Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

exista ceva ascuns noua, in muntii Bucegi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
@suzi4

A fost și Nostradamus, după ce se întâmplă ceva ,,lumea" spune că a prezis și el.

Nu se prezice nimic dinainte după catrenele lui, practic nu ajută la nimic, așa că...

Edited by crisstonne, 24 August 2014 - 12:02.


#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Edgar Caice este altceva, omul avea revelaţii în timpul hipnozei, dădea soluţii de tratament despre care nici el nu ştia nimic când se trezea.

Să nu amestecăm lucrurile și oamenii care fac ,,treburi " diferite.

#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Chiar şaşa, aici se vorbeşte despre extorsiunea unui degajament în munţii Bucegi.

#40
9victor

9victor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 31.03.2012

View Postandreic, on 24 august 2014 - 08:51, said:

Ce radiatii ? Cand spui ca sunt radiatii inseamna ca stii despre ce vorbesti, ca le-ai detectat si masurat, zi atunci banda si caracteristicile ei macar... sa vedem daca nu sunt alea de la Costila Posted Image
stii ce face cetateanul acesta, nu ! ... sunt aparate care pot masura "radiatiile" din aceasta operatie ?
[ http://www.mundoesotericoparanormal.com/wp-content/uploads/2014/03/agricultores-california-zahories.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 9victor, 24 August 2014 - 18:25.


#41
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Exact! Acest aparat e foarte des folosit, cu sucese mari.
Pe fata lui se vede si rezultatul:

Nu va apropiati,
va iradiati!

#42
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009

View Post9victor, on 24 august 2014 - 08:05, said:

esti off-topic ! ..."nu sunt nici ironic ... serios" !
Poate eu sunt offtopic dar atunci, in cazul tau e si mai grav, esti off-life for real.
BTW, uita-te câți sunt de aceeasi parere cu mine.
Si stii cum e, cand mai multi iti spun ca esti beat... le dai de baut :OK:

Ce ai zis tu in primul post, se asorteaza foarte bine cu Ileana Cosanzeana, Fat-Frumos si balaurul care scuipa flacari.

Am o imaginatie foarte bogata si chiar imi plac chestiile interesante, misterioase, dar am grija sa raman cu picioarele pe pamant.

#43
9victor

9victor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 31.03.2012

View Postd-rive, on 24 august 2014 - 18:59, said:

Poate eu sunt offtopic dar atunci, in cazul tau e si mai grav, esti off-life for real.
BTW, uita-te câți sunt de aceeasi parere cu mine.
Si stii cum e, cand mai multi iti spun ca esti beat... le dai de baut Posted Image

Ce ai zis tu in primul post, se asorteaza foarte bine cu Ileana Cosanzeana, Fat-Frumos si balaurul care scuipa flacari.

Am o imaginatie foarte bogata si chiar imi plac chestiile interesante, misterioase, dar am grija sa raman cu picioarele pe pamant.
faptul ca ti-ai pierdut "clipe din viata" sa-mi raspunzi, insemna ca ma pretuiesti, si ca vrei sa ma scoti "din visare" !
ptr asta iti multumesc !
apropos, de betivi ! ... apar la sfarsitul montajului !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dhYN7k4LAn0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 9victor, 24 August 2014 - 19:41.


#44
suca_a_lu_zapacitu

suca_a_lu_zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.07.2014

View Post9victor, on 24 august 2014 - 18:23, said:

stii ce face cetateanul acesta, nu ! ... sunt aparate care pot masura "radiatiile" din aceasta operatie ?
[ http://www.mundoesotericoparanormal.com/wp-content/uploads/2014/03/agricultores-california-zahories.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu cu asa ceva detectam apa din subsolul pamantului.  Se foloseste sa vezi unde este apa sub pamant, daca vrei sa faci o fantana.
Ceva este si cu Bucegii.
Stie cineva sa dea vre-un exemplu de camp cu energie pozitiva in Bucegi ? ( nu mai bateti campul cu radiatiile, ca lumea intelege ca sut din alea de bombe atomice si nu e cazul )
O localizare de camp cu energie pozitiva in Bucegi.  Ar fi bine s-o spuna aici.

#45
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
James T. Kirk: There seems to be no sign of intelligent life anywhere...

#46
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View Post9victor, on 24 august 2014 - 18:23, said:

stii ce face cetateanul acesta, nu ! ... sunt aparate care pot masura "radiatiile" din aceasta operatie ?
[ http://www.mundoesotericoparanormal.com/wp-content/uploads/2014/03/agricultores-california-zahories.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E doar o mistocarie pentru circ. Radiatiile le masori cu senzori, tuburi speciale in functie de frecventa samd...

View Postsuca_a_lu_zapacitu, on 29 august 2014 - 16:21, said:

Eu cu asa ceva detectam apa din subsolul pamantului.
Da sigur...

#47
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008
E foarte multa prostie, abia asteapta sa fie descoperita.

Ai gresit aria de discutii, paranormal & stuff e mai jos o leaca.

#48
suca_a_lu_zapacitu

suca_a_lu_zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.07.2014

View Postandreic, on 30 august 2014 - 00:28, said:

E doar o mistocarie pentru circ. Radiatiile le masori cu senzori, tuburi speciale in functie de frecventa samd...


Da sigur...

Absolut sigur.

#49
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014

View Postandreic, on 30 august 2014 - 00:28, said:

Radiatiile le masori cu senzori, tuburi speciale in functie de frecventa samd...
Exista unele radiatii care nu pot fi masurate cu instrumentele clasice si care sfideaza legile fizicii.

#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003
Nimic nu poate sfida fizica, modul de functionare a Universului, modelul standard samd... lucrurile sunt in stransa legatura.

#51
suca_a_lu_zapacitu

suca_a_lu_zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.07.2014

View Postandreic, on 30 august 2014 - 15:51, said:

Nimic nu poate sfida fizica, modul de functionare a Universului, modelul standard samd... lucrurile sunt in stransa legatura.

De ce-ar sfida fizica, daca omul ala descopera apa cu un bat ?
In definitiv, in antichitate nu aveam sateliti care sa cartografieze rauri subterane, dar cu siguranta existau fantani.  Dupa are principiu le sapau ?

Dupa o tehnica necunoscuta noua.  Dupa mprincipii fizice pe care inca nu le stapanim.

#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View Postsuca_a_lu_zapacitu, on 30 august 2014 - 22:20, said:

De ce-ar sfida fizica, daca omul ala descopera apa cu un bat ?
Ai spus un cuvant "magic"... DACA... in preactica e o abureala, betele nu sunt detectoare.

#53
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,260
  • Înscris: 06.01.2007

View Postsuca_a_lu_zapacitu, on 30 august 2014 - 22:20, said:

De ce-ar sfida fizica, daca omul ala descopera apa cu un bat ?

Da, stiu ca sunt oameni care cauta apa cu un bat de alun in forma de Y. Cand eram de 8 ani mi se parea si mie o curiozitate.
Evident ca e o prostie, desi cei care fac asta sunt 100% convinsi de ceea ce fac.

#54
Arhiman

Arhiman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 12.01.2014

View Postmaccip, on 31 august 2014 - 00:44, said:

Da, stiu ca sunt oameni care cauta apa cu un bat de alun in forma de Y. Cand eram de 8 ani mi se parea si mie o curiozitate.
Evident ca e o prostie, desi cei care fac asta sunt 100% convinsi de ceea ce fac.
Miscarile acelor bete sau a asa ziselor anse care-ti masoara campul energetic sunt dirijate de contractiie involuntare ale celui care le manevreaza. El chiar crede in fenomen, nefiind constient de influentarea lor prin propriile autosugestii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate