Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xiaomi Redmi Note

- - - - -
  • Please log in to reply
1600 replies to this topic

#1585
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Se poate instala programele pe sdcard?

#1586
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
In principiu, nu. Exista workaround pentru asta dar, e de preferat sa nu il folosesti, strica repede sdcard-ul.

#1587
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
am o oferta pentru un xiaomi redmi note 4g, zice ca e nou la 500lei. cum ssta cu semnalul pe 3g si 4g de la rds ? cum se misca tinand cont ca procesorul e de 1.7 ? eu il cumpar doar pentru a tine al doilea sim, cel de rds. nu ma pot hotara intre xiaomi sau lumia 640, pe cel din urma l-am mai avut dar de xiaomi nu stiu nimic .

#1588
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
a intrat update azi dimineata ( cel putin mie ) , versiunea de soft acum este asa : MIUI Global 7.2 Stable 7.2.3.0(KHDMIDA)

#1589
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Merita instalat?

#1590
Cris001234

Cris001234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2016
Ajutor !!!! Am un telefon xiaomi redmi note 3, l-am achiziționat in Februarie 2016. Seara aveam 5%baterie si dimineața cand l-am pus la încărcat, surprizaaaa, nu se mai deschide. Imi tot palpaie becul Rosu, da nu mi se deschide... L-am lăsat la încărcat in speranța ca totuși, totuși se deschide, dar mi s-a încălzit si atat, nu s-a mai deschid. Va rog ajutati-ma cu un sfat. Telefonul a fost cumpărat din România, de pe ihunt.

#1591
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Aici e topicul pentru note 1. Schimba incarcatorul in prima faza. Daca nu se incarca nici cu alt incarcator mergi "linistit" la garantie :)

In alta oridine de idei, eu stiu ca este gresit sa lasi telefonul sa se descarce  de tot.

#1592
Cris001234

Cris001234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2016
Ok

View Post[mc]xtrem, on 12 mai 2016 - 10:53, said:

Aici e topicul pentru note 1. Schimba incarcatorul in prima faza. Daca nu se incarca nici cu alt incarcator mergi "linistit" la garantie :)

In alta oridine de idei, eu stiu ca este gresit sa lasi telefonul sa se descarce  de tot.

Am rezolvat, trebuia sa țin apăsat butonul de power si butonul de "plus" cam 10-15 sec si se deschide.
Mulțumesc oricum

Edited by Cris001234, 12 May 2016 - 10:59.


#1593
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Destul de suprinzator dar s-ar parea ca e mai multa activitate pe partea de rom custom decit la telefoane mai noi:

http://www.droidtech...?&max-results=6

Am pus ieri Marsh 2.0. So far so good dar trebuie precizat ca nu am niciun sim in el.

#1594
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
a intrat OTA cu MIUI 8 , a incercat cineva sa instaleze ? e acelasi cu cel pe care l-am downloadat de pe miui.com si am ramas fara semnal mobil pe ambele simuri ? ( a trebuit sa pun inapoi prin fastboot MIUI 7 )

#1595
sochaux

sochaux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 29.04.2010
Salutare,

Dacă mai sunt utilizatori de Xiaomi Redmi Note 3G sau 4G care urmăresc acest thread, vă rog să-mi spuneți, aveți probleme cu exfolierea vopselei de pe capacul spate, în special în zona logo-ului MI?
Sau dacă ați văzut discuții, poze, pe alte site-uri, m-ar ajuta de asemenea. Eu nu am reușit să găsesc discuții pe site-urile de afară, dar ca idee, am căutat acum câteva anunțuri de vânzare pe OLX și chiar în acest moment sunt 3 anunțuri la care e precizat și/sau fotografiat acest "defect"(de fabricație zic eu).
Pur și simplu se exfoliază vopseaua de pe logo-ul MI, fără să fie lovit sau altceva, apoi încetul cu încetul se extinde(sar bucățele mici de vopsea, una câte una).
Literele care formează logo-ul MI, cad ușor și ele după ce se exfoliază vopseaua(nici nu mi-am dat seama când le-am pierdut, știu doar ziua, nu și locul/momentul exact). În aproximativ 8-10 luni zona exfoliată la telefonul meu a ajuns să fie aproximativ cât o monedă de 50 de bani (chiar ceva mai mare). Problema a început să apară după aproximativ 1 an de utilizare.

Mersi anticipat. Posted Image

#1596
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
la al meu nu am problema asta , mie nu imi pare sa fie vopsit capacul cu vreo vopsea ci asa este materialul iar literele MI par a fi inglobate in plastic , pe de alta parte pe aliexpress gasesti capac spate diverse culori cu 3 - 4 dolari plus 2 dolari transportul

#1597
sochaux

sochaux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 29.04.2010
Capacul este din plastic mat(se poate vedea interiorul), peste care la exterior este strat de vopsea+lac(probabil).
Literele sunt argintii și au locașul lor în capac, sunt lipite cu adeziv, iar deasupra lor este același strat de vopsea+lac (dar aparent nu este aplicat uniform sau ceva problemă trebuie să fie acolo, de începe să se exfolieze din acea zonă).
Până nu sare de pe ele, nu ai cum să observi aceste detalii. Posted Image
De fapt puteți să vă uitați cu atenție în lumină mai bună, e posibil să observați că nu e uniformă vopseaua în zona logo-ului. Și de acolo poate începe "beleaua". Atât e mult până apucă să sară o bucățică.

#1598
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
m-am uitat si cu lupa , nu vad vopsea-lac peste litere , ce vad insa mai bine sint zgarieturi fine pe capac , o zgarietura fina pe sticla de la camera ( nu se regaseste vreun efect in poze ) iar literele MI sint ca si noi fara zgarieturi

Edited by stefankozak, 06 September 2016 - 14:46.


#1599
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Dincolo de MIUI 7.5 stable 7.5.2.0 khdmide  nu mai gaseste nici un update, pe la voi cum mai este ?

#1600
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
Salutare , am resetat telefonul prin twrp si vad ca nu mai sint google aps . De unde pot gasi fisierele sa instalez cu twrp ? ( am gasit unele dar da eroare in twrp )

#1601
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007

View Postdanb1961, on 24 aprilie 2017 - 20:34, said:

Dincolo de MIUI 7.5 stable 7.5.2.0 khdmide  nu mai gaseste nici un update, pe la voi cum mai este ?
La fel e si la mine. Asteptăm MIUI 9.

View Poststefankozak, on 07 noiembrie 2017 - 17:40, said:

Salutare , am resetat telefonul prin twrp si vad ca nu mai sint google aps . De unde pot gasi fisierele sa instalez cu twrp ? ( am gasit unele dar da eroare in twrp )
Înseamnă că ai rom de China. Încearcă să pui în rom global si o sa ai serviciile Google. Daca nu te descurci, după amiază, când ajung acasă, caut in calculator și îți urc pachetul

Edited by milibey, 09 November 2017 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate