Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia Z3 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
4832 replies to this topic

#55
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004

View Postd-rive, on 25 septembrie 2014 - 20:41, said:

Unic, ce anume te-a deranjat de spui ca ti-a lasat impresia de cheap?

marginile care sunt din plastic sau ce o fi ala.senzatia cand il tii in mana e una ciudata.mi a dat senzatia de cheap.
nu prea ai senzatia ca ai un produs premium in mana.
tocmai ce ma jucasem cu un alpha inainte si poate de asta.

nu stiu cum sa ti explic dar asta a fost senzatia.unui telefon ieftin.
in rest telefonul se misca bine, poze faine iar bateria arata ca ar tine 2 zile si 5 ore



View PostHider141, on 25 septembrie 2014 - 20:45, said:


Bine ca macar Apple e un fel de Lamborghini, spre deosebire de prastiile de trabante din tabara Android. Asa-i? Posted Image

Faptul ca nu e un produs Apple. Sau cel putin asta se intelege din replicile date de catre "unic_jul" in subiectele dedicate produselor Apple.

nu stiu de unde ai tras concluzia ca as fi fan apple insa te ai inselat.daca ai fi citit ce am scris pe aici poate vedeai ca ma batea gandul sa cumpar un alpha, nu un i6.
ca si fapt divers nu as da android ul pe ios.oricum aveti o obsesie in a imparti lumea in apple vs android.

dilema mea este intre alpha si z3 compact



#56
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Hah...Aceeasi dilema am si eu.Imi place mai mult Alpha(din poze,caci nu am vazut nici unul live),dar la baterie sta mai bine Sonyul.Si nu stiu care are camera mai buna

#57
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
M-ati facut curioasa si m-am uitat pe net dupa Alpha. Intr-adevar, au reusit sa faca un design mai reusit si sa lase plasticul. E mai frumos decat Iphone 6 (Imi placea designul celor de la Iphone, pana la 5S, ca 6 din punctul meu de vedere e mai urat)
Insa baterie de 1860 mAh la un ecran de 4,7" e prea putin, nu cred ca ajungi seara cu baterie acasa... Dar banuiesc ca se poate schimba bateria, daca va atrage mai mult! In legatura cu camera, Buhnici spune ca la Z3 e mai buna decat la Alpha :D

#58
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Jeez, ce aveti fratilor? Galaxy Alpha??? Pffff..
Pe langa faptul ca nu inteleg ce vedeti la el (acelasi design Samsung sters) sa va mai amintesc ca are cea mai ORIBILA interfata intalnia pe Android (Touchwiz) si costa vreo 600 de euro?

#59
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004

View PostThePretender, on 26 septembrie 2014 - 00:19, said:

Jeez, ce aveti fratilor? Galaxy Alpha??? Pffff..
Pe langa faptul ca nu inteleg ce vedeti la el (acelasi design Samsung sters) sa va mai amintesc ca are cea mai ORIBILA interfata intalnia pe Android (Touchwiz) si costa vreo 600 de euro?

tu l ai vazut? e primul telefon de la samsung cu carcasa/rama metalica.deci cum zici tu acelasi design? pai asa si xperia are acelasi deaign de la z1, la fel iphone ul etc.

dupa ce o sa tii unul in mana o sa intelegi diferenta fata de ce a fost pana acum samaung ul sinde ce asta e altceva


#60
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Am zis "acelasi design", nu "aceeasi constructie". Si scuza-ma ca nu ma impresioneaza o carcasa metalica. HTC are carcase metalice la telefoane de cand se stie si nu primeste nicio medalie pentru asta. Samsung de ce ar primi?

#61
DragosM94

DragosM94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 11.06.2014
@Unic_jul, din ce am citit si eu pe net, marginea e aluminiu, dar e imbracata intr-un plastic, policarbonat, depinde unde citesti. Ideea e ca e aluminiu, dar e protejat cu un strat mic de plastic(ce o fi) pentru a evita juliturile specifice iphone 5 black de pe rama. Per total e un telefon bun si cel mai bun mini, e aproape cat z1, dar ecran mai mare, ceea ce pe mine unul ma atrage mai mult la el, plus ca e singurul mini cu specificatii de top.

#62
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Nu degeaba ii spun "compact" si nu mini :D
In prezent, la telefoanele sub 5" e cel mai bun, si are chiar si cel mai frumos design. Eu devin cam nerabdatoare sa apara un nou detinator al Z3C cu pareri despre el.

Unic_jul: Alpha e din carcasa metalica acum, si e mai frumos decat celelalte modele Samsung dar asta e ceva nou pentru cei de la Samsung, doar pentru ei :D
Iar de design, Samsung are la fel cam TOATE modelele, la Sony vezi stilul asta doar la linia Z-urilor... se schimba putin, se aduc cateva noutati dar nu il schimba de tot ca doar de asta e din linia Z..

Oricum ce discutati voi aici tine strict de gusturi. Nu tre sa ne placa la toti aceleasi lucruri :D

#63
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
Exact.sunt chestii ce tin de gust.cum nu exista telefonul perfect nu ramane decat sa ma hotarasc la ce fac compromis.aspect vs baterie


#64
mschumy

mschumy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.03.2007
Am si eu o nedeumerire ca sa zic asa ... am vazut ca la Z3 compacat nu pot schimba bateria , este in regula si nu ma deranjeaza lucrul asta .
Ce se intampla daca  bateria cedeaza ?  (am patit la S3 mini ca sa umflat putin si la 75 % baterie se inchidea , am inlocuit bateria si este ca nou)
Multumesc.

#65
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Îl duci la garanţie.

#66
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
La garantie iti schimba bateria. Daca te gandesti pe termen mai lung de 2 ani, te duci la un service si ti-o schimba dar pe buzunarul tau!
Eu am Xperia P, tot unibody de nu pot scoate carcasa din spate si automat nici bateria. Nu am avut probleme de genu. Are 2 ani si inca merge. Se descarca prea repede, dar na... La 1305 mAh nici nu ma puteam astepta la mai mult (asa e de cand l-am cumparat). Xperia P e primul meu telefon la care nu am putut scoate bateria insa nu m-a deranjat cu nimic!

#67
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Multi spun ca asta e o falsa problema si le dau dreptate.
Inainte de Nexus 4 am avut numai telefoane cu bateria detasabila dar, ce sa vezi, nu mi-am cumparat la absolut niciunul baterie de schimb.
Si asa, la cum evolueaza smartphone-utile, mai repede te plictisesti de el si iti iei altul decat sa-ti faci probleme cu uzarea bateriei.

#68
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Depinde.
Uneori producatorii iau decizia neinsirata de a folosi baterii de calitate slaba (cum a fost de exemplu cu Motorola Defy) si ajungi sa ai nevoie de o baterie noua dupa maxim 16-18 luni daca nu doresti sa stai non-stop langa priza ori cu o baterie externa la tine.
Dar din cate stiu la Sony nu ai sa vezi asa ceva.

Edited by Hider141, 26 September 2014 - 21:57.


#69
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
http://www.cel.ro/te...803-4g-black-l/

cam scump

#70
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pe quickmobile.ro il au la 2199RON, tot in stoc furnizor.

#71
mschumy

mschumy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.03.2007
Dar oare il aduc din acelasi loc ?

#72
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Pe site la Sony este 500 euro, adica 22 milioane. Aia de la Cel.ro te fura pe fata, si eu credeam ca au preturi bunicele...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate