Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

AKAI Joy GW3501 ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Are cineva jucaria asta? Costa 200 lei. N-am gasit nici un fel de informatii despre el decat pe cineva pe TPU care intreba "vreau sa stiu daca se poate instala serviciile google si cum ?"
Ecran
Dimensiune ecran (inch) 3.5
Rezolutie ecran (pixeli) 320 x 480
Sunete
Tip alerta Vibratie, Mp3, Ringtone
Difuzor Da
Facilitati mufa Jack 3.5 mm
Memorie
Memorie interna (GB) 4
Memorie RAM (MB) 512
Foto video
Rezolutie (Mp) 2
Procesor
Tip procesor Dual Core
Frecventa (GHz) 1.3
Software
Sistem de operare Android
Varianta v4.2.2 (Jelly Bean)
Informatii suplimentare
Mesagerie Push Email, Email, MMS, SMS
Browser HTML
Baterie
Capacitate baterie (mAh) 1400
Altele
Culoare Negru
Garantie

Attached Files



#2
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Nu stiu ce-i cu telefonul asta dar in nici un caz nu e produs sau n-are nici o legatura cu celebra firma japoneza Akai . Banuiala mea e ca o firma chinezeasca se foloseste (ilegal ?) de numele Akai , sau au cumparat dreptul de a-l folosi . Produsul asta nu apare pe paginile oficiale ale Akai . Ciudate sunt caile comertului :)

#3
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Eu cred ca e un telefon bun pentru banii astia. Nu mai gasesti mai ieftin.

#4
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
ce insemna bun? nici macar specificatiile nu le stim.

#5
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Da alea de sus ce sunt ?.

#6
Riemlushi

Riemlushi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2007
Buna voua celor interesati de acest produs- AKAI JOY

Tin sa mentionez ca il am de aproape o luna in custodie, pe alb, achizitionat de la cei de la Mediagalaxy (totuna cu Altex).
Ca si opinie generala referitoar la calitate prosusului sunt multumit. Ne dorind sa investesc mult intr-un smartphone, l-am achzitionat pe loc cand l-am si vazut in vitrina.

Ca aspect este f asemanator cu modelul celor de la E-BODA V 35. este complet alb, nu gri cum apare in poza si cu dunga metalica in jurul display-ului.
Ca functionalitate este bun avand o reactivitate buna la apasare (mai putin butonul Home din cand in cand este mai greu de "convins")> display-ul este decent ca rezolutie si calitate, vine cu folie peste. Viteza buna a procesorului, autonomie buna a bateriei de 1400 mAh (2 zile lejer fara 3G si utiliz moderata a wifi cu ambele cartele active). Difuzorul se aude acceptabil nici prea tare nici prea incet. Am impresia ca rezolutia camerei foto nu este de 2 Mp ci de 5 Mp, ledul este ca inexistent la mai mult de 1,5 m.
Ceea ce cred este ca NU are GPS, nu mai am cutia sa ma uit pe ea sa vad, ca din detaliile de pe site nu se vede.
Din punct de vedere software are cel mai pur android 4.2.2 pe el, chiar cu tot cu logo android pe el. si se misca f bine. Functia de dual sim standby nu exista. Una dintre cele 2 cartele este microSim celalalta normala miniSim.
A fost imposibil sa gasesc o husa pt el.
Am vrut sa si il returnez, dar cei de la MediaG sunt neseriosi si au niste politici de returnare foarte inguste ca arie de produse. Pt asa recomand cu incredere EMAG-ul

#7
Dan420910

Dan420910

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2015
Detailed
Platform:MTK6572,Android 4.2
CPU:Dual Core,1.2GHz
Dimension:116.7*61.7*12mm
Bands:GSM 850/900/1800/1900MHz;WCDMA 850/2100MHz
Memory:512M/1G RAM+4G/8G/16G ROM,T-Flash Card Support Upto 32GB
LCD:3.5 HVGA,320*480
TP:CTP,Multi-touch
Camera: Rear 2.0MP+Front 0.3MP
Speaker:1511
Earphone:3.5mm Audio Jack
Battery:1350mah
Other Function:WAP/GPRS,GPS,G-Sensor,Wifi,Bluetooth,FM Radio,MP3/MP4 Player,Audio/video Record,Micro 5pin USB Cable,Auto Call Record,Dual SIM Card,Multi Language Support

#8
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Am si eu telfonul acesta si pot sa spun ca se misca bine.....are GPS iar camera 90%e de 5MP. Am descarcat Asphalt 8 pe el si se misca mai bine ca pe SGS2,daca setez grafica pe high are lag mai ales in cursa din Tokyo. Bateria tine destul de mult....per total o chinezarie acceptabila mai ales la pretul cerut.

#9
vladro2

vladro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2008
Unde in Bucuresti pot cumpara o protectie pentru acest model ? Poate fi tip carte sau husa din plastic... Orice.

#10
gore81

gore81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.12.2013
De curand am achizitionat acest telefon pentru copil. Navigand pe net, la un noment dat browser- ul i- mi da un mesaj ca nu stiu ce aplicatie trebuie sa instalez ... In acel mesaj am observat ca denumirea telefonului era oppo joy. Plecand de aici am gasit doua modele oppo joy, dintre care mi-a atras atentia oppo joy plus are acelasi tip de procesor si android 4.4  am mai aflat ca cei de la oppo folosesc propriul sistem de operare denumit colorOS bazat pe android, deasemeni am gasit acest sistem de operare la download aici : http://www.oppo.com/ke/downloads Intrebarea mea : Pot oare instala acest sistem de operare pe akai joy si daca ceva nu merge bine in timpul sau dupa update sau nu imi va placea acest update, cum voi reveni la actualul sistem de operare? Cum pot face o salvare a sistemului de operare de pe telefon?

#11
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View Postgore81, on 25 iunie 2015 - 09:12, said:

De curand am achizitionat acest telefon pentru copil. Navigand pe net, la un noment dat browser- ul i- mi da un mesaj ca nu stiu ce aplicatie trebuie sa instalez ... In acel mesaj am observat ca denumirea telefonului era oppo joy. Plecand de aici am gasit doua modele oppo joy, dintre care mi-a atras atentia oppo joy plus are acelasi tip de procesor si android 4.4  am mai aflat ca cei de la oppo folosesc propriul sistem de operare denumit colorOS bazat pe android, deasemeni am gasit acest sistem de operare la download aici : http://www.oppo.com/ke/downloads Intrebarea mea : Pot oare instala acest sistem de operare pe akai joy si daca ceva nu merge bine in timpul sau dupa update sau nu imi va placea acest update, cum voi reveni la actualul sistem de operare? Cum pot face o salvare a sistemului de operare de pe telefon?
Cele doua telefoane sunt diferite....doar procesorul e la fel. Daca incerci sa schimbi softul sunt putine sanse sa mai poti reveni la cel original. Nu cred sa gasesti Cwm pt telefon. Ii poti face root cu framaroot si sa mai modifici una alta.
Bafta

#12
gore81

gore81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.12.2013
Ok multumesc de raspuns

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate