorbire, apar tot felul de afisaje ciudate pe display. l-am resetat, i-am schimbat launcher-ul dar fara nici un efect. unii si- au dat cu parerea ca as fi instalat ceva gresit, dar pe telefon aveam instalat doar contul de gmail si facusem 2-3 poze. probabil sunt ghinionist si am nimerit  unul rau. l-am cumparat fiindca este f ieftin la rds. deja am o saptamana de cand l am trimis in service si nu am nici un raspuns. NU RECOMAND.

#33
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010

View Postholash72, on 05 octombrie 2014 - 20:16, said:

vibreaza singur dupa ce termin o convorbire,
=))) pai tocmai deasta vibreaza.. ca sa te anunte ca ai inchis convorbirea...
poti opri functia din setari.. orice telefon cu android o are....

deocamdata astept sa-mi vina... tot la rds am facut si eu...
eu nu vreau de la el.. decat autonomie.. semnal... browser.. si email.. si un joc la plictiseala...
o sa-mi dau cu parerea imediat ce imi ajunge... am butonat cam toate telefoanele posibile... deci pot sa-i dau un rating

Edited by Lupu24, 05 October 2014 - 20:39.


#34
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013
A făcut cineva root in siguranta ? Se poate face unroot pentru ca la nevoie sa poata fi trimis la garanție ?

#35
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007
Am facut si root si unroot cu Vroot. Am facut si cu alt program, parca "Genius nu stiu cum" si l-am bulit din greseala. L-am resuscitat dinmeniul lui de boot fara probleme. De fapt problema a fost ca meniul de boot era in chineza, dar am nimerit-o pana la urma.
Dupa Vroot am dezinstalat 2 aplicatii in chineza care apar la rootare. Am pastrat numai Kinguser (un fel de SU).

#36
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013

View Postcarlisian, on 06 octombrie 2014 - 16:22, said:

Am facut si root si unroot cu Vroot. Am facut si cu alt program, parca "Genius nu stiu cum" si l-am bulit din greseala. L-am resuscitat dinmeniul lui de boot fara probleme. De fapt problema a fost ca meniul de boot era in chineza, dar am nimerit-o pana la urma.
Dupa Vroot am dezinstalat 2 aplicatii in chineza care apar la rootare. Am pastrat numai Kinguser (un fel de SU).
Pai pana la urma merge fara probleme cu Vroot sau nu?Nu de alta dar nu vreau sa ajung in service si sa pierd garantia...

Edited by dumi71, 07 October 2014 - 09:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate