Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

The Park (Pajistei 30, Sector 4)

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postradunic, on 05 septembrie 2014 - 11:20, said:

1. terenul e prost și e nevoie să te duci în adîncime pînă dai de teren bun de fundare
Terenul e foarte prost pe acolo. Toate blocurile inalte din valea aia construite relativ recent (>2008) sunt pe piloti (inclusiv Amfiteatru Residence).

Citisem intr-un atlas ca in zona aia au fost fenomene de lichefiere a solului la cutremurul din 1977.

View Postradunic, on 05 septembrie 2014 - 11:20, said:

Nimeni nu pune piloți de florile mărului - costă o avere. În cazul concret de aici faptul că radierul sprijină pe piloți înseamnă doar că terenul e prost...
Cu cat majoreaza aproximativ pilotii costul unui proiect?

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
langa acest bloc se mai construiesc si altele. poze de acolo:

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   159.97K   309 downloads
  • Attached File  2.JPG   184.57K   486 downloads
  • Attached File  3.JPG   66.76K   295 downloads

Edited by MembruAnonim, 21 December 2014 - 12:29.


#21
florinxnet2002

florinxnet2002

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2015
Salut,

Daca sunt persoane care s-au mutat in complex, ne puteti oferi mai multe detalii despre cum este sa locuiesti in The Park? In principiu ma intereseaza sa stiu cat de eficienta este izolatia termica si fonica a blocului.

Referitor la partea de rezistenta nu cred ca se poate face rabat mai ales ca intentioneaza sa construiasca inca 3 blocuri.

Edited by florinxnet2002, 25 January 2015 - 08:53.


#22
deea2cool

deea2cool

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.01.2015
Hello! Oferta in zona este foarte variata, dar apartamentele de aici mi se par pe departe cel mai bine realizate. Imi plac balcoanele, nu ma deranjeaza ca nu exista holuri lungi si inguste ( dupa parerea mea sunt inutile si platesti in plus cu incalzirea lor). Eu nu ma incadrez cu banii, caci altfel m-as fi mutat acolo. Cred ca oricine isi doreste sa locuiasca in apropiere de un parc pe bune. Eu locuiesc acum langa Parcul Sebatian- un loc de joaca mai mare cu 3 copaci :)))

#23
xrx

xrx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.01.2015

View Postdeea2cool, on 26 ianuarie 2015 - 16:03, said:

Hello! Oferta in zona este foarte variata, dar apartamentele de aici mi se par pe departe cel mai bine realizate. Imi plac balcoanele, nu ma deranjeaza ca nu exista holuri lungi si inguste ( dupa parerea mea sunt inutile si platesti in plus cu incalzirea lor). Eu nu ma incadrez cu banii, caci altfel m-as fi mutat acolo. Cred ca oricine isi doreste sa locuiasca in apropiere de un parc pe bune. Eu locuiesc acum langa Parcul Sebatian- un loc de joaca mai mare cu 3 copaci Posted Image))

La apartamentele de 3 camere nu există holuri, băile dau direct in living, bucătăria este super mică.

Edited by xrx, 09 February 2015 - 21:58.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
deci nu fac 95k euro?

#25
xrx

xrx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.01.2015

View PostMembruAnonim, on 09 februarie 2015 - 22:18, said:

deci nu fac 95k euro?

Dacă ar trebui neapărat să-mi iau acolo n-aș da mai mult de 80K pe 3 camere.

#26
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Le-am trimis si eu un mail recent si se pare ca preturile pentru 3 camere incep de la 95k. Putin cam scump.

#27
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
am impresia ca la aia 95 de mii se mai adauga si 24% tva, tin minte ca m-am uitat si eu la asta cand imi cautam.

#28
fragonard

fragonard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2015
TVA-ul e de 5% si e inclus in pret, cel putin asa mi-au zis mie. In zona se mai construiesc inca 3 blocuri din acest ansamblu, pe langa un alt ansamblu finalizat deja (Amfiteatru cred ca se numeste).

Edited by fragonard, 19 May 2015 - 13:15.


#29
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Daca nu ma inseala memoria, TVA-ul este de 5% daca pretul locuintei nu depaseste suma de 380.000 lei (~85.000 euro).

Edited by adrian.paul, 19 May 2015 - 13:33.


#30
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Si a doua conditie e sa nu mai fi beneficiat anterior de o alta achizitie imobiliara cu tva 5%

#31
r3d3

r3d3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.08.2015
Salut,

Ne poate oferi cineva care s-a mutat deja mai multe informații? Care este gradul de ocupare? Cum este atmosfera? E gălăgie?

Care sunt părțile bune. Părțile rele?

Mersi frumos!

#32
RaSuc

RaSuc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.08.2015
Cei de la The Park au scumpit preturile fata de prima faza. Au un bloc finalizat, unul in constructie si unul in proiect. Preturi: 3 camere 97 000 TVA inclus, 4 camere 135 000 TVA inclus. Suprafete mici... 65 utili si 83 utili. Iar parcarea scumpa, 12 000 + TVA

#33
wolf man

wolf man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.04.2007
Buna!
Primul bloc al complexului este finalizat si ocupat in totalitate. Al doilea bloc urmeaza a fi dat in folosinta in prima jumatate a anului viitor. Interesanta apropierea de parc si eficienta termica.
Este cineva care locuieste deja in complex si care poate da informatii privind costurile de intretinere, comunitate, calitatea finisajelor, eventuale probleme cu dezvoltatorul.
Pe site se insista pe proiecte de amenajare insa planurile apartamentelor nu prezinta detalii de suprafata, cu exceptia suprafetei totale. Ceva detalii in privinta aceasta ar fi de asemenea binevenite. Se pot crea suficiente spatii de depozitare?
Multumesc!

#34
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Sunt mici si inghesuite apartamentele: 3 camere 62-63 mp, 4 camere 85 mp

#35
salvas2015

salvas2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2015
Este destul de ciudata modificarea preturilor pentru apartamentele de 4 camere: de la 120 de k in primul bloc, 135 de k in cel de-al doilea bloc si acum al 155 de k pentru cel de-al treilea bloc. Cred ca la al patrulea bloc o sa ajung preturile apartamentelor de 4 camere precum Asmita, 185 de k. Si normal ca suprafetele raman aceleasi. Acum 3-4 saptamani la targul imobiliar promovau apartamentele acestea de 4 camere la 135 de k. Sa inteleg ca se pregatesc pentru iarna cand piata imobiliara stagneaza teoretic!?!? Si oricum am observat ca cel mai vandabil produs al lor este un apartament de 4 camere - se vinde cel mai repede acest asa zis produs :-?.

Exista persoane care stau in acest complex si sunt multumiti?

#36
mrbadnewsm

mrbadnewsm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.12.2015
Am vizitat recent un apartament de 4 camere amenajat de ei. Cateva concluzii.
In niciun caz apartamentele acelea nu au 85 de m.p. utili. Daca ii intrebi pe cei de la vanzari daca sigur au 85 de m.p. o sa vedeti ca o dau in balbailei. Va spun sigur asta, pentru ca tot vizionez apartamente de 2 luni si imi dau seama ochiometric ce inseamna 85 m.p.
Unul din dormitoarele cele mici este cat o debara. Mi-ar fi mila sa bag un copil acolo.
Ferestrele extrem de mici iti dau o senzatie de claustrofobie. In blocurile comuniste ferestrele sunt mult mai mari.
Dormitorul mare are o fereasta mica situata intr-unul din capete. Daca stai in pat, esti inconjurat de ziduri.
Nu sunt prosti. Au amenajat apartamentele pe un intreg etaj tocmai pentru a lua ochii de la cat de mici si lipsite de lumina sunt. Atentie mare! In apartamentele amenajate mobila este facuta pe comanda si este foarte mica tocmai pentru a da senzatia de spatiu.
Daca vizitati showroomul luati o ruleta si masurati de exemplu patul din dormitorul mare de 4 camere. O sa vedeti ca nu are dimensiuni de pat dublu. Firi foarte atenti la amenajari. Nu sunt practice deloc, lipsesc spatii de depozitare.
Daca intr-adevar au marit pretul la 155.000 de euro este de departe cel mai mare pret pe metrul patrat din tot Bucurestiul.
Se construieste foarte mult in zona, deci puteti avea surpriza de a cumpara un apartament "cu vedere" si sa va treziti cu un bloc fix in fata in maxim 1-2 ani. Verificati PUD-ul , PUZ-ul zonei. Sunt publice.
Terenul pe care e construit a fost o mlastina inainte. La cutremur s-au adus acolo resturile de la imobilele daramate. Nu stiu cum li s-a dat voie sa construiasca atat de inalt in zona.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate