Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Montare broasca pe bila si maner exterior usa balcon

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MrDP

MrDP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2014
Buna ziua,
Am cateva probleme.

M-am mutat recent intr-o cladire nou construita si doresc sa fac cateva modificari. Vreau sa pot trage usa de pe balcon dupa mine si sa ramana incisa nu incuiata inchisa.Caut un maner de exterior si o broasca ingropata(cred) pe bila  sa nu intre prea mult in toc deoarece am geam la usa de sus pana jos, feroneria scrie Roto pe ea poate conteaza :).
A doua problema se va instala termopanul pe balcon si am nevoie sa prelungesc tevile de aerisire de la hota si de la centrala din balcon pana la termopan (teava prelungire aerisire centrala, teava prelungire ventilatie hota,garnituri pentru amandoua),  deoarece in oferta care am primit-o de la firma care va instala termopanul mai crestea pretul cu 94 de euro doar pentru aceste tevi manerul de exterior si balamaua pe bila de la usa din balcon, am decis sa interb daca exista un magaziin, depozit in Bucuresti unde as putea sa cumpar ceva de genul in speranta ca totusi nu va costa asa de mult. Am atasat poze pentru lamuriri. Astept sfaturile voastre, multumesc anticipat

Attached Files



#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostMrDP, on 23 august 2014 - 01:53, said:

Buna ziua,
Am cateva probleme.

M-am mutat recent intr-o cladire nou construita si doresc sa fac cateva modificari. Vreau sa pot trage usa de pe balcon dupa mine si sa ramana incisa nu incuiata inchisa.Caut un maner de exterior si o broasca ingropata(cred) pe bila  sa nu intre prea mult in toc deoarece am geam la usa de sus pana jos, feroneria scrie Roto pe ea poate conteaza Posted Image.
A doua problema se va instala termopanul pe balcon si am nevoie sa prelungesc tevile de aerisire de la hota si de la centrala din balcon pana la termopan (teava prelungire aerisire centrala, teava prelungire ventilatie hota,garnituri pentru amandoua),  deoarece in oferta care am primit-o de la firma care va instala termopanul mai crestea pretul cu 94 de euro doar pentru aceste tevi manerul de exterior si balamaua pe bila de la usa din balcon, am decis sa interb daca exista un magaziin, depozit in Bucuresti unde as putea sa cumpar ceva de genul in speranta ca totusi nu va costa asa de mult. Am atasat poze pentru lamuriri. Astept sfaturile voastre, multumesc anticipat
Ce-ti trebuie tie este un sistem tip snaper, o rola micuta fixata pe cercevea care intra intr-un suport montat pe toc.
[ http://www.ruteinterne.md/img/produse/acces_t_pvc/Sneper_pt_usi_balcon.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Chestiile ale poti sa le faci chiar tu daca ai putina indemanare...100euro mi se pare mult

#3
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
la firme asa sunt preturile, dar eventual, poti gasi un mester care sa iti faca la juma' din pret

#4
MrDP

MrDP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2014
Multumesc pentru sfat si imaginea cu broasca, de unde pot cumpara teava prelungire centrala

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Romstal, Dedeman, etc?

#6
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004

View PostMrDP, on 25 august 2014 - 10:17, said:

Multumesc pentru sfat si imaginea cu broasca, de unde pot cumpara teava prelungire centrala


eu zic sa postezi mai bine pe:http://forum.softpedia.com/topic/964241-reparatii-ferestre-la-montatorul-vesel/


banuiesc ca vei gasi un montator sa te ajute

#7
MrDP

MrDP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2014
Multumesc, pentru sfaturi, am reusit eu ca necunoscator sa ma descurc fara meserias si a iesit foarte bine, cat despre achizitionarea cosului evacuare centrala pe gaz  immergas am fost in Deedeman mi-am facut o idee  despre pret (190 ron) m-am intors acasa am cautat pe net produsul respectiv si l-am gasit de doua ori mai ieftin la un magazin online (100 ron) are depozitul pe undeva pe langa Parcul Tineretului sector 4
link produs: http://www.kalorifer...ml#.VAQb4MWSxOg
Manerele exterioare 3 ron x 2, balamale tip snaper de 13 - 3,50 ron x 2, prelungire cos evacuare centrala 100 ron, mai trebuie garnitura si teava evacuare hota care am inteles ca pot pune orice teava de plastic atata timp cat etansez bine si pun garnituri. Cost total pana acum 113 ron, eftin :D si bun.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate