Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nokia Lumia 830

- - - - -
  • Please log in to reply
1916 replies to this topic

#1891
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
limitatii hardware...nici nu se pune problema, L640 este un pic sub L830 , de L550 nu are sens sa vorbim
Dar dupa vezi CU au primit doar telefoanele Microsoft
acum isi face update-ul
iti spun imediat ce build s-a instalat
sa profitam daca se poate

Edited by MembruAnonim, 30 April 2017 - 22:42.


#1892
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Imi pare rau ca nu am luat un S5 (atunci, in loc de acest 830) as di fost mai linistit acum cred, dar ce sa fac daca ambitia imi dicta fara Samsung...

View PostMembruAnonim, on 30 aprilie 2017 - 22:38, said:

limitatii hardware...nici nu se pune problema, L640 este un pic sub L830 , de L550 nu are sens sa vorbim
Dar dupa vezi CU au primit doar telefoanele Microsoft
acum isi face update-ul
iti spun imediat ce build s-a instalat
sa profitam daca se poate
Baftă, ce să zic eu m-am fript cu ceva timp in urma cand stăteam pe nu stiu ce inel, si am pierdut o gramada de chestii cand am primit nush ce build.

#1893
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai nici S5-ul nu cred ca era mai breaz
Avea android 5 , nu stiu daca a primit 6(nu am mai urmarit ce se intampla cu S5 la versiunea de android), de 7 nici nu poate fi vorba, deci nici pe ala nu aveai ultimul SO

#1894
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
este versiunea oficiala .251

#1895
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostMembruAnonim, on 30 aprilie 2017 - 23:15, said:

este versiunea oficiala .251

Cum o descarcam?

#1896
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Tinand cont ca nu se mai restarteza, difuzorul a inceput parca,sa se audă mai bine, autonomia este bunicica inca, eu îl las asa nu mai încerc nu stiu ce update...

#1897
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostMembruAnonim, on 30 aprilie 2017 - 23:15, said:

este versiunea oficiala .251
Ai instalat CU, cum este??

#1898
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
intre timp m-am intors la 8.1.2 WDRT deoarece mi se bloca in build-ul .251 . Apoi am trecut la AU build .1066 la care sunt si acum ș cred ca aici voi ramane

#1899
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Astazi, neavand ce face am instalat din nou pe Lumia 830 CU ; se pare ca a doua oara a fost mai bine. Singura diferenta a fost ca dupa ce am facut update-ul am facut si un factory reset si acum totul este OK
De mers merge , dar nu sesizez nicio diferenta fata de AU, .1066
Daca nu aveti ce face puteti face trecerea de la AU la CU
Pasii sunt urmatorii:
1) Intrati in insider inelul SLOW si descarcati 15063.2.
2) Treceti apoi din inelul SLOW in RELEASE PREVIEW si descarcati 15.063.251
Eu asa am incercat si a mers, nu stiu daca mai exista si alta metoda
Dar, ma repet , nu observ nimic schimbat IN BINE. Se misca la fel ca si AU

#1900
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
tocmai ce s-a instalat build-ul .297 pe release preview
Se misca chiar bine pe Lumia 830

#1901
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Am primit o actualizare..1198, sunt pe oficial pana acum am avut 1066 pe lumia 830

#1902
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
De ceva timp (cca 1,5 ani) bătrânelul meu 830 se aude foarte slab, eu m-am cam învatat cu el dar sotia observa imediat atunci cand este cazul sa-l folosească (ea are 650 si se aude f bine)... Credeti ca este cazul sa-l duc pentru remediere la vreun "service" de colt de strada, se pricep, au cei' face baietii aia???
Inca ceva de o perioadă i-am pus flip cover si parca nu mai am probleme cu aprinderea esranului, apelarea in timpul convorbirii, dar cu volumul in timpul convorbirii stau prost desi este tot timpul la 10 max.
Ms anticipat pt eventuale sugestii.

Edited by sir_irwin, 07 August 2017 - 11:19.


#1903
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Se vede treaba ca sunt cam singurul user de Lumia 830, eu unul daca nu as avea problemele alea cu difuzorul, senzorul proxi si binenteles daca as fi avut un store de genul mag play l-as mai tine măcar până in 2020...😀

#1904
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Nu am 830. Am avut un 820, pe care l-am apreciat din tot sufletul.
În locul tău, l-aș duce la un service de cartier să mi-l curețe, etc.

#1905
lemertois

lemertois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.01.2016

View Postsir_irwin, on 07 august 2017 - 22:55, said:

Se vede treaba ca sunt cam singurul user de Lumia 830, eu unul daca nu as avea problemele alea cu difuzorul, senzorul proxi si binenteles daca as fi avut un store de genul mag play l-as mai tine măcar până in 2020...😀
Mai sunt si eu posesor de 830.Nu am nici una din problemele tale,sunt pe CU .502(release prewiew),i-am "mărit" memoria virtuala la 1G.Foarte rar se mai stinge ecranul.In rest merge bine....Zic sa-l duci la service...

#1906
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Eu sunt pe oficial, chestia cu ramul virtual încă nu am făcut-o (nu prea inteleg avantajul vs dezavantajul procedurii) in ce priveste stingerea ecranului nu o mai am de f mult timp nu stiu exact daca înainte sau dupa ce i-am luat husa...
Ideea este ca problema cu volumul in difuzor (pe timpul convorbirii ATENTIE NU PE SPEAKERPHONE SAU MUZICĂ) doar in convorbire difuzorul pt ureche se aude foarte slab. Se pare ca tine strict de terminalul meu. Sper sa mai posteze măcar 2,3 useri de 830 si atunci chiar voi fi convins ca problema exista doar la telefonul meu.

#1907
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
Ca utilizator de 830 de anul trecut, si eu am observat in ultimele luni ca se aude din ce in ce mai incet volumul convorbirilor. Insa, nu in mod constant, parca are perioade.
Am gasit o rezolvare partiala, bifand TTY/TDD.

Din pacate, de o saptamana butoanele de Home, Back si Search au incetat sa functioneze. Deoarece sunt parte din ecran, si inlocuirea lui costa mai mult fata de cat am dat pe telefon, urmeaza in curand sa-l trag pe dreapta.

Daca la inceput am fost foarte multumit de el, au tot aparut probleme (Saving perpetuu in aplicatia de camera, inchideri bruste ale aplicatiilor) cu timpul mi-am schimbat parerea despre el.

Totusi, as vrea sa incerc Nokia 6, poate totusi sistemul de operare sa fi fost problema.

#1908
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostSaint666, on 08 august 2017 - 19:28, said:

Ca utilizator de 830 de anul trecut, si eu am observat in ultimele luni ca se aude din ce in ce mai incet volumul convorbirilor. Insa, nu in mod constant, parca are perioade.
Am gasit o rezolvare partiala, bifand TTY/TDD.

Din pacate, de o saptamana butoanele de Home, Back si Search au incetat sa functioneze. Deoarece sunt parte din ecran, si inlocuirea lui costa mai mult fata de cat am dat pe telefon, urmeaza in curand sa-l trag pe dreapta.

Daca la inceput am fost foarte multumit de el, au tot aparut probleme (Saving perpetuu in aplicatia de camera, inchideri bruste ale aplicatiilor) cu timpul mi-am schimbat parerea despre el.

Totusi, as vrea sa incerc Nokia 6, poate totusi sistemul de operare sa fi fost problema.
Te mai tentează sa devii "pionier" sa nu zic cobai pentru acest terminal care se afla la inceput (din cate am inteles cu un android made of China) când piata abunda de device-uri consacrate???
Si eu ma învârt in jurul unui xiaomi cu super baterie si ramai dar tot sapand entuziasmul scade... Asa ca tot mai bine m-ar aranja un y6 2017 sau un nexus echilibrat depinde de buget.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate