Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Garantie troler Lamonza

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Am cumparat in vara trecuta un troler Lamonza din Cora Bacau. Dupa prima calatorie rotile s-au uzat si trebuie schimbate.
Vara asta am fost in Romania si am intrebat in magazinul de unde l-am cumparat despre garantie, daca ei il pot trimite la firma producatoare sau imi pot recomanda vreun centru autorizat care sa il repara dar nu m-au putut ajuta cu nicio informatie.

M-ar interesa daca a apelat cineva la garantia celor de la Lamonza si cum au procedat ? Daca esti din provincie trebuie sa trimiti geanta la Bucuresti ?

Merci

Edited by chaosss, 03 September 2014 - 18:11.


#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
cum adica nu te-au putut ajuta cu nicio informatie? treci si pe la anpc, sa vezi cum o sa se bata angajatii intre ei, care sa te-ajute primul...

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Cand ai cumparat trolerul nu ti-au dat si un certificat de garantie? Pe el, sau impreuna cu el, ar trebui sa vina si o lista cu puncte de service.

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postchaosss, on 03 septembrie 2014 - 18:10, said:

Dupa prima calatorie rotile s-au uzat si trebuie schimbate.
Posted Image
Nu a mai incaput in portbagaj si l-ai legat de bara masinii ?

S-ar putea sa nu fie acoperit de garantie. Rotile daca sunt din acelea de silicon pot fi considerate consumabile.
Daca era o cusatura, un fermoar , manerul telescopic... Intereseaza-te totusi.

Edited by mihai!, 03 September 2014 - 19:42.


#5
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postborn2lose, on 03 septembrie 2014 - 18:27, said:

cum adica nu te-au putut ajuta cu nicio informatie? treci si pe la anpc, sa vezi cum o sa se bata angajatii intre ei, care sa te-ajute primul...


Pai am intrebat o angajata de la Cora cum pot sa beneficiez de garantia de 24 de luni, si-a sunat un coleg si apoi a ridicat din umeri.

View PostAlexEn, on 03 septembrie 2014 - 18:34, said:

Cand ai cumparat trolerul nu ti-au dat si un certificat de garantie? Pe el, sau impreuna cu el, ar trebui sa vina si o lista cu puncte de service.
Geanta a fost cumparata cu un carton unde scrie ca are 24 luni garantie, conditiile in care se ofera garantia precum si numarul de telefon unde trebuie sa suni.
Acolo cer si bonul care face dovada achizitiei, dar nu cred ca il mai am.

View Postmihai!, on 03 septembrie 2014 - 19:12, said:

Posted Image
Nu a mai incaput in portbagaj si l-ai legat de bara masinii ?

S-ar putea sa nu fie acoperit de garantie. Rotile daca sunt din acelea de silicon pot fi considerate consumabile.
Daca era o cusatura, un fermoar , manerul telescopic... Intereseaza-te totusi.

Am cumparat-o vara trecuta si masina mi-am luat in octombrie anul trecut. Acuma o pun in masina. Posted Image

La prima calatorie cu ea am pus destula greutate si o roata s-a rost de la asfalt, iar cealalta s-a strambat. S-ar putea sa nu imi intre in garantie, de aia nici nu prea m-am agitat, deschizand topicul asta mai mult de curiozitate, sa vad cum au beneficiat altii de garantia de la Lamonza.
M-am interesat in tara unde locuiesc si pot sa o repar aici, dar nu in garantie, deci contra cost.

In rest e intacta, nu are nimic defect. Posted Image

Edited by chaosss, 03 September 2014 - 20:47.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Pai daca la garantie ti se cere bonul si nu-l mai ai nu cred ca ti se poate repara gratis oricum.

#7
larus

larus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 04.12.2006
Nu iti trebuie nici un bon, este suficient sa duci trolerul la service.

#8
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Postlarus, on 17 octombrie 2017 - 06:16, said:

Nu iti trebuie nici un bon, este suficient sa duci trolerul la service.
Si de unde stie subsemnatul de acolo cand ai cumparat tu troler-ul, sau daca se mai afla in garantie?
Nu e ca si cum ar fi un telefon sa verifice data la care a fost activat..

Edited by N4S, 17 October 2017 - 12:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate