Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

parfumul sau spune-mi cum mirosi ca sa-ti spun cine esti :P

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#37
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postchique, on 20 august 2014 - 00:37, said:

spune-mi cum mirosi ca sa-ti spun cine esti :P
fete si baieti, ce parfumuri folositi...

View Postmotanu44, on 20 august 2014 - 02:46, said:

Glacier albastru de la Oriflame

"spune-mi cum mirosi ca sa-ti spun cine esti" - deci, cine sunt ?

#38
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
apropos de discutia de mai sus, cica ultimul hit al lui Thierry Mugler, Womanity, are extract de caviar.  Posted Image   un minunat eufesmism.

dar nu-mi place Womanity cum nu-mi prea place nimic de Mugler. prea agresive, imi sugereaza disperare.

View Postmotanu44, on 20 august 2014 - 20:20, said:


"spune-mi cum mirosi ca sa-ti spun cine esti" - deci, cine sunt ?

nu stiu parfumul, dar avand in vedere ca e de la oriflame... as zice ca lumea parfumurilor mari ti-e necunoscuta :). no offence.

View Post_HardCore_78, on 20 august 2014 - 09:55, said:


Bvlgari - Jasmin Noir

niceee! L-am avut, si mi-a placut mult. Singurul parfum dulce care mi-a placut cu adevarat.

View Post_HardCore_78, on 20 august 2014 - 08:39, said:

Giorgio Armani - Acqua di Gio
Christian Dior - Fahrenheit
Hermes - Hermes Terre D`Hermes

un barbat sofisticat :). Imi place terre d'hermes, iti trebuie ceva curaj sa-l porti. eu anvizajez acum varianta lui feminina, eau des merveilles, dar nu-s inca hotarata. cand imi place, cand e ceva ce ma deranjeaza imperceptibil la el.

View PostOscilatrix, on 20 august 2014 - 02:34, said:

Mie imi place "Si" de la Armani (pe asta il folosesc). Miroase a cocota de lux.

Hm, si vad ca are si 5 stelute pe site-ul alora de la Boots

www.boots.com/en/GIORGIO-ARMANI-Si-Eau-de-Parfum-30ml_1374466/

nu-l stiu, dar... de ce ar vrea cineva sa miroasa a cocota?

#39
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postchique, on 20 august 2014 - 20:43, said:

nu stiu parfumul, dar avand in vedere ca e de la oriflame... as zice ca lumea parfumurilor mari ti-e necunoscuta Posted Image. no offence.
none taken :)
"lumea parfumurilor mari" mi-e atat necunoscuta, cat si inaccesibila, ca sunt muritor de rand.

#40
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
sau poate ai alte prioritati, ceea ce e cat se poate de ok.

#41
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View Postchique, on 20 august 2014 - 20:43, said:

nu-l stiu, dar... de ce ar vrea cineva sa miroasa a cocota?

Eh, e o metafora. Avand in vedere ca are 5 * e ceva de capul lui. Miroase sexy, nu a cocota.

#42
darkrebel

darkrebel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.03.2014

View Postchique, on 20 august 2014 - 20:43, said:

nu-l stiu, dar... de ce ar vrea cineva sa miroasa a cocota?

Da-te cu el cind trebuie, cum trebuie, si ne spui miine de ce. Mmoiselle Coco nu era chiar proasta, cica. O fi stiind ea ceva....

Aaa, ca chestie - e Chanel si restul lumii. Pentru variatie, de zi, merge Armani.

Ce vor ei, epigonii, sa fie cind o sa creasca mari? Chanel.

Edited by darkrebel, 21 August 2014 - 02:51.


#43
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Sarisem peste postul in care era recomandat Coco deoarece nu era mentionat, ci doar postate link-uri si n-am avut rabdare sa le deschid.
Da, imi place. Si Coco si Coco Mademoiselle, dar preferatul e Bois des Iles. La No5 nu imi place deschiderea, dar in rest e bun, nota de baza e superba. L-am avut.Posted Image
Unu bun: A la Nuit - Serge Lutens (iasomie).

Barbatesti de la Chanel imi plac Pour Monsieur (unul dintre parfumurile preferate) si Egoiste (am doar after shave).

#44
_Orpheus

_Orpheus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.03.2011
Comme des garcons 2 man
Pal Zileri Viaggio D'Africa
Bentley for men intense
Narciso Rodriguez for him

#45
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Post_Orpheus, on 21 august 2014 - 06:52, said:

Comme des garcons 2 man

Narciso Rodriguez for him
L-am avut, mi-a placut, probabil il voi mai lua. Unii spun ca seamana foarte bine cu Gucci Pour Homme, ba chiar ca e mai bun. Prefer CDG.

Asta chiar e unul cu agresivitate de parfum ieftin. Nu imi place deloc.
For Her in schimb e formidabil.

#46
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Eu sunt curios de unde le luati cand piata romaneasca abunda de fake-uri peste tot.

#47
_Orpheus

_Orpheus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.03.2011
Thair - NR for him e diferit, nu seamana cu majoritatea de pe rafturile Sephora, dar nu e ieftin nici la miros si nici la pret. NR for her stiu cum miroase pe femei, dar nu ma dau cu el (desi imi place sa-l adulmec).
Blue_Ivy - de pe piata romaneasca luam doar firme necunoscute, la care nu am auzit de fake-uri, iar restul de afara. Sunt totusi si pe piata romaneasca produse originale.

#48
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostBlue_Ivy, on 21 august 2014 - 23:16, said:

Eu sunt curios de unde le luati cand piata romaneasca abunda de fake-uri peste tot.
Eu le iau de la un prieten tigan. Merge des in vacante prin strainatete si are bafta sa stea in spatele tirurilor defecte. El doar culege ce cade tin tir, parfumuri, telefoane, laptopuri.


#49
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
1. Tiganii nu vand niciodata lucruri originale. Povestea cu "furat din magazin" e vrajeala. Sau daca fura, tot fake-uri fura ca alea is tinute prin garaje usor de spart.
2. Povestea cu "luat de la depozit de la o asa zisa cunostinta" e iarasi o vrajeala. Marfa din depozitele de cosmetice de lux e foarte atent supravegheata si nu i se vinde niciunui angajat nimic, niciodata. Depozitele sunt puncte de distributie ce vand en-gross nu la bucata.
3. Fake-urile scumpe arata foarte bine, practic e imposibil de deosebit de original prin ambalaj/sticla. Un fake ca la carte e in jur de 100 lei bucata. Daca cautati oferte pe net gasiti. Si astea se gasesc in multe locuri din tarisoara noastra. Dupa ultima teapa luata cu un magazin "de lux" de la noi nu mai cumpar parfumuri de aici niciodata.

Edited by Blue_Ivy, 22 August 2014 - 10:49.


#50
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Nu știu cum se face, da țiganu meu vine cu ele sigilate și cu codul ăla de piuit lipit pe produs.

#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006

View PostBlue_Ivy, on 21 august 2014 - 23:16, said:

Eu sunt curios de unde le luati cand piata romaneasca abunda de fake-uri peste tot.
De pe aoro.ro
Daca n-ai incredere in romani poti luat de pe http://www.fragrancex.com/ , doar ca vine coletul la posta vamala.

#52
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View Post-same-, on 22 august 2014 - 11:08, said:

Nu știu cum se face, da țiganu meu vine cu ele sigilate și cu codul ăla de piuit lipit pe produs.

Cauta emisiunea de pe pro tv cu falsurile din romania. Fix asta spuneau si acolo, ca falsurile vin cu codul ala de bare iesit in relief ca sa te pacaleasca ca e original.

View PostSfPetru, on 22 august 2014 - 11:37, said:

De pe aoro.ro
Daca n-ai incredere in romani poti luat de pe http://www.fragrancex.com/ , doar ca vine coletul la posta vamala.

Ai luat tu de pe aoro si ai fost multumit? Ca eu vad zeci de pareri negative la adresa aoro. In plus cei de la aoro nu permit comentariile negative ale clientilor pe site, oare de ce. Eu ma uitasem la un parfum original pe siteul producatorului si era in jur de 65 de euro iar pe aoro era 30 euro. E o diferenta cam mare.

#53
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Da, de pe aoro iau de obicei, dar eu nu-s mare cunoscator de parfumuri, nici n-am comparat ce e acolo cu parfumuri din alte locuri. Majoritatea au sample pe care il poti cumpara cu 2 lei sa vezi daca miroase ca originalul sau nu, deci nu te obliga sa arunci 30 de euro pe un parfum. Din profesionalismul pe care il arata tind sa cred ca nu se complica cu falsuri, sunt prea mari ca sa riste.
Zecile de pareri negative sunt atat de multe deoarece ei au rulaj mare si deci clienti multi. Orice magazin are recenzii negative, dar cu cat e mai mare cu atat sunt mai multe desi procentual la numarul de clienti raman constante. Am cautat putin pe google si am gasit asta zoso.ro/despre-aoro-corecturi-necesare/

Nu vreau sa se inteleaga ca le fac reclama, si eu am dat de ei pe forumuri, initial nici eu nu stiam de la ce magazin romanesc sa cumper, de asta foloseam fragrancex.com. Astia au transport gratuit peste $69 dar platesti niste TVA la posta cand le primesti.

#54
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Post_Orpheus, on 22 august 2014 - 06:55, said:

Thair - NR for him e diferit, nu seamana cu majoritatea de pe rafturile Sephora, dar nu e ieftin nici la miros si nici la pret.

NR for her stiu cum miroase pe femei, dar nu ma dau cu el (desi imi place sa-l adulmec).
Pe mine ma inabuse. Nu imi place deloc. Exact cum patesc cu CK Eternity. Ma rog, il folosesc la sala, puternic fiind si longeviv, sunt sigur ca nu las dara de transpiratie dupa +1h. Dintre astea doua, as alege NR.

Pai nici eu nu ma prea dau cu cele pentru femei cand ies. Doar in casa cand stiu ca nu plec. Inteleg impartirea pe genuri, da un parfum bun e un parfum bun. Am si cateva cu care ma dau cand ies, dar alea pot fi unisex. In multe cazuri impartirea pe genuri tine de departamentul de marketing. Adica incadreaza un unisex doar ca masculin/feminin, forteaza un masculin/feminin ca unisex, sau gafeaza cu cate un feminin/masculin incadrandu-l la genul opus.

Eu comand in strainatate la prieteni, de cele mai multe ori le primesc cadou. Stiu pe cineva care se ocupa cu parfumuri, are si de nisa destule. Mai cumpar/fac schimburi cu prietenii. Ma invit la prieteni sa miros ce si-au mai luat si dau ture prin magazine (chiar ieri am fost pe la Douglas) sa miros diverse. Cand primesc ceva fara sa fi cerut eu un parfum anume, primesc de obicei chestii nu prea pe gustul meu. De parfumuri bune/foarte bune e plin. Io le vreau pe alea extraordinare. Posted Image

Imi comand acum si eu un parfum de pe aoro.ro, unul pe care l-am avut, il stiu foarte bine, mi s-a terminat si il mai vreu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate