Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Laptop "sigilat si nou"

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#19
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Vezi ca tipii aștia vând și pe okazii.ro,acolo poți să-i și verifici(se dau calificative,păreri despre calit. produselor,etc)

#20
alexandrusss

alexandrusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.06.2014
Deci se poate laptop cu garantie furat ?

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Baietii sunt sigur ca fac asta de multa vreme, si inca n-am auzit sa vina politia acasa sa-ti confiste laptopul.
Ca idee, o sa iau si eu unul de-acolo, ca-s preturi ok. Dar nu ma bazez pe garantie, putini vanzatori sunt seriosi pe partea asta.

#22
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 15:55, said:

Deci se poate laptop cu garantie furat ?

nu se poate prietene, pe ce planeta traiesti?

Am o vaga senzatie ca esti si foarte tinerel. Minor chiar.

Edited by izometric, 06 September 2014 - 15:57.


#23
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Pret mic nu inseamna ca produsul este furat. Poate omul sta in afara tarii si a avut niste vouchere prin care a cumparat multe produse cu reducere semnificativa. Sunt multi romani care cumpara acele produse si le vand in Romania. Eu de exemplu am avut reducere de la 1200 euro la 820 de euro pt un Laptop prin acele vouchere. Daca cumparam 5-6 laptopuri si le vindeam pe fiecare cu 100 de euro in plus, imi scoteam banii pentru o mica vacanta.

#24
alexandrusss

alexandrusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.06.2014

 izometric, on 06 septembrie 2014 - 15:55, said:

nu se poate prietene, pe ce planeta traiesti?

Am o vaga senzatie ca esti si foarte tinerel. Minor chiar.
Am 12 ani, atunci de ce naiba tot insistati ca e furat, din moment ce ofera garantie ? Asta incercam sa evidentiez.
SfPetru - cand te-ai gandit sa cumperi ? Poate iei inaintea mea si ma anunti daca e serios.Oricum, din tot ce am cautat pe net, omul se ocupa cu "afaceri" de-astea de mult timp, pare a fi serios.
Poate lucreaza la un magazin si astea sunt un fel de lichidari Posted Image

Edited by alexandrusss, 06 September 2014 - 16:02.


#25
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 15:55, said:

Deci se poate laptop cu garantie furat ?

Garantie nu, hartie originala stampilata si tot da....insa daca il duci in service iti va spune ca nu e valabila

#26
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
eu l-am sunat si cica laptopurile sunt second primite din germania si scrie asa ca sa il caute lumea si nu trimite cu verificare!

#27
alexandrusss

alexandrusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.06.2014

 MooF2010, on 06 septembrie 2014 - 16:01, said:


Garantie nu, hartie originala stampilata si tot da....insa daca il duci in service iti va spune ca nu e valabila
Pe numele lui, nu ? Asta nu e infractiune deja ? Fals in acte.

#28
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 16:04, said:

Pe numele lui, nu ? Asta nu e infractiune deja ? Fals in acte.


Infractiune este sa cumperi lucruri fara factura. Se cheama evaziune fiscala. Dar la tine e OK daca ai 12 ani.

#29
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

 izometric, on 06 septembrie 2014 - 16:05, said:



Infractiune este sa cumperi lucruri fara factura. Se cheama evaziune fiscala. Dar la tine e OK daca ai 12 ani.

Criminal domnule daca nu baga bani in curul lui ponta prin TVA.

PSd: TVA-ul se poate smecheri

#30
alexandrusss

alexandrusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.06.2014

 izometric, on 06 septembrie 2014 - 16:05, said:

Infractiune este sa cumperi lucruri fara factura. Se cheama evaziune fiscala. Dar la tine e OK daca ai 12 ani.
Pretenas, ar trebui sa stii ca in calitate de persoana fizica nu trebuie sa emiti factura la un produs vandut pe un site de genul.(Dovada miliardele de anunturi fara factura, nu se sesizeaza nimeni)
Pe de alta parte, sa intocmesti o garantie falsa, potrivit legii 449/2003 e infractiune.Nu prea te pricepi.

@ aazz - asta e suficient atunci.O sa sun si eu sa vad daca are aceeasi ipoteza, oricum minciuna e la ea acasa daca e asa.

Edited by alexandrusss, 06 September 2014 - 16:12.


#31
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 16:10, said:

Pretenas, ar trebui sa stii ca in calitate de persoana fizica nu trebuie sa emiti factura la un produs vandut pe un site de genul.(Dovada miliardele de anunturi fara factura, nu se sesizeaza nimeni)
Pe de alta parte, sa intocmesti o garantie falsa, potrivit legii 449/2003 e infractiune.Nu prea te pricepi.

@ aazz - asta e suficient atunci.O sa sun si eu sa vad daca are aceeasi ipoteza, oricum minciuna e la ea acasa daca e asa.

Numai 12 ani ai? Posted Image

Eu, la 12 ani, eram un tampit si jumatate. Posted Image

#32
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Bai, daca eu nu ma pricep si tu te pricepi, de ce ne lasi sa te incurcam pe aici? Du-te si cumpara laptop nou nout cu garantie la un sfert de pret.

#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

 aazz, on 06 septembrie 2014 - 16:03, said:

eu l-am sunat si cica laptopurile sunt second primite din germania si scrie asa ca sa il caute lumea si nu trimite cu verificare!
Daca sunt SH atunci nu prea merita banii.
Eu i-am dat pm sa vad daca trimite cu verificare, altfel nu merita riscul, s-ar putea sa ajunga cu defecte sau semne de uzura.

#34
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012

 Kyth, on 06 septembrie 2014 - 16:16, said:

Numai 12 ani ai? Posted Image

Eu, la 12 ani, eram un tampit si jumatate. Posted Image

Nu e greu sa citesti doua randuri pe net si apoi sa postezi aici pe forum. Daca a copiat sau reprodus din nu stiu ce lege gasita pe net, asta nu inseamna ca e destept

Edited by CountDownMe, 06 September 2014 - 16:28.


#35
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Poate ca omul le aduce de afara si are blatul la vama. Garantia nu stiu daca se pune, unii producatori ofera garantie internationala altii nu, e cu dus si intors.

 aazz, on 06 septembrie 2014 - 16:03, said:

eu l-am sunat si cica laptopurile sunt second primite din germania si scrie asa ca sa il caute lumea si nu trimite cu verificare!
Edit, nu vazusem asta. E clar atunci, e un fel de smenozeala :). Daca era deschis de la inceput se merita sa cumperi asa nu, deja pute a multe minciuni pentru vanzare.

Edited by n-amname, 06 September 2014 - 16:37.


#36
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 15:27, said:

.(+ ca daca e furat nu eu am probleme, de unde sa stiu eu care cumpar :-? )
Asa au zis multi romani si au ramas acum fara case, cumparand case de la stat de buna credinta au ramas pe drumuri. Crezi ca le e greu sa ti ai laptopul din casa si sa ti mai dea si amenda pentru produs furat.

 CountDownMe, on 06 septembrie 2014 - 15:34, said:

Posted Image) reduceri de genul asta? i7 cu placa dedicata la 1800? Posted Image Unde?!
Si daca scrie placa dedicata ce? Dedicata aia e la nivel de integrata hd4600 ceva de genu, cu ce te incalzeste?

 alexandrusss, on 06 septembrie 2014 - 16:10, said:

Pe de alta parte, sa intocmesti o garantie falsa, potrivit legii 449/2003 e infractiune.Nu prea te pricepi.

Si sa dai teapa este infractiune, si totusi multi o practica si multi pun botu.

 SfPetru, on 06 septembrie 2014 - 16:26, said:

Daca sunt SH atunci nu prea merita banii.
Eu i-am dat pm sa vad daca trimite cu verificare, altfel nu merita riscul, s-ar putea sa ajunga cu defecte sau semne de uzura.
Pai normal ca sunt SH, nu e nimeni vreun binefacator sa cumpere produse noi din magazin si peste doua zile sa ti le dea tie cu 5 6 mil mai putin doar asa pentru a face un bine poporului roman.

Edited by alin62, 06 September 2014 - 16:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate