Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ford Focus 2, 1.6 benzina!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am fost la itp , a zis ca am o bucsa brat inferior de datat aceasta care are un mic joc, insa pocnitura nu se aude de la ea. El crede ca pocnitura este de la caroserie, si m-a pus sa strang toate suruburile de la cadru motor, si suruburile de la bara fata plus aripile. Luni ma duc la mecani sa imi onteze si cele 2 bucse inferioare ale bratului si sa imi mai stranga din suruburi.

#20
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Dubios...Posted Image

#21
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
ai gasit cauza pana la urma?

#22
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am scris mai sus .. La ITP a zis ca zzgomotul nu vine de la bucsa care are un mic joc ca pare ca este de la caroserie , m-a pus sa strang surubuirile la cadru motor si la aripa ca poate sa fie si de la ele sa pocneasca ca nu sunt stranse bine. Asta mi-a spus, in rest a zis sa nu mai bag bani in masina ca este tun... Inca nu am timp sa ma duc la mecanic nici luni(Azi) ca sa schimb si cele 2 bucse inferioare  ..Dar mai astept si alte parerei despre acest subiect...

#23
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
revin! am fost la mecanic i-am spus ca trebuie sa schimb bucsile inferioare dar a spus ca pocnitura care se aude nu este din acele bucsi( lucru care mi l-a spus si omul de la itp). A mai adaugat sa imi spuna ca el de cand este mecanic  la cate masini a umblat, doar la o singura masina a recomandat schimbarea acestor bucsi superioare ale bratului. apoi a dat repede un telefon si a spus  ca totusi sa mai facem un alt itp sa vedem daca gaseste ceva. zis si facut, am facut din nou o verificare si primesc raspuns ca masina este beton , sa merg cu ea fara probleme. a spus ca am un mic joc la rulmenti si la caseta se aude un sunet, cum ca ar fi cam batrana, dar a sublinit in 3 randuri sa nu fiu tampit sa umblu la ea, sa o las caci este buna!
m-am intors la mecanic, am montat scutul metalic si l-am rugat sa imi mai stranga inca odata suruburile de la cadru motor si de la aripa fata .
Concluzia  celor trei:( doua persoane diferite de la itp si cea a mecanicului) a fost ca masina nu are nimic grav, care sa imi puna probleme, sa merg cu ea linistit!

#24
quatzalquatl

quatzalquatl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2018
Buna ziua ! Am un Ford focus 2 /2009 si as vrea sa ma lamureasca cineva intr-o problema ciudata. In timpul mersului ma avertizeaza sonor masina si imi apare  pe calc. ,,mall function,,,apoi toate acele de la bord coboara si ridica brusc ,se aprind toate iconitele de la bord ,dar masina functioneaza  normal in continuare .Pe scurt este o incompatibilitate dintre bordul si functionarea masinii.Imi puteri da o explicatie ,o rezolvare a acestui caz?

#25
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007
Nu e incompatibilitate ci probabil o problema de conexiune in spatele bordului, problema destul de intalnita la focus 2, mergi la un service sa iti puna un tester pt treaba cu malfunction.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate