Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia Z3 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
4832 replies to this topic

#73
catalinucs

catalinucs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.03.2007
La Voda e cel mai bun pret la liber, exclusiv online.

#74
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Oare cand apare prin magazine sa-l putem butona?

#75
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Buna intrebare...

#76
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
pe site la vodafone apare cum ca este pe stoc telefonul si ca in 48 de ore iti ajunge, poate il vor aduce si in magazine cat de curand.

#77
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
emag, 2400 de lei. Nu stiam ca samsarii s-au mutat acolo

#78
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Telefonul care ma va scapa in sfarsit de dumbphoneul actual(intamplator SE) pe care pana acum, oricat am cautat, nu am avut cu ce sa-l inlocuiesc. Bine ca nu m-am grabit ca era sa iau Z1c sau iPhone desi nu corespundeau f mult cerintelor.

Bineinteles ca nu la 2400 lei.

#79
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Ca in Romania, nicaieri. Cum sa vinzi cu 24-25 milioane cand pe Sony Mobile zice 500 euro (22 mil)..  Pai asa normal ca nu va lua nimeni Z3C, cand Z1C e chiar cu 9 milioane mai ieftin si nu sunt prea mari diferente. Eu raman la Z3C daca pana pe Craciun nu se apuca sa lanseze Z4C.

#80
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View PostAusradierer, on 28 septembrie 2014 - 11:42, said:

emag, 2400 de lei. Nu stiam ca samsarii s-au mutat acolo
E preț de lansare. Tot ăia țin Moto X la 1600 lei deși nici dracul nu-l cumpără la prețul ăla.

#81
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Din câte văd cei de la Vodafone au un preț foarte bun la liber, dar sunt șanse de 99,999999999999999% să-l vândă deocamdată doar la abonament.

#82
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Da, e mult mai bun la Vodafone 459 de euro ~ 2025 de lei si din cate vad mai au doua bucati in stoc.

#83
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Aveti putina rabdare sa-si ia elan baietii. Dupa aia, o sa gasim sa cumparam si cu sacul, bani sa fie :D

#84
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008

View PostJm3k3ritza, on 28 septembrie 2014 - 13:16, said:

Ca in Romania, nicaieri. Cum sa vinzi cu 24-25 milioane cand pe Sony Mobile zice 500 euro (22 mil)..  Pai asa normal ca nu va lua nimeni Z3C, cand Z1C e chiar cu 9 milioane mai ieftin si nu sunt prea mari diferente. Eu raman la Z3C daca pana pe Craciun nu se apuca sa lanseze Z4C.
Asa se intampla pe la noi. Nexus-urile vin FOARTE scumpe (desi ele la baza ar fi telefoane ieftine pentru ce stiu sa faca), noile telefoane Motorola au venit la fel mult mai scumpe decat normal, etc.
Intr-un fel nu m-as astepta sa vina la un magazin romanesc la acelasi pret la care il gasesti pe sonymobile (mai multi intermediari = pret mai mare), dar totusi, 200+ de lei la un telefon mi se pare nesimtire. Nici nu mai iau in calcul reducerile pe care le au fata de cei 500 de Euro pentru volumul la care cumpara...

View PostLeopardSurd, on 28 septembrie 2014 - 16:06, said:

E preț de lansare. Tot ăia țin Moto X la 1600 lei deși nici dracul nu-l cumpără la prețul ăla.
Si preturile astea de lansare depind de tari si de magazine. De exemplu clove.co.uk a fost printre primele magazine care a avut Z3C pe stoc si, pe langa asta, costa si mai putin de 450 de Euro: http://www.clove.co....eria-z3-compact

#85
palado

palado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.06.2012
Ce părere aveți de oferta de la Vodafone?
    Nu cred ca până în ianuarie 2015 să ajungă la acest preț la liber .
    Se pare că nu este blocat în rețeaua lor ci doar brănduit.
   Momentan,am un SG SII,branduit Orange și nu mă deranjează foarte mult balastul ce l-au pus în acest telefon.
   Întrebarea este ,cât de agresiv dpdv al RAM-ului,înzestrează Vodafone telefoanele  ce le vând sub brandul lor ?

#86
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Probleme potenţiale cu telefoanele luate de la operator ar fi câteva.

Unu, vin codate în reţea. Da, chiar şi cele la liber. Nu e o problemă mare pentru că se decodează gratuit (poate chiar pe loc la achiziţionare), dar e un mic deranj dacă ai SIM de la alt operator şi vrei să începi să-l foloseşti cât mai repede.

Doi, dacă vine cu ROM customizat de operator (brănduit) poate să aibă diverse bălării băgate în el, şi poate avea update-uri mai lente şi mai rare decât de la producător.

Trei, dacă ai nevoie să apelezi la garanţie... Vodafone lucrează cu Regenersis, care sunt notorii pentru chestiile naşpa pe care le fac.

#87
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Ma roade o intrebare de ceva timp, pe toate partile, telefonul are capace, care protejeaza telefonul de infiltrarea apei insa sus, la mufa jack pentru casti nu are niciun capac. Este bine protejat acolo, daca nu are capac?

palado, daca nu te-a deranjat telefon branduit la orange, nu cred ca te va deranja la vodafone. Dar ce pret e la vodafone de il vrei de acolo? Pe telefonultau.eu am vazut ca are pret bun: 2.249 lei.

#88
palado

palado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.06.2012
La Vodafone este 459€, ,adica aproximativ 2025 lei cu transportul inclus.
Căutând pe idealo.de, am găsit câteva site-uri care vând telefonul branduit de Vodafone, in care se specifică faptul că nu sunt blocate în rețea.
În schimb, chestia cu upgrad-urile întârziate mult și service-ul cu nume rău , ,ma fac să mai aștept un pic, poate până apare s-view-ul dedicat SCR 26( estimat noi. 2014).

#89
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostJm3k3ritza, on 29 septembrie 2014 - 15:00, said:

Ma roade o intrebare de ceva timp, pe toate partile, telefonul are capace, care protejeaza telefonul de infiltrarea apei insa sus, la mufa jack pentru casti nu are niciun capac. Este bine protejat acolo, daca nu are capac?
Nu are nicio problema daca intra apa in mufa de la casti. A fost proiectata astfel incat sa nu patrunda apa in telefon prin mufa, si nici sa nu produca un scurt-circuit.
Tipul asta de mufa a aparut cam de un an si ceva la telefoane (cred ca Galaxy S4 a fost primul cu o astfel de mufa).

#90
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Nu uitati ca vb de apa dulce ca daca intra apa sarata poti sa uiti de mufa de casti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate