Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

iPhone 6 / iPhone 6 Plus - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2893 replies to this topic

yetiro

yetiro

Active Member

• Grup: Members
Nu se poate seta rezolutia la fotografii. Doar pentru inregistrare video exista optiuni 1080/720p si 60/30fps.
Pentru poze care sa ocupe mai putina memorie, daca asta iti este problema, poti folosi formatul "square" care sunt mai mici cam cu 25%  - altfel spus, in loc de 3 poze wide poti face 4 square.

senzanome

senzanome

Active Member

Nu se poate seta nici formatul fotografiilor, adică da fie 4:3 sau 16:9?

abac

abac

Guru Member

• Grup: Senior Members
Nu. Formatul senzorului este 4:3. Iphone scoate pozele la rezolutie maxima si la formatul senzorului. Nu poti sa schimbi asta.

senzanome

senzanome

Active Member

Salut! La iPhone 6S al meu folosesc o husa transparentă de protecție de la Ringke. La acesta husa am primit și o folie de protecție a ecranului. La iPhone 6S este recomandat sa folosești folie de protecție a ecranului?

silviu03

silviu03

Senior Member

Orice display se zgarie mai devreme sau mai tarziu,deci o folie te ajuta sa iti pastrezi display ul intact.

senzanome

senzanome

Active Member

Am mai avut smartphone-uri la care nu am folosit folie de protecție a ecranului, și nu am avut nicio zgârietură pe ecran. Dar toate au avut ecranul protejat cu Corning Gorilla Glass. La iPhone 6 nu este menționat ca ecranul ar fi protejat cu Corning Gorilla Glass. De asta întreb.

abac

abac

Guru Member

Zgarierea display-ului este cea mai mica problema. Mai degraba se duce stratul oleofobic dupa cativa ani de scos/bagat in husa, mers cu telefonul bagat in buzunarul de la blugi.

Daca tii telefonul undeva unde sa nu se frece de nimic stratul respectiv te tine multi ani. Vad la nevasta-mea. Are iphonul de 2 ani si se simte ca nou. Al meu dupa doi ani aduna grasime pe ecran.

Folia oricum se sparge si se strica la cel mai mic soc. Profanii rad fericiti si exclama: uite daca nu aveam folie sa se sparga, s-ar fi spart ecranul. Nici vorba de asa ceva.

alchimistul2100

alchimistul2100

Member

Salutare! Cunoaste cineva ce tip de LTE Advanced suporta un iPhone 6s, model A1688? Ma refer la combinatiile de benzi LTE, adica de tipul B3+B20, B3+B7, ori intraband. Sper ca m-am facut inteles:)
Imi pot da seama de aceste detalii din meniul Field Test? Pe Vodafone imi arata doar LTE banda 3, plus alte detalii pe care nu le inteleg. Dar vitezele obtinute in Ookla Speedtest ma fac sa cred ca este LTE Advanced, sunt peste 150 Mbps in anumite locuri. Multumesc anticipat.

Mircel

Mircel

Senior Member

Schimbarea foliei de protecție la un iPhone6 (de către personal specializat) poate provoca dispariția sunetului soneriei de apel?

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

Tu cand iti schimbi ochelarii nu mai poti vorbi ? - e exact acelasi raspuns.

Mircel

Mircel

Senior Member

Mă bucură ironia ta.
Cogito, ergo sum!
Ce altă explicație găsești tu la coincidența asta: după schimbarea foliei, telefonul nu a mai sunat.
Apare vizual apelul preopinentului dar neînsoțit de sonerie și buzer.
Azi am reușit să-l fac să vibreze la apariția apelului dar fără sonerie.
Sunetul soneriei este redat de aceeași cască-difuzor în care aud vocea corespondentului?

Edited by Mircel, 27 July 2020 - 09:29.

Mircel

Mircel

Senior Member

Am rezolvat!
La scoaterea husei, butonul Mute din stânga sus (cu o dungă verde și una roșie) a fost tras în jos.
În poziția asta telefonul iPhone 6 oprește soneria. La reașezare telefonului în husă butonul a rămas cu dunga roșie la vedere.
Da' dacă nu știi, ceri părerea deținătorilor vechi de iPhone.
Vă mulțumesc!

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Asa patesc si eu mereu cand ii pun husa sau o da jos. Colegul de mai sus a inteles gresit si marturisesc ca si eu am fost confuz. S-a inteles ca intrebi daca exista riscul sa nu mai mearga difuzorul daca schimbi folia de protectie. N-avea absolut nicio logica, deci raspunsul lui este valabil: anume nu are legatura una cu alta. Bine ca ai rezolvat.

cotzomyn

cotzomyn

Active Member

Salutare! Intentionez sa fac downgrade la 10.3.3 din cauza duratei de utilizare scazuta. Am gasit cateva tutoriale in care se foloseste iMyFone Fixppo pentru a putea face donwgrade cu o versiune unsigned. Ce riscuri sunt ? Voi mai putea utiliza aplicatii de mobile banking ? Apple pay ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate