Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Sony Xperia Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
1462 replies to this topic

#37
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
d-rive:"Imi place Alfa de la Samy dar pacat ca nu l-au facut la fel de performant ca Z3 compact."

Huh???cel putin conform gsmarena sunt cam egale.Sunt teste in care Alpha iese in fata, si sunt teste in care Z3 mare sau Compact iese in fata...Ba chiar mi s-a parut ca Alpha a castigat in mai multe teste...Deci eu le-as numi cel putin egale ca si performanta.Sau te referi la camera?

#38
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostZorK, on 27 septembrie 2014 - 22:56, said:

d-rive:"Imi place Alfa de la Samy dar pacat ca nu l-au facut la fel de performant ca Z3 compact."

Huh???cel putin conform gsmarena sunt cam egale.Sunt teste in care Alpha iese in fata, si sunt teste in care Z3 mare sau Compact iese in fata...Ba chiar mi s-a parut ca Alpha a castigat in mai multe teste...Deci eu le-as numi cel putin egale ca si performanta.Sau te referi la camera?
Dacă scazi sponsorizarea oferita de Samy,ai ales ceva bun.La calitate seria Z este peste.

#39
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Zork, nu ma refer doar la camera.
Autonomia bateriei mi se pare un parametru foarte important.

Ma lasa indiferent daca in testele sintetice, unul din telefoane e mai slab. Nu joc jocuri, deci puterea de procesare e pe planul secund.

Cel mai mult ma intereseaza cum arata, din ce materiale e construit si calitatea executiei precum si rezistenta in timp a acestora. Sa se miste cat se poate de fluent si cum spuneam mai sus, sa tina bateria, cat mai mult posibil.

Ori la asta cu bateria, Alpha, are o mare problema.

Edited by d-rive, 28 September 2014 - 10:56.


#40
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postd-rive, on 28 septembrie 2014 - 10:54, said:

Zork, nu ma refer doar la camera.
Autonomia bateriei mi se pare un parametru foarte important.

Ma lasa indiferent daca in testele sintetice, unul din telefoane e mai slab. Nu joc jocuri, deci puterea de procesare e pe planul secund.

Cel mai mult ma intereseaza cum arata, din ce materiale e construit si calitatea executiei precum si rezistenta in timp a acestora. Sa se miste cat se poate de fluent si cum spuneam mai sus, sa tina bateria, cat mai mult posibil.

Ori la asta cu bateria, Alpha, are o mare problema.
Se pare ca le-a. reușit optimizarea.La camera oricum stau bine.

#41
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Astăzi a apărut informații pe mai multe site-uri despre un nou xperia. Xperia Z3x.

#42
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
In cazul asta, eu nu o sa reusesc sa-mi cumpar niciodata un sony xperia ca daca ma hotarasc la un model, cat mai scriu 3 posturi pe forum, hop, apare un model nou :D

#43
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Eu il astept sa apara in magazine, vreau sa iau o decizie cat mai repede. Momentan trag de un galaxy s2 pe care-l am de 2 ani +, i-am schimbat bateria ieri si tot nu ma tine o zi intreaga utilizare intensa. Am fost tentat sa iau ip 5s insa, am renuntat din cauza bateriei. Note 3 sau 4, prea mari, prea ca la tara. Si lista s-a miscorat la 2 telefoane. z3 sau s5.

#44
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Prea mare 6,2 inch. Phablet... Oare se poate lua la "bataie" cu Note 4?

Ma bucur ca e ditai caramida. Sa ma lase linistita sa imi iau in decembrie z3c.. ca daca apar informatii despre z4 sau z4c ma prinde pastele...

http://www.phonearen...ones/best/Smart - Astia aici la best phones le-au pus aleatoriu sau de la cel mai bun la cel mai putin bun? Ca asa, iphone nu are ce cauta la nr 1..

Edited by Jm3k3ritza, 01 October 2014 - 19:06.


#45
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostJm3k3ritza, on 01 octombrie 2014 - 19:00, said:

Prea mare 6,2 inch. Phablet... Oare se poate lua la "bataie" cu Note 4?

Ma bucur ca e ditai caramida. Sa ma lase linistita sa imi iau in decembrie z3c.. ca daca apar informatii despre z4 sau z4c ma prinde pastele...

http://www.phonearen...ones/best/Smart - Astia aici la best phones le-au pus aleatoriu sau de la cel mai bun la cel mai putin bun? Ca asa, iphone nu are ce cauta la nr 1..
Asta apare în mai multe site-uri și se pare ca asa e văzut s6,foarte bun.Acum ne gândim și la ce susținere are s6 fata de z3 sau z2.

#46
taz1vas

taz1vas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 30.11.2007
A aparut la emag 2.96999 Lei . Stie cineva daca z3 vine cu castile alea formidabile ?

#47
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Nici Z3 si nici Z3C nu vin cu MDR-NC31EM, cel putin nu in Europa.

Singurul telefon care a beneficiat de acele casti in pachetul de baza a fost Z2, dar se pare ca si acolo a depins de zona.

#48
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Super, merg sa-l pipai. Ce ceas e ala din prezentare?

#49
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Ceasul este SmartWatch 3 SWR50 si este destul de scump, cam undeva la 9-10 milioane. Mai exista la Sony si SmartBand Talk SWR30 (pe care mi-l voi lua eu) si un model mai simplu SmartBand SWR10.

#50
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, va prezint Sony Xperia Z3 Compact NEGRU! Posted Image

In sfarsit, dupa 4 zile de la expediere, a ajuns. Ca prima impresie, dimensiunea este nici mai mult nici mai putin decat ideala.
Adaptarea luminozitatii foarte lina si foarte placuta, butonul pentru camera face toti banii (merge bine, click-urile bune si e extrem de practic), camera e un capitol unde trebuie investigat adanc si testate multe setari (am obtinut si rezultate varza si oarecum acceptabile, facand pana acum numai teste in lumina slaba sau bezna complet), difuzoarele se aud surprinzator de tare si sunetul nu mi se pare deloc infundat (cand asculti muzica la volum >75%, vibreaza pur si simplu tot spatele), softul Sony de nota 9,5 (pana acum) - merita efortul sa dezinstalezi 4-5 mizerii de aplicatii, dar sa ai setari/optiuni utile in plus.

Inca n-am apucat sa testez castile pentru ca in casa n-am suficient zgomot :D dar dupa primul drum cu metrou/tren sau dupa prima tura prin trafic, vin cu impresii.

Daca aveti intrebari, dubii, pareri, va raspund cu placere.

Attached Files



#51
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
In sfarsit cineva care are telefonul ne poate da pareri despre el. Ai prins bine oferta, ai si castile NC si castile normale. Dupa cateva zile sau o saptamana poate vii cu pareri pro si contra. Eu mai am de asteptat 2 luni si jumatate Posted Image
Pe mine ma intereseaza cum se simte in mana telefonul, bateria, camera foto si cum merge el, daca merge fluid, fara lag... cam atat.

Sa il stapanesti sanatos !

Edited by Jm3k3ritza, 02 October 2014 - 22:41.


#52
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostThePretender, on 02 octombrie 2014 - 22:33, said:

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, va prezint Sony Xperia Z3 Compact NEGRU! Posted Image

In sfarsit, dupa 4 zile de la expediere, a ajuns. Ca prima impresie, dimensiunea este nici mai mult nici mai putin decat ideala.
Adaptarea luminozitatii foarte lina si foarte placuta, butonul pentru camera face toti banii (merge bine, click-urile bune si e extrem de practic), camera e un capitol unde trebuie investigat adanc si testate multe setari (am obtinut si rezultate varza si oarecum acceptabile, facand pana acum numai teste in lumina slaba sau bezna complet), difuzoarele se aud surprinzator de tare si sunetul nu mi se pare deloc infundat (cand asculti muzica la volum >75%, vibreaza pur si simplu tot spatele), softul Sony de nota 9,5 (pana acum) - merita efortul sa dezinstalezi 4-5 mizerii de aplicatii, dar sa ai setari/optiuni utile in plus.

Inca n-am apucat sa testez castile pentru ca in casa n-am suficient zgomot :D dar dupa primul drum cu metrou/tren sau dupa prima tura prin trafic, vin cu impresii.

Daca aveti intrebari, dubii, pareri, va raspund cu placere.
Se spune ca z3c ar fi concurentul direct pentru iPhone 6 și galaxy Alpha,crezi ca se confirmă?

#53
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Nu stiu ce sa zic, la intrebarea asta nu m-ai nimerit deloc. Am avut pana acum Motorola, HTC, LG, acum Sony, dar niciodata Samsung sau Apple. :D

"Pe hartie", nici nu se pune problema, la nivelul asta de dimensiune, cele 3 sunt cam singurele care conteaza.
Apoi daca te uiti la design, pret si performante (inclusiv, sau mai ales camera si baterie), este foarte, foarte greu sa concurezi cu Z3C si cred ca o sa se vada in rezultatele vanzarilor.

Din ce am apucat sa testez aseara, performantele in lumina slaba sunt remarcabile, in special prin zgomotul redus. Cel mai bine apreciezi rezultatele prin comparatie cu un alt telefon in aceleasi conditii. O sa va arat niste exemple.

@Jm3k3 merci!

Edited by ThePretender, 03 October 2014 - 08:08.


#54
DragosM94

DragosM94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 11.06.2014
@ThePretender De unde l-ai luat? Romania?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate