Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Leand-ing - TVCS. TVCS acționar al Digital Cable System (AKTA).

- - - - -
  • Please log in to reply
802 replies to this topic

#775
dubluvw

dubluvw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.11.2009
eu am oferta pentru primele 12 luni la 38 de lei cu internet de 500mbps, 165 canale TV dintre care 48 HD. Dupa primele 12 luni pretul se dubleaza. Exista insa si variante mai ieftine, cu acelasi internet insa cu mai putine canale TV. La Akta platesc undeva la 70 lei pe luna, insa nu stiu care e viteza de net (stiu sigur ca nu e cea mai slaba).

#776
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu e cea mai slaba, da' nici nu se compara cu 500 mbs.

Io m-am decis. Intre 10-15 martie vin astia de la Telekom sa traga cablurile.

Pa, la revedere Akta.

#777
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Ca o idee, daca va luati pachetul TV L sa cereti si pachetul Adult, costa 40 de bani, iar pt suma asta de ce sa nu.l iei.

Daca vreti sa il luati dupa ce faceti abonamentul trebuie sa platiti pretul intreg.

#778
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Mic offtopic: este posibil ca fibra nou aparuta in zona mea, sa fie a T-ului. Fibra e trasa pe toata strada, stalpii unde vor fi puse odb-urile au fost deja numerotati. Bigamie, here i come. Cu RCS si T, Akta e ca si mancata. Daca intra si in zona rurala unde Akta inca are monopol, sa vezi abonamente ce face T-ul.

#779
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View PostCristy_M, on 16 martie 2016 - 14:03, said:

Buna ziua!
Chiar s-a vandut TV Cablu Stefanesti celor de la AKTA?!
Acest mesaj apare pe TV, de cateva ore. Acum o luna chiar stateam de vorba cu cineva din firma celor de la Stefanesti si precizau ca nu au niciun motiv sa vanda firma, avand chiar profit, fiind si singura firma de profil din zona Stefanesti-Leordeni.
Insa cel mai rau imi pare ca au fost preluati de cei de la Digital Cable Systems (DCS) - Akta. Posted Image
Scuzati calitatea imaginii, insa poza a fost facuta la televizorul de la job.

După un an de zile, lucrurile nu stau atât de rău pe cât mă așteptam și se preconiza, dar AKTA este în mod cert inferioară TVCS de la grilă, până la calitatea imaginii. Totuși, serviciile sunt mulțumitoare, față de alte zone și cel mai important, prețurile au stagnat. Lipsa sportului, mai ales, a Eurosport, rămâne însă o problemă majoră, ce nu cred că se va rezolva curând.

IMPORTANT!

Începând cu data de 15 martie, sediul/casieria AKTA Ștefănești se află pe strada Coasta Câmpului, nr. 55, lângă spitalul Ștefănești.

Edited by Cristi_77, 16 March 2017 - 19:51.


#780
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007

View PostCristi_77, on 16 martie 2017 - 19:50, said:

IMPORTANT!

Începând cu data de 15 martie, sediul/casieria AKTA Ștefănești se află pe strada Coasta Câmpului, nr. 55, lângă spitalul Ștefănești.

Pentru indicatii mai exacte: In cladirea construita de patronul TVCS special pentru AKTA.

Edited by spree999, 17 March 2017 - 17:29.


#781
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Deocamdată sunt în amenajări, va mai dura o perioadă până va arăta cum trebuie. Posted Image Practic, acum, după modificarea sediului, TVCS nu mai există decât prin personalul tehnic și șefa AKTA Ștefănești, dna Georgiana (fosta casieră TVCS), despre patronul TVCS nu s-au mai auzit prea multe după vânzare (sunt convins că mulți îl regretă).

Le-au construit sediul tot TVCS ? Înseamnă că au plătit destul de bine acum 1-2 ani dacă s-a ajuns până aici. Oricum, fostul sediu era bine poziționat, acolo s-a înființat și firma în 1994, nu înțeleg de ce s-a luat decizia de a-l muta. Pe AKTA Info încă e menționat fostul sediu, abonații vor merge în prealabil tot acolo, nefiind informați. Ce se va întâmpla cu aceea clădire ? Din câte auzisem, TVCS plătea chirie primăriei Ștefănești pentru acel apartament.

Edited by Cristi_77, 17 March 2017 - 18:13.


#782
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
//

Edited by ronuquet, 17 March 2017 - 17:58.


#783
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postviorica15, on 16 martie 2016 - 22:27, said:

Precizari:
TVCS intra actionar in DCS ,tot personalul,si statia de emisie ramane,contractele vor ramane pe TVCS fara durata contractuala.Se lucreaza la o grila analogica locala diferita de cea a Dcs in restul localitatilor.Grila digitala va veni din Buc.imbunatatita.Se negociaza ca abonamentul sa nu fie modificat ca in retele DCS.Netul va fii gestionat de serverele de aici.
TVCS va gestiona totul pe plan local

View Postspree999, on 17 martie 2017 - 17:22, said:

Pentru indicatii mai exacte: In cladirea construita de patronul TVCS special pentru AKTA.

Acum se explică totul. :)

#784
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
NOU: Cinemaraton pe 287,25 Mhz, fosta frecvență Favorit TV.

#785
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
OFF-TOPIC

Mă poate ajuta cineva (eventual dacă se poate cu un print-screen, aici sau pe privat), dintre cei care sunt în acest moment abonați Telekom în Ștefănești (RCS încă nu are rețeaua activă), cu informații privind calitatea oferită pe posturile locale, în special Argeș TV ? Mulțumesc anticipat pentru eventual(ele) răspuns(uri)!

Pe AKTA se vede deplorabil (nu doar Argeș TV, ci toate posturile locale, dar aici problema este mai deranjantă) iar cei din call-center/echipa locală susțin că vina este a posturilor TV, care au echipamente vechi și de o calitate necorespunzătoare, ceea ce mă îndoiesc, atât timp cât acționar unic era TVCS, toate aceste posturi locale aveau o calitate video/audio foarte bună.

#786
dann12

dann12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.01.2016
am cautat ieri oferta celor de la orange tv si mi se pare mai puna la pret decat cea de la telekom, cand voi incheia contractul cu cei de la telekom in toamna cred ca  voi alege oange tvsi probabil voi renunta si la akta . O  sa vedem cu ce oferte mai vin . Netul celor de la telekom pe fibra , este net superior celui vechi , adica e chiar super bun

#787
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Numai că în cazul acesta nu vei avea în grilă Dolce Sport, CNN HD, TNT HD, în măsura în care îți dorești aceste posturi.

Se pare că toți colegii pleacă la Telekom, era de așteptat atât timp cât oferta AKTA este net inferioară, iar postul lor, deși este destul de bun, nu compensează. Dacă acum 2 ani, ”parteneriatul” TVCS-ului se realiza cu altcineva, respectiv RCS, Telekom sau chiar UPC, abonații se (mai) gândeau dacă să plece sau nu. La prima vedere, nu îi mai interesează ce se întâmplă cu numărul de abonați după vânzare, dar atât timp cât sunt (încă) acționari, la bilanțul (anual) final va conta și acest aspect.

#788
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Inafara de ce ai enumerat tu mai e si Sundance HD, Mezzo Live HD, Dorcel XXX, TV Paprika, Filmbox Extra HD, Filmbox, Filmbox Plus. :)

#789
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Colegul de mai sus, ca și mine, era interesat de posturile de documentare și cele HD, deci nu cred că vor conta aceste (mici) diferențe. Va pierde CBS Reality la Telekom/Orange, dar sunt suficiente posturi de calitate pe această nișă care să-l ”înlocuiască”.

#790
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
UTIL

În zilele de 15,16 și 17 aprilie 2017 casieria AKTA Ștefănești este închisă, din 18 aprilie se revine la programul normal (L-V 8:30-18:00, S 9:00-13:00).

Sărbători fericite!

Edited by Cristi_77, 14 April 2017 - 20:34.


#791
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
UTIL!

Casieria AKTA Ștefănești este închisă zilnic (L-V) în intervalul orar   16:00  -16:3 0.

#792
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
GRILA ANALOGICĂ TVCS (2004-2005)

1.Cartoon Network/ TCM
2.VH1
3.National Geograhic Channel
4.Discovery Channel
5.Animal Planet
6.Eurosport
7.TV K Lumea
8.Acasă TV
9.Antena 1
10.Pro TV
11.TVR 2
12.TVR 1
13.Prima TV/post local (între 16:00 și 18:00)
14.Pro Cinema
15.Realitatea TV
16.TV Sport
17.Etno TV
18.Național TV
19.B1 TV
20.Hallmark Channel
21.Reality TV
22.N24
23 Romantica
24.TV5
25.Rai Uno
26.Minimax/ Animax
27.Senso TV
28.Jetix
29.MTV Romania
30.OTV
31.Taraf TV
32.HBO (necodat)

Prețul - în jur de 15-20 de lei din ce îmi amintesc.

P.S. E o grilă ”din amintiri” deci nu garantez pentru corectitudinea ei. Posted Image Posibil să fi fost mai multe ori mai puține programe, nu mai rețin dacă TVCS avea și post propriu, însă în mod cert HBO era oferit în mod gratuit, pe la sfârșitul anului 2005, s-a implementat pachetul-extra HBO.

Edited by Cristi_77, 07 May 2017 - 21:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate