Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Despăgubiri operatori de date.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Am și eu o problemă comercială cu un operator de telefonie care din rea voință dovedită cu martori nu mi-a furnizat serviciile de internet contractate pentru o lună, nu a binevoit să răspundă la o sesizare scrisă și a refuzat orice formă de înțelegere amiabilă referitoare la serviciile contractate pentru returnarea contravalorii acestora. Lipsa serviciului mi-a cauzat pierderi materiale și doresc să aflu cun pot imputa aceste pierderi operatorului, având în vedere reaua voință dovedită.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
incepe cu RO sau RC ?

Edited by Mihai_3, 27 August 2014 - 13:00.


#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Numele operatorului? Nu.

#4
silvio_ro

silvio_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.03.2009
De ce nu consulti un avocat? Se intampla ca oamenii care fac meseria asta se pricep la astfel de chestiuni, stiu care este practica judiciara in domeniu, pot studia contracte si te pot informa precis cu privire la posibilitatile pe care le ai ...

#5
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 16.02.2013
Studiati mai intai contractul incheiat si vedeti daca va puteti agata de ceva clauze. Va foarte greu sa demonstrati valoarea daunelor suferite de lipsa serviciului furnizat. Daca eventual contractul este pe persoana fizica sansele sunt si mai mici si nu puteti decit sa va adresati la protectia cumparatorului.

#6
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Abonamentul pe o luna ai sanse sa-l recuperezi. Daune pentru pagube doar daca ai avut un contract special care sa prevada asa ceva (caz in care nu mai intrebai aici, asa ca presupun ca nu ai avut). Contractele standard de obicei le exclud in mod expres.

Merita sa angajezi un avocat pentru a recupera costul abonamentuluila pe o luna? Nu.

Ce poti face e sa le faci cat mai multa publicitate negativa. Nu iti recuperezi banii prin asta, dar poate nu li se intampla si altora. Si ai macar o satisfactie.

Edited by Seb, 27 August 2014 - 13:29.


#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Te referi la un operator de date personale?

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ce avocat, ce publicitate negativa? Adica-mi fac abonament la telefonie mobila, ma ascund in munti o luna, unde n-am semnal, apoi vin sa plang pe forumuri ca n-am avut semnal 4G in fundul pesterii, deci operatorii sunt nesimtiti...

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Instantele se codesc sa iti dea cheltuielile de avocat cind cistigi, cu chitanta depusa cind trebuie, cu TVA platit samd, sper ca nu-si inchipuie cineva ca o sa primeasca daune ca n-a putut sa intre nu stiu cind pe facebook pe 3G.

Publicitatea negativa e fix-pix cind sint doar citiva concurenti, chiar si daca ai acces perfect la toti (desi in general nu e cazul). Poti sa ai 10 threaduri in fiecare zi ca erdesh sint asa de incompetenti de nu numai ca gresesc si iti baga pe factura mobilul altuia (nu incurca cumva convorbirile, ci pur si simplu iti baga pe git un telefon cu care n-ai nici o treaba) dar dupa aia mai te si certi cu ei 7 luni sa inteleaga ca nu e telefonul tau.

Dar atita vreme cit merge pentru majoritatea si e ieftin lumea tot o sa-l prefere. Chiar si ala care s-a certat 7 luni cu ei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate