Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

PROFIT POINT

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Pentru faptul ca nu ti-ai raspuns la intrebarile "de ce?" NU o sa te angajeze Niciodata !

#20
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postfocuscsv, on 27 august 2014 - 15:12, said:

Pentru faptul ca nu ti-ai raspuns la intrebarile "de ce?" NU o sa te angajeze Niciodata !

Aaa, vrei un raspuns de ala... Cum le-am spus si lor, vreau sa devin cel mai bun trader care l-au vazut vreodata. Vreau sa devin mai bun ca ei, si sa fac tot ce imi sta in puteri sa ajung acolo.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006

View PostOmulSpart, on 26 august 2014 - 20:20, said:

Am citit acolo deja. Nu am gasit ce ma interesa. Toti aveau aceleasi intrebari ca si mine Posted Image
Daca asta e tot ce ai inteles din ce zic aia si asta, nu cred ca ai IQ suficient de mare sa devii cel mai bun trader. Esti doar un lenes caruia i-e frica de munca adevarata.

#22
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View PostSfPetru, on 27 august 2014 - 17:05, said:

Daca asta e tot ce ai inteles din ce zic aia si asta, nu cred ca ai IQ suficient de mare sa devii cel mai bun trader. Esti doar un lenes caruia i-e frica de munca adevarata.

Eu cred ca te inseli :)

#23
floyd_90

floyd_90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2012
pot sa ajut eu cu informatii despre brokerii forex din romania, dar in special teletrade(profit point) astept intrebari

#24
cristibujor

cristibujor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.06.2015

View PostOmulSpart, on 27 august 2014 - 16:53, said:


Cum le-am spus si lor, vreau sa devin cel mai bun trader care l-au vazut vreodata. Vreau sa devin mai bun ca ei, si sa fac tot ce imi sta in puteri sa ajung acolo.
Sa intelegem ca nu ai bani de cursuri, nu ai bani de tranzactii, nu ai nici un fel de experienta dar vrei sa devii mai bun ca ei. Asta se deobicei se numeste "justificare pentru prelungirea ajutorului de somaj sau / si a altor ajutoare sociale". Mult succes!

#25
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
au si in Timisoara sediu si cauta trader

cursul teoretic de 8 ore e gratuit si e impartit in 4 zile a cate 2 ore dupa care urmeaza un test grila pe care daca il iei, treci la etapa urmatoare adica cursul practic

problema la cursul practic e ca e pe bani, 600 lei 20 de ore adica 2 ore pe zi, 2 saptamani dupa care dai un examen practic si daca il iei, semnezi un contract de prestari servicii cu firma, deci nu angajare in sensul clasic cu contract de munca

daca nu iei testul practic, cei 600 lei se pierd

#26
cri111

cri111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.03.2015
este o mare farsa acest POWER POINT; eu am fost acolo si dupa o discutie in care mie mi-a facut impresia ca si-au dat silinta sa-mi evalueze CV-ul dar interlocutorul nu a jucat destul de bine rolul, s-a pus problema de fapt: adica saa dau 500 lei pt acele cursuri, dupa care promisiuni ca voi fi angajat cu 3000 lei pe luna saaaaaaauuuu , mai rau, daca investesc eu bani voi scoate un profit super marre,


bla, bla ,bla;
noroc ca eu am avuut un prieten care facuse cursurile la ei si nu a realizat nimic cu asta, chiar daca acesta a fost pasionat de subiect si si-a dat toata silinta sa deprinda arta de a face bani pe bursa;singurul avanta la tot acest efort a fost o propunere de a veni si preda cursuri, bineanteles la un salar pe ora foarte mic;


eu le-am propus sa fac cursurile gratis si daca voi fi atat de pregatit sa ma angajeze cu 3000 lei pe luna sa dau banii inapoi din salar;
daaar nu ama vut succes;

parerea mea este ca ei castigaa din acesta taxa de cursant , care nu este deloc mica, si daca mai prostesc pe careva sa investeasca bani pe bursa e perfect;
nu va lasati amagiti;
a fi broker pe bursa inseamna foooarte multa munca, perspicacitate si multe cunostiinte;
prietenul meu nu a dormit vreo 2 sapt si a stat pe calc sa urmareasca tranzactiile din toata lumea, la orice ora

#27
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
angajarea se refera la Optimum Invest
referitor la testarea practica, e aproape imposibil sa reusesti sa iei testul adica in 5 zile sa faci 20 de tranzactii din care minim 16 sa fie pe plus, doar 4 cu minus,
doar cineva cu multa experienta poate reusi si e nevoie de multe luni de practica ca sa poti face 16 tranzactii profitabile in 5 zile mai ales ca alea 16 tranzactii pozitive trebuie sa fie la un anumit nivel de profit

#28
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View Posticonicpaul, on 01 decembrie 2015 - 12:45, said:

angajarea se refera la Optimum Invest
referitor la testarea practica, e aproape imposibil sa reusesti sa iei testul adica in 5 zile sa faci 20 de tranzactii din care minim 16 sa fie pe plus, doar 4 cu minus,
doar cineva cu multa experienta poate reusi si e nevoie de multe luni de practica ca sa poti face 16 tranzactii profitabile in 5 zile mai ales ca alea 16 tranzactii pozitive trebuie sa fie la un anumit nivel de profit

Trebuie sa faci minim 14 bune, nu 16. Insa valorile acestea se pot schimba daca treci peste minimul de 20 de tranzactii, ideea este ca trebuie sa iti mearga pe + 70% din tranzactiile de pe cont.

O tranzactie buna presupune sa ai un profit minim de 50 de pips. Si da, chiar este un test greu de luat, insa nu imposibil.

Edited by LuciFlorescu, 30 January 2016 - 12:23.


#29
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
pentru cei interesati, mai exista un test similar care este echivalent cu primul test si anume, timp de 3 luni de zile consecutiv, pe fiecare luna sa ai 10% profit dar pe un cont real, nu demo, cont real insemnand banii candidatului
nu cunosc exact suma minima a contului insa probabil cateva sute de euro

promovarea oricarui test dintre cele 2, duce automat la semnarea unui contract de colaborare cu firma

Edited by iconicpaul, 01 February 2016 - 18:32.


#30
pmishu

pmishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.04.2006
Salutare, puteti sa imi spuneti daca de curand a mai fost cineva la ei si ce s-a intamplat? ma bate gandul sa merg si eu la ei pe promisiunea de salariu peste medie. ce ziceti, ceva sfaturi?

#31
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009

View Postpmishu, on 07 martie 2016 - 23:05, said:

Salutare, puteti sa imi spuneti daca de curand a mai fost cineva la ei si ce s-a intamplat? ma bate gandul sa merg si eu la ei pe promisiunea de salariu peste medie. ce ziceti, ceva sfaturi?


ai o imagine foarte distorsionata asupra domeniului in general
in trading, oamenii nu se angajeaza ca la o fabrica si nu iau salariu fix cu program de la 8 la 17

tradingul e o meserie vocationala unde trebuie sa ai talent, si ca sa vezi daca ai talent, incerci pe demo si daca rezisti 3 - 4 luni cu contul intial, atunci poate ai potential

lucrurile se desfasoara in ordine cronologica in ordinea urmatoare
inveti pe demo un minim 3 - 4 luni
ulterior testezi pe real cu banii tai, adica tu pui de la tine un 500 - 1.000 euro intr-un cont si tranzactionezi banii tai vreo 6 luni
daca reusesti sa castigi constant peste 6 luni consecutiv, firmele de trading iti vor da progresiv banii altora si abia atunci vei castiga cat iti imaginezi tu

#32
delta_hd

delta_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.02.2007
E o mare problema cu Forex-ul si brokerii forex in general, si cu "cursurile de educatie financiara" ale Profit Point, al carui patron este...Directorul  Autoritatii de Supraveghere Financiara, SRL rebotezat Alpha Point Team, care pe langa faptul ca te preseaza sa-ti pui banii la bataie (practica de boiler room fiind ilegala in US) folosesc cuvintele in mod eronat: "investitii", "Piata", in timp ce forex este un joc de noroc de tip bucket-shop la nivel mondial. Ia cautati scam sau teapa forex teletrade sau profit point sa vedeti cate informatii gasiti. Sunt extrem de bine organizati, banii sunt IN AFARA UNIUNII EUROPENE, deci nu-i puteti executa. Pe mine m-a costat un apartament invataura asta. Si fara sa dau prea multe tranzactii.
In momentul in care oamenii respectivi folosesc aceleasi tehnici ca in Lupul de pe Wallstreet, cand vezi ca au aceleasi terminologii si strategii de mulgere ca cei de la casele de pariuri... cred ca ar trebui sa te intrebi ce valoare de adevar mai poti aloca afirmatiilor lor. Poate veni ca un soc, dar oamenii cu costum si cravata mint. Da, este greu sa accepti acest lucru dupa ce ai mers pe mana lor si ai pus la bataie cateva zeci de mii de euro.

Sfatul meu: stati departe! Sunt prea buni la ce fac. Sau daca va tine, bagati-va in afacere de partea cealalta a baricadei.
Dar nu mizati pe cinstea lor, si mai ales nu riscati mai mult decat va permiteti sa pierdeti - dealtfel asta pare sa fie si singurul adevar curat pe care l-au spus.

Achiesez la ce zice Ionica mai sus, exista si "jucatori profesionisti" de poker". Numai ca brokerii (Teletrade a avut scandal monstru in Rusia) vand jocul de poker ca fiind "investitie".

Edited by delta_hd, 21 April 2017 - 13:10.


#33
raloo123

raloo123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.10.2017
@delta_hd Buna. Poți da mai multe detalii te rog? Cum ai pierdut banii? Eu mi-am băgat o suma destul de mare de bani prin TELETRADE și deja m/ai speriat😰😰

Edited by raloo123, 17 August 2019 - 21:15.


#34
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
putin probabil sa iti raspunda, nu a mai avut activitate pe forum de 2 ani

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate