Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Sistem de navigatie portabil PNI L807 7 inch, 800 MHz, 256M DDR, 8GB memorie interna, FM transmitter

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
rul1981,am cumparat gps-ul de 2 zile si am aceiasi problema,ai gasit vre-o rezolvare?Ma gandesc sa-l trimit in service

#38
nel65

nel65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.09.2008
Ati sters ceva fisiere din memoria interna?
Am acest aparat de vreo o luna si n-am nicio problema cu el.In memoria interna am gasit doua fisiere unul ALTE.SAVE iar celalalt gpsnvm.bin .Nu le-am sters pentru ca mai am un alt  gps ,nu mai stiu ce model,care a avut doua fisiere asemanatoare dar nu identice,fostul proprietar le-a sters si nu mai poate fi accesat prin portul usb la PC, din aceasta cauza.Ma gandesc ca si la L807 o fi tot asa,poate le-ati sters din greseala cand ati copiat diverse variante de navigatie.

Edited by nel65, 09 July 2016 - 17:54.


#39
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,045
  • Înscris: 30.07.2006
Buna seara,
pentru PNI L805 imi poate da cineva un link pentru descarcare IGO primo?

#40
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Am luat si eu un PNI L805. Nu am gasit nicaieri daca suporta TMC. Nici macar nu am gasit daca TMC merge pe IGO primo in Romania, Stie careva? Se misca nesperat de bine cu IGO Truck si hartile 2016 pe el. Sper sa si tina. O zi buna

#41
rul1981

rul1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.10.2007

View Postnel65, on 09 iulie 2016 - 17:48, said:

Ati sters ceva fisiere din memoria interna?
Am acest aparat de vreo o luna si n-am nicio problema cu el.In memoria interna am gasit doua fisiere unul ALTE.SAVE iar celalalt gpsnvm.bin .Nu le-am sters pentru ca mai am un alt  gps ,nu mai stiu ce model,care a avut doua fisiere asemanatoare dar nu identice,fostul proprietar le-a sters si nu mai poate fi accesat prin portul usb la PC, din aceasta cauza.Ma gandesc ca si la L807 o fi tot asa,poate le-ati sters din greseala cand ati copiat diverse variante de navigatie.

Nu cred să fi șters nimic, doar am pus IGO Primo pe SD card...acum nici nu mai reușesc să văd ce fișiere mai există pe dispozitiv pentru că lucrez doar pe SD scoțând-ul și folosindu-mă de un card reader al pc-ului. Am încercat să leg dispozitivul la alte PC-uri și tot nu e văzut de acestea, problema persistă...poți pune undeva la download cele două fișiere? Și după, vreo idee cum să le pun în memoria internă a aparatului dacă nu îl vede PC-ul?

PS. -- problema există sigur, puțin mai sus este un post al unei alte persoane ce are aceeași problemă. Poate avea vreo legătură soft-ul de navigație de pe SD card cu legarea dispozitivului la un PC?

Edited by rul1981, 01 September 2016 - 10:45.


#42
nel65

nel65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.09.2008
pot sa le pun ,le copiez din al meu ,insa nu stiu cum le poti pune in el daca nu e vazut de pc!Pana la urma ii bagi un card in locasul lui cu softul de navigatie si dai calea de butare de pe card

Edited by nel65, 04 September 2016 - 07:52.


#43
MAC71

MAC71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2007

View Postgumball3000, on 27 septembrie 2014 - 15:30, said:

Punctele 2 si 3 de la Contra nu se intalnesc nici macar la modelele noi de Mio sau Garmin.
Poti instala aplicatia atasata ca sa vedem si cati MB RAM sunt disponibili din cei 128?
Difuzorul distorsioneaza la volum maxim?


#44
Cristian323

Cristian323

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.08.2018
Buna! Folosesc de 1 săptămâna un navigator Pni L807 și sunt foarte multumit, ecran mare, semnal GPS fără probleme, meniu foarte ușor de folosit. Multumesc PNI!

#45
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Acelasi produs cu o alta carcasa :
Sistem de navigatie GPS PNI L807 PLUS ecran 7 inch, 800 MHz, 256MB DDR, 8GB memorie interna, FM transmitter

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia > de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori de Sisteme de navigatie

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate