Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Meizu MX4

- - - - -
  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#19
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Ai gresit topicul.

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
De fapt am gresit telefonul. Am incurcat Meizu Mx4 cu Xiaomi Mi4 din cauza denumirii relativ similare.

Edited by Hider141, 03 February 2015 - 22:58.


#21
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
ok meizu mx4 sale in altex..merita 1320 cu garantie tot?Posted Image are lb romana instalata?ma duc sa il testez...zilele astea..Posted Image
http://www.altex.ro/...-octa-core-grey

#22
dreamboat

dreamboat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2013

View Postalinator, on 28 februarie 2015 - 12:49, said:

ok meizu mx4 sale in altex..merita 1320 cu garantie tot?Posted Image are lb romana instalata?ma duc sa il testez...zilele astea..Posted Image
http://www.altex.ro/...-octa-core-grey
daca il iei din China dai 326 dolari cel mai putin de pe site de incredere!mai dureaza cateva saptamani transportul. dolarul e 3,9 lei
deci mai bine il iei de la altex...ai si garantie 2 ani!

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postdreamboat, on 28 februarie 2015 - 13:27, said:

ai si garantie 2 ani!
off-topic: Eu as fi spus mai degraba "probabil ai garantie 2 ani", fiindca sunt sigur in proportie de 99% ca telefonul e importat de catre quickmobile si are garantie fictiva la service-ul lor, unde absolut toate produsele trimise la reparat se aleg cu garantia anulata pe motiv de "socuri mecanice".
Nu conteaza ca defectul produsului e recunoscut de catre producator, iar piesa problematica e schimbata gratis la service-urile autorizate ale marcii, la quickmobile tot te alegi cu garantia anulata pentru motivul expus mai sus.

Edited by Hider141, 28 February 2015 - 13:42.


#24
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
E un pret foarte bun dar inainte de a-l lua gandeste-te daca iti ajunge memoria interna.

#25
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
ok se merita deci..dar oare are playstore?o fi rootat?in fine..merg sa vad..Posted Image msPosted Image

View Postsorin83, on 28 februarie 2015 - 13:42, said:

E un pret foarte bun dar inainte de a-l lua gandeste-te daca iti ajunge memoria interna.
imi ajunge..nu am nevoie decat de maxim 5-10 aplicatii,3-5 jocuri, net la greu..dependent..Posted Image si altele..macar 24 ore sa ma tina bateria..camera,foto,video.muzica..mai rar..poate un film asa..in fine..16 zic ca imi ajung...

View PostHider141, on 28 februarie 2015 - 13:41, said:

off-topic: Eu as fi spus mai degraba "probabil ai garantie 2 ani", fiindca sunt sigur in proportie de 99% ca telefonul e importat de catre quickmobile si are garantie fictiva la service-ul lor, unde absolut toate produsele trimise la reparat se aleg cu garantia anulata pe motiv de "socuri mecanice".
Nu conteaza ca defectul produsului e recunoscut de catre producator, iar piesa problematica e schimbata gratis la service-urile autorizate ale marcii, la quickmobile tot te alegi cu garantia anulata pentru motivul expus mai sus.
PE BUNE?  sincer frate ma sperii..cum naiba sa iti anuleze garantia pe acest motiv daca eu nu il lovesc,dau cu el pe jos, etc...plus ca e altex...in 30 zile il pot returna parca...Posted Image deci quickmobile e cel mai nasol site de pe care poti cumpara?bine ca m-ai informat...mai bine ma limitez la cele din CHINA....Posted Image am gasit unul cu 2 ani garantie..pare serios..in fine..o sa vedem...Posted Image

Edited by alinator, 28 February 2015 - 13:50.


#26
dreamboat

dreamboat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2013
daca il iei din china ai garantie un an si trebuie sa-l trimiti pe banii tai ca sa-l repare
deci cu garantia e cam tot aia de ori unde l-ai lua...
are playstore si cred ca are si romana, are si ala trimis din china. nu cred ca e rootat

View PostHider141, on 28 februarie 2015 - 13:41, said:

off-topic: Eu as fi spus mai degraba "probabil ai garantie 2 ani", fiindca sunt sigur in proportie de 99% ca telefonul e importat de catre quickmobile si are garantie fictiva la service-ul lor, unde absolut toate produsele trimise la reparat se aleg cu garantia anulata pe motiv de "socuri mecanice".
Nu conteaza ca defectul produsului e recunoscut de catre producator, iar piesa problematica e schimbata gratis la service-urile autorizate ale marcii, la quickmobile tot te alegi cu garantia anulata pentru motivul expus mai sus.
daca nu-l scapi pe jos, sa aiba semne de lovituri nu-ti anuleaza garantia

#27
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Iti anuleaza garantia pe motiv de "soc mecanic" pentru orice zgarietura, oricat de infima ar fi.
Daca nu ma crezi atunci cumpara-ti un telefon cu garantie la ei si roaga-te sa ti se strice, sa fii nevoit sa-l trimiti in service-ul quickmobile.  Iti garantez ca vei ajunge apoi sa postezi si tu pareri negative in subiectul "Quickmobile.ro - seriosi sau nu?".

Edited by Hider141, 28 February 2015 - 14:50.


#28
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Oferta
http://www.altex.ro/...tru/brand/meizu

#29
Sim_bad

Sim_bad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.04.2006
Salutare,

Îmi puteți spune sigur dacă are posibilitatea de hotspot? (Pe unele site-uri zice ca nu suporta).

Mulțumesc.

#30
Serjiniooo93

Serjiniooo93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.01.2014
Mi se pare destul de dubios pretul, dar nu cred ca isi permit sa vanda vreun fake sau altceva. Totusi, altex este un brand destul de mare. La pretul asta se merita achizitionat.

#31
daNyaLveS

daNyaLveS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.10.2010

View PostSim_bad, on 04 martie 2015 - 09:26, said:

Salutare,

Îmi puteți spune sigur dacă are posibilitatea de hotspot? (Pe unele site-uri zice ca nu suporta).

Mulțumesc.
Salut. Eu am achizitionat acest telefon de la Media Galaxy, are instalata varianta internationala, Flyme OS 4.1.7i, Android 4.4.2. Functioneaza hotspotul, tocmai am facut o proba.
Bafta!

View PostSerjiniooo93, on 04 martie 2015 - 19:04, said:

Mi se pare destul de dubios pretul, dar nu cred ca isi permit sa vanda vreun fake sau altceva. Totusi, altex este un brand destul de mare. La pretul asta se merita achizitionat.
Si eu am ramas surprins cand l-am vazut in magazin. Au cumparat mai multe si au avut ceva discount.

#32
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Zi-ne si noua ceva impresii despre el.
Cum te descurci cu 16gb?

#33
Serjiniooo93

Serjiniooo93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.01.2014
Pana la urma n-am mai rezistat sa vad cum se descurca asus zenfone 2 si am mers pe meizu. Camera este foarte buna, are foarte multe functii, microexpunere, filmare in slow-motion, beauty mod, iti poti seta focalizarea, etc. Bateria este ok, undeva la 6 ore si jumatate de activitate, cel mai putin m-a tinut aproape 5 ore in conditiile in care l-am stresat aproape la maxim. Cu spatiul este ok, dar cred ca se impune cumpararea unui otg pentru persoanele mai pretentioase.
Singurele minusuri pe care le-am observat pana acum:
-bateria se incinge destul de tare 41-43 de grade, dar pe net am vazut ca xiaomi mi4 in conditii de stres maxim atinge 45-46 de grade.
-aplicatia de muzica a telefonului da crash-uri in mod frecvent.
Este putin diferit fata de celalalte telefoane cu android, dar se merita, adica in banii astia nu gasesti un telefon mai bun si cu garantie 2 ani la noi in tara.
Scor in antutu: http://postimg.org/g...syz0m/a13af8d8/
Cateva poze: http://postimg.org/g...re51c/91a2b45e/

#34
ionuuu

ionuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2010
Salut, as avea niste intrebari pentru posesorii de mx4, cum sunt in impas daca sa-l aleg pe el sau sa astept dupa zenfone2.

Care este calitatea pozelor cu camerele principala/frontala? Se poate instala un launcher precum Google Launcher/ Nova Launcher peste FlyME? Ati intalnit vreo problema pana acum in utilizare(lag, crash, aplicatii incompatibile, etc)?

Daca sunt informatii in link-urile de mai sus, imi cer scuze, nu le pot accesa.

#35
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006

View PostSerjiniooo93, on 08 martie 2015 - 18:46, said:

Pana la urma n-am mai rezistat sa vad cum se descurca asus zenfone 2 si am mers pe meizu...
-aplicatia de muzica a telefonului da crash-uri in mod frecvent.
Incearca Onkyo HF Player, ai sa fii uimit de calitate!

Edited by nei-k, 10 March 2015 - 21:13.


#36
tudorBN

tudorBN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.10.2014
Si eu am luat telefonul de la mediagalaxy cu 1320, chiar mi se pare super pret pentru ce iti ofera, am avut un lg g3 dar doar probleme am avut cu acela, tine mult mai mult bateria la mx4 decat la g3, are ecran super, imi plac marginile foarte subtiri intre ecran si carcasa, husele nu prea se gasesc am comandat cateva din alta tara, primele zile e ok orice telefonul dupa aceea iti dai seama de unele probleme :)
Dar eu recomand cu placere, ai telefon nou, 2 ani garantie cu banii astia, fara prelungire de abonament sau alte chestii, terminalul este neverlocked.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate