Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[Recomandare] Caut scara de 7 m (...

Masinile de spalat AUTOMATE in an...

Procedura Rabla 2024

"File Explorer" pentru un...
 Inel de logodna

Ati auzit de scandalul in care es...

Iaz 12 m3

Recomandare masina de tuns gazon
 Recomandare rulouri/rolete/jaluze...

Zgarda capuse /pureci + hrana

Scula taiere plastic

Definitie activitate continua
 RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

plata la persoana juridica pentru...

MMORPG FRUMOS

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

xLexyx

xLexyx

New Member

• Grup: Members
Salutare tuturor !

Am o rugaminte cine imi poate oferi un joc asemanator cu AION ( poate pentru unii nu este cel mai tare joc insa eu dupa ce l-am jucat nu mai gasesc altul la fel de bun ) din punct de vedere al graficii si al gameplay-ului.
Fara efecte nasoale fara a tine o sabie in mana de parca ar fi un pai, fara caractere care au capul patrat sau skil-uri care nu se difera unul de celalalt dpv al animatiei.

Chiar caut un astfel de joc de mai bine de jumatate de an, am niste standarde foarte ridicate ( sunt unpic egoist ), nu vreau un joc de duzina cum sunt C9, vindictus, cele de la perfect world si altele nu-mi vin acum in minte.

O mica lista cu parerile mele despre jocurile care sigur mi le veti recomanda:
  • WoW mi se pare depasit are deja 9 ani de cand e pe piata garfica este una slaba ( desi mult contrazic acest lucru. aceasta este parerea mea ) iar dupa 9 ani cred ca au destule update-uri care l-au distrus
  • Tera Rising nu mi se pare un joc cu asa mult lucruri de oferit mi se pare putin plictisitor la lvl 25 deja nu aveam ce face
  • Rift animatii demne de mila
  • ArcheAge am incercat open beta nu stiu ce sa zic... nu m-a convins dupa 3 ore de gameplay nu mi se pare genuld e joc pe care sa il joc cu placere.
  • Metin no offence, acela nu este MMORPG

Sper sa nu supar pe nimeni cu parerile mele, eu chiar imi doresc un MMO insa nu gasesc sper ca ma puteti voi indruma spre a  gasi unul.

O zi buna ! Stima !

Edited by xLexyx, 07 September 2014 - 17:52.

SigmaDragonis

SigmaDragonis

Junior Member

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZDHxdeFO2mQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

rickysyv

rickysyv

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ai incercat GuildWars 2?

Sempiternal

Sempiternal

// Mastermind \\

Daca nu te deranjeaza faptul ca trebuie sa investesti niste bani intr-un joc F2P, Neverwinter e o solutie.

Orange09

Orange09

Active Member

Neverwinter all day.

Nici nu e obligat sa investeasca..

Edited by Orange09, 07 September 2014 - 18:50.

sorin147

sorin147

Senior Member

http://www.pathofexile.com/video

Alucard

Alucard

Steven Hyde

Cabal pe oficial este masochistic, te tine in priza pe mai multe planuri, lvl, exp, wexp, honour, battle mode ... Daca te apuci cauta server privat :)

yuriyagami

yuriyagami

Junior Member

de ce te-ai lasat de Aion?

xLexyx

xLexyx

New Member

mutumesc pentru raspunsuri. nu sunt pe gustul meu :D dar multumesc pentru ajutor :D

dupa 4 ani de aion jocu stricanduse de la an la an am realizat ca ma joc degeaba la V 4.5 nu mai e PVP principala actiune ce PVE faci instante pentru a face alte instante dupa sa faci alte instante si..

Shahara

Shahara

Active Member

De Aion as vrea sa ma incep si eu... dar problema mea`i ca n-am experienta cu jocurile astea ... de fapt cu jocurile in general..

Orange09

Orange09

Active Member

Am incercat aion, wow e de 10 ori mai frumos, pe privat.
Oricum, raman la neverwinter. Playeri multi, clase multe.. nu te plictisesti.

xLexyx

xLexyx

New Member

nu te apuca de aion, cel putin nu acum daca vroiai sa iei decizia asta acum vreo 2 ani te si ajutam:)) insa acum nu l-au distrus lumea pleaca tot mai mult. imi aduc aminte de V 1.9 mama ce ma jucam ca un distrus toata ziua PvP, iar inainte sa ma las intram faceam o instanta si ieseam nu mai ai ce face... PvP e 0 doar PvE, care e scopul...

MooF2010

MooF2010

Senior Member

pve aduce mai multi bani...... sunt unii care vor doar sa se relaxeze.... si platesc pentru iteme..... generatia asta noua de jucatori mi se pare aiurea.... adica pe langa ca nu mai ies din case pana si in jocurile MMO sunt solitari

sorin147

sorin147

Senior Member

mie unul inca imi place pve, nu depind de altii cand sa ma joc (asta daca implica un grup) si nu trebuie sa fiu in fiecare secunda atent (daca ma bat cu altii). de regula, la Path of Exile, ca asta e singurul joc pe care il mai am instalat, pe un monitor ma joc (adica fie se bat totemele, fie zombalaii iar pe celalat monitor ma uit la un film.

Shahara

Shahara

Active Member

View PostxLexyx, on 09 septembrie 2014 - 12:56, said:

nu te apuca de aion, cel putin nu acum daca vroiai sa iei decizia asta acum vreo 2 ani te si ajutam:)) insa acum nu l-au distrus lumea pleaca tot mai mult. imi aduc aminte de V 1.9 mama ce ma jucam ca un distrus toata ziua PvP, iar inainte sa ma las intram faceam o instanta si ieseam nu mai ai ce face... PvP e 0 doar PvE, care e scopul...
Si atunci ce mi-ai recomanda?

MooF2010

MooF2010

Senior Member

pai hai sa ne adunam mai multi din astia mai  old school pe un joc si server anume.... de preferabil ca unul din noi sa cunoasca acel joc.
apropo.... Path of exile imi pare moba nu mmorpg

Edited by MooF2010, 19 September 2014 - 12:34.

xLexyx

xLexyx

New Member

eu unu nu am gasit pana acum un joc care sa ma convinga. sunt eu pretentios sau cum vreti voi sa imi spuneti. in schimb daca tot stau 2-3-4 ore in fata unui PC nu vreau sa stau sa joc Metin ( no offence dar este cel mai prost joc care il stiu ).

Eu am gasit un joc nu stiu cand va aparea mai exact sper ca in cel mai scurt timp pentru ca nu am ce face cand stau in casa:))

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0_eV6RhtRr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

MooF2010

MooF2010

Senior Member

as prefera sa vad un gameplay decat un trailer.... Eu inainte jucam mult lineage 2 insa am incercat acum 2 luni pe oficial din nou si am observat ca e plin de buguri de incepator.... arata mai dezastruos decat unele servere private

Edited by MooF2010, 19 September 2014 - 14:11.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate