Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Xiaomi Redmi Note

- - - - -
  • Please log in to reply
1600 replies to this topic

#19
bysdarkorbyt

bysdarkorbyt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.08.2014
Am un hotspot wifi portabil de la cosmote (zte mf60). L-am decodat pt ca nu era extraordinar softul de la ei. După decodare, pe lcd-ul aparatului apare, in dreptul provider-ului "Cosmote", însă în aplicația aparatului, prin web browser, apare ZAPP la provider de internet. Si câteodată, pe lcd-ul hotspot-ului apare si "R"...

#20
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Zapp a fost cumparat de Cosmote de ceva timp...

#21
bysdarkorbyt

bysdarkorbyt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.08.2014
No, asta știu!

#22
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Vede acel R doar daca e folosit pe retelele Cosmote, mai nou si pe Digi. Cosmote foloseste o parte din reteaua Zapp, RDS foloseste si reteaua Vodafone (roaming national).
Pe digi oricum recomand in orase sa-l blocati pe reteaua Digi (3G) si sa fortati WCDMA only. Nu fluctueaza semnalul, nu sunteti limitati la 100/200MB, aveti viteza mai mare de download.

Pentru a scapa de R va recomand sa instalati Gravity Box, nu stiu cat de bine se pupa insa cu MIUI.

#23
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Ca sa intelegeti odata de ce Cosmote are R (roaming):
Frecventele de operare 3G ale cosmote sunt 850 si 2100MHz, dar, cea de 850 nu e utilizata si cea de 2100 este luata prin intermediul Telemobil (fostul Zapp), de aia apare roaming, pentru ca nu e frecventa proprie cosmote.
Mai mult, in RO se folosesc pentru 3g frecventele 900 si 2100 Mhz, ca si in toata EU, de altfel. Alt motiv pentru roaming, pentru ca pur si simplu frecventa 850 nu e folosita la noi, si din 2100Mhz, intra in roaming pe 900MHz la ceilalti operatori (Cosmote nu are licenta pentru 900).
Sper ca s-a incheiat subiectul, aici e totusi topic pentru Redmi Note si nu pentru frecventele operatorilor de telefonie mobila. Exista topic specializat pentru asta, discutati acolo.
Aveti aicifrecventele operatorilor din Ro.

Edited by Aeryn, 26 August 2014 - 17:38.


#24
marceljupanul

marceljupanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.06.2007
Spre deosebire de versiunile anterioare, versiunea 30.0 GLOBAL nu s-a actualizat OTA, pe site-ul MIUI gasiti doar full rom , dar se poate face actualizarea online (pachetul are 40M) cu ajutorul unui program descarcat de pe http://zhushou.xiaomi.com si instalat pe calculator, dar e cam dificil ca e in chineza. Dupa conectarea telefonului la calculator programul verifica daca exista versiuni noi si va apare un semn mic rosu in partea dreapta. Dai click pe acel buton si mai departe trebuie sa intuiesti ce sa faci, cu chineza e mai greu.

#25
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostAeryn, on 25 august 2014 - 12:24, said:


Apare maine versiunea 4G LTE care are si wifi dual band, dar e single sim. Scuza-i engleza lui Dave...deduci tu ce vrea sa spuna Posted Image

Deocamdată se vinde doar LTE TDD. Mai este de așteptat pentru varianta europeana FDD. Cred că va fi următorul telefon pe care îl voi lua.


#26
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
So cred ca m-am decis sa iau note-ul, din spusele voastre si din review-uri pare un super-telefon la banii astia si cred ca ma voi obisnui cu marimea lui. Intrebarea este urmatoarea, de unde-ati cumparat si are DHL cat de cat ieftin (cel mult 20$) ? eu tot am cumparat de pe to2c.com dar ei au dhl 47$ iar cu singapore post....nu mai vreau sa am de-a face cu ineptii de la posta romana .
BTW, in legatura cu seriozitatea celor de la to2c.com, a fost o tragere la sorti pe 8 august si am fost anuntat pe facebook ca am castigat un card toshiba 32 gb class 10, i-am contactat, mi-ai dat adresa si luni l-am ridicat de la posta :)

#27
marceljupanul

marceljupanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.06.2007
Eu l-am luat de pe xiaomishop.com , au depozit in Europa, ajunge in 2-3 zile dar e 229,9 usd si 48 usd DHL. Face cam 900 lei, dar la 900-100 ron se gaseste si la noi.

#28
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
@marcel eu l-am luat de pe spemall, acolo ai dhl la 20$ si ultima data era vreo 205$.
Cand l-am luat eu era 196$ :D
Vine in 7-8 zile.

#29
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
E diferenta prea mica sa nu il iei de la emag cu garantie 2 ani. Eu vin de pe un htc one x de 4.7 si m-am obisnuit super repede cu marimea lui.

#30
marceljupanul

marceljupanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.06.2007
Singurul avantaj pe xiaomishop e ca au depozit in Europa, in Italia, si nu platesti vama.

#31
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Pai si?...nu e o chestie buna?...nu platesti TVA.

#32
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Atentie, acum e 160 de dolari pe xiaomishop :)

#33
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011

View PostThe Kid, on 28 august 2014 - 22:05, said:

Atentie, acum e 160 de dolari pe xiaomishop Posted Image
Banuiesc ca e vorba de redmi 1, aici e topicul de Note...ai gresit postarea cred...Posted Image
Note e 229$

#34
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
De la ultimul update (30) la mine nu mai e activa optiunea de unmount stick. Dupa ce il scot fara unmount...imi da notificare ca unexpected usb remove.
La voi e la fel?

#35
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
cu ce cablu se poate conecta stick ? otg ?

#36
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Da. gasesti la pcgarage, 20 roni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate