Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

INFO FM

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11244 replies to this topic

#11215
bachusteam

bachusteam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2013

View PostGeeoo, on 19 iunie 2017 - 00:24, said:

iarasi sporadice ?
doua pagini numai cu asta ?
nu este locul lor aici.
voi crea alt topic, tehnic fm Romania,
acest topic rog schimbat in "sporadic fm""
rz fa ceva pls. fa mi alt topic.
.

duminica seara la buc, fm normal:
89,9 radio energy, manele, din cartier Militari, receptive super in berceni, probabil 200-30o w. stereo, fara rds.
93,1 din nou manele, nu stiu zona emisiei, nume post, dar sunt manele, receptie buna, pare din ilfov
Buna seara, e normal sa spuneti zona din care emit piratii? vreti sa ajutati niste persoane sa-i gaseasca mai repede? :))

Edited by bachusteam, 19 June 2017 - 01:24.


#11216
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
89,9 pare sa fie din ilfov
eu am antena pe vest, spre militari.
dar e mai de departe, pare chiajna, racari.
evident ca nu e scopol meu sa deconspir piratii, cu scuze, pirat am fost si ocazional sunt si eu
ma bucur ca eista 89,9 de oriunde ar emite, salutari si ca si 93,1 Giurgiu au tot feedback ul meu

#11217
bachusteam

bachusteam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2013

View PostGeeoo, on 19 iunie 2017 - 01:34, said:

89,9 pare sa fie din ilfov
eu am antena pe vest, spre militari.
dar e mai de departe, pare chiajna, racari.
evident ca nu e scopol meu sa deconspir piratii, cu scuze, pirat am fost si ocazional sunt si eu
ma bucur ca eista 89,9 de oriunde ar emite, salutari si ca si 93,1 Giurgiu au tot feedback ul meu
doar intrebam si eu, cand am citit acest post am ramas wow :)

#11218
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
ma bucur ca m ai corectat.
ca si un fost amic, (florin din gaiesti) care ma tot corecta ca nu e bine sa fixam zona piratilor,
sunt fanul piratilor din tara, ascult cu drag, sunt unul dintre ei, special am antena fm pentru a I asculta,
nu as face rau unuia decat poate involuntar si cu parere de rau

despre energy 89,9 el spune ""fm bucurestean" ceea ce m a cam incurcat, poate fi din dristor na dar antena mea spre vest m a facut sa cred ca e din vestul capitalei, un lucru gresit.
pe curand si on air !

#11219
DXceiver

DXceiver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 20.04.2016

View Postbachusteam, on 19 iunie 2017 - 01:04, said:

Buna seara, e normal sa spuneti zona din care emit piratii? vreti sa ajutati niste persoane sa-i gaseasca mai repede? Posted Image)

Corecta observatia !
Egzizda esplicatzie.
Posted Image
Nu este niciun secret ca toti cei care sunt prinsi ca emit pirat, ca sa scape mai ieftin in dosarul penal, accepta propunerea facuta de organ de a colabora pe viitor cu el furnizand informatii despre ceilalati pirati !
Adica sa-i dea in gat !
Este de notorietate in lumea piratilor cu ce se ocupa acest individ alaturi de colegul si fratele sau Spindler, ultimul laudandu-se chiar pe net cu ispravile sale,  postand si un clip in care era alaturi de lucratorii de la ANCOM pe care ii indruma la vanarea unui pirat.
In postarea respectiva, care inca exista pe net,  le si multumea " organelor ".
Cei in tema stiu despre ce e vorba. clipul exista si acum pe net pt. cei care vor sa se convinga.

Iata ce scria domul Zvartosh la acea vreme in comentariul postat pe mai multe forumuri la acel clip de dare in gat a unui pirat in care se lauda si chiar mandrea ca ajuta " organul " :
Citat:

Quote

Tin sa spun ca multumita d-lui Grama si Clipici am receptie pe 90.0 si 90.4 sau 94.4 si 95.1 , 96.5 , 98.9 , 103.2 .. Daca nu se duceau sa ii ...
Tare, nu ?
Cu asta se ocupa acesti indivizi la adapostul asa zisei activitati de DX.
La domnul Giiu nici macar nu e vorba de DX, activitatea de scanare a piratilor e la vedere, pe fata !
Asa cum a declarat singur, el e multumit de receptiile lui " locale ".
Asta e cu " INFO FM "
E o activitate " acoperita " de sprijinire a organului.
Normal ca sporadicul nu-l intereseaza caci targetul lui e cu totul altul !
Ba chiar il incurca atatea artefacte " sporadice" care nu au legatura cu activitatea lui de baza.
Totul este f. simplu.
E la mintea cocosului !

Q.E.D.

Piratii " stie " de ce !
Link

Clipul ..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VjseKZ-eQOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca aceasta postare dispare de pe acest thread va releva si alte legaturi nevazute de "ochiul"  neavizat ...
Dar ar fi in zadar deoarece infomatiile exista pe mai multe forumuri, inclusiv aici pe Softpedia in mai multe topicuri !
Daca da,  voi reposta pe toate forumurile de profil salvarea acestei postari, inclusiv aici pe Softpedia, ca remember in topicurile de profil.
Eu doar am reamintit incepatorilor in DX despre fauna care misuna printre pasionatii de receptii la distanta oferindu-le explicatia comportamentului nefiresc si deplasat al unora care ii terorizeaza prin postarile lor !

A nu se intelege gresit  ca postarea de fata ar fi o pledoarie pro-piraterie.

Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by DXceiver, 19 June 2017 - 07:06.


#11220
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
tu nu vei fi pirat nicioadata, nu ai fost nu vei fi.
te bagi in seama din nou cu mine, contra mea, pentru a mia oara.
stiu, ca te am banat, de aceea esti asa.

#11221
bachusteam

bachusteam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2013

View PostDXceiver, on 19 iunie 2017 - 06:40, said:

Corecta observatia !
Egzizda esplicatzie.
Posted Image
Nu este niciun secret ca toti cei care sunt prinsi ca emit pirat, ca sa scape mai ieftin in dosarul penal, accepta propunerea facuta de organ de a colabora pe viitor cu el furnizand informatii despre ceilalati pirati !
Adica sa-i dea in gat !
Este de notorietate in lumea piratilor cu ce se ocupa acest individ alaturi de colegul si fratele sau Spindler, ultimul laudandu-se chiar pe net cu ispravile sale,  postand si un clip in care era alaturi de lucratorii de la ANCOM pe care ii indruma la vanarea unui pirat.
In postarea respectiva, care inca exista pe net,  le si multumea " organelor ".
Cei in tema stiu despre ce e vorba. clipul exista si acum pe net pt. cei care vor sa se convinga.

Iata ce scria domul Zvartosh la acea vreme in comentariul postat pe mai multe forumuri la acel clip de dare in gat a unui pirat in care se lauda si chiar mandrea ca ajuta " organul " :
Citat:

Tare, nu ?
Cu asta se ocupa acesti indivizi la adapostul asa zisei activitati de DX.
La domnul Giiu nici macar nu e vorba de DX, activitatea de scanare a piratilor e la vedere, pe fata !
Asa cum a declarat singur, el e multumit de receptiile lui " locale ".
Asta e cu " INFO FM "
E o activitate " acoperita " de sprijinire a organului.
Normal ca sporadicul nu-l intereseaza caci targetul lui e cu totul altul !
Ba chiar il incurca atatea artefacte " sporadice" care nu au legatura cu activitatea lui de baza.
Totul este f. simplu.
E la mintea cocosului !

Q.E.D.

Piratii " stie " de ce !
Link

Clipul ..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VjseKZ-eQOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca aceasta postare dispare de pe acest thread va releva si alte legaturi nevazute de "ochiul"  neavizat ...
Dar ar fi in zadar deoarece infomatiile exista pe mai multe forumuri, inclusiv aici pe Softpedia in mai multe topicuri !
Daca da,  voi reposta pe toate forumurile de profil salvarea acestei postari, inclusiv aici pe Softpedia, ca remember in topicurile de profil.
Eu doar am reamintit incepatorilor in DX despre fauna care misuna printre pasionatii de receptii la distanta oferindu-le explicatia comportamentului nefiresc si deplasat al unora care ii terorizeaza prin postarile lor !

A nu se intelege gresit  ca postarea de fata ar fi o pledoarie pro-piraterie.

Posted Image Posted Image Posted Image
Wow, nu aud eu bine sau in acel video practic toarna un pirat ?

Edited by bachusteam, 19 June 2017 - 11:11.


#11222
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
fi fara grija.
daniel zvartosul este un om ok.
respecta si el piratii, ii asculta cu drag ca si mine, el chiar nu posteaza nimic despre ei.
pentru a fi linistit poti vorbi cu vechii pirati si actualii pirati (onyx fm jud giurgiu, radio fan buc, radio fm plus buc si mai nou radio energy) si vei vedea ca au toata sustinerea noastra (informatii despre receptie, sunet, etc) si sunt prietenii nostri.
ai incredere in noi (in daniel zvartos, in mine, etc).
nimeni de pe topic (de aici) nu a facut rau piratilor. garantez pentru ei. de aici piratii isi pot lua informatii despre receptie, sunet. locatia indicata aici niciodata nu a fost una exacta.

Edited by Geeoo, 19 June 2017 - 11:30.


#11223
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postbachusteam, on 19 iunie 2017 - 10:44, said:


Wow, nu aud eu bine sau in acel video practic toarna un pirat ?
Nu lam turnat ci leam aratat exact unde are antena. Practic antena era de tv deci ei nrcunoscand au batut si la mine la usa. Hahahaha

Si inca ceva piratul de aprox 10w a fost ridicat cu mici probleme din cauza flotantului si a locuintei la care se ajungea mai greu ca sunt mai multe curti de traversat. In fine dupa ce ia luat antena si troaca hop ca da sfoara in cartier ca vrea emitator. Norocu lui a fosr unu jonny ca avea cumparat un 5w si i si la vandut. Practic pe o parte la ridicat si pe cealalta acusi emite bine merci.

#11224
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Slageru cu antena pe cladire vine la acelasi nivel cu veronica de pe releu. Asa e cel putin la mine.

#11225
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
ce tare..si la mine 90,5 nu prind deloc! iar 99,0 il iau foarte bine, peste 35 db chiar.
dane...fa mi rost de bec sa aduc sony ala auto sa i pui se se vada...ecranul na...

#11226
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
A inceput iar repriza de sporadic, 89.3 ceva in limba farsi. Iar pe 93.0 e Mix Fm din Arabia Saudita.

#11227
bachusteam

bachusteam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2013

View PostZvartoshu, on 19 iunie 2017 - 11:37, said:

Nu lam turnat ci leam aratat exact unde are antena. Practic antena era de tv deci ei nrcunoscand au batut si la mine la usa. Hahahaha

Si inca ceva piratul de aprox 10w a fost ridicat cu mici probleme din cauza flotantului si a locuintei la care se ajungea mai greu ca sunt mai multe curti de traversat. In fine dupa ce ia luat antena si troaca hop ca da sfoara in cartier ca vrea emitator. Norocu lui a fosr unu jonny ca avea cumparat un 5w si i si la vandut. Practic pe o parte la ridicat si pe cealalta acusi emite bine merci.

Desi nu este treaba mea, dar fara suparare ... asta nu scuza faptul ca ai turnat un pirat. Adica daca ajung la tine acasa din greseala si nu gasesc nimic, de ce ii duci la alt amarat ? ca in fond si pana la urma ei gresise persoana nu ?

Eu unu daca din greseala ar ajunge la mine, desi nu am treaba cu asa ceva, tot nu le-as arata de unde emite un pirat. As face misto de ei si poate as ajunge si mai departe cu ei ... dar cu siguranta nu as turna alta persoana,

Edited by bachusteam, 19 June 2017 - 13:57.


#11228
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
hehe la cate reclamatii avea ca se suia peste 21 si rock fm era ca si prins. eu nu iam dus in fata casei sau in curte ci pe o alta strada unde i se vede antena. ei au venit la mine trimisi de alt pirat care ala navea ce face crezand cas eu. in fine cand au venit cu politia sa il salte prima data au plecat deoarece perchezitia era pe numarul curtii1. el stand la curtea cu A. a doua oara au venit calmi fara militie si iau luat un emitator un telefon si o antena. dupa 4 zile avea si emitator si antena si telefon. hehehehe
pana aici reiese ca eu nu am turnat ci iam informat care este antena lui de emisie.

pe de alta parte reclamatiile ca in zona mea e un pirat au curs din zona olimpia panciu unde se asculta radio 21 dar si din curte de la rokerash unde 100.6 duduie

#11229
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
apropos de pirati cu cap patrat. care pusca marioarei e piratul din sudul tarii care cerseste dupa emitatoarele de putere de la pirati si dupa ce i se da un emitator il barfeste si isi bate joc de el?
de astea grave nu auziutaratzi domnu geo; bachusteam?

Edited by Zvartoshu, 19 June 2017 - 15:12.


#11230
DXceiver

DXceiver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 20.04.2016

View Postbachusteam, on 19 iunie 2017 - 13:49, said:

Desi nu este treaba mea, dar fara suparare ... asta nu scuza faptul ca ai turnat un pirat. Adica daca ajung la tine acasa din greseala si nu gasesc nimic, de ce ii duci la alt amarat ? ca in fond si pana la urma ei gresise persoana nu ?

Eu unu daca din greseala ar ajunge la mine, desi nu am treaba cu asa ceva, tot nu le-as arata de unde emite un pirat. As face misto de ei si poate as ajunge si mai departe cu ei ... dar cu siguranta nu as turna alta persoana,

Absolut corect !

Dar individul minte.
El l-a turnat.
Apoi, ca sa-i arate victimei cat de mare este prin fapta lui a postat inregistrarea si le-a mai si multumit public celor de la ANCOM, am citat mai sus deja fapta de " eroism civic " in lupta impotriva pirateriei.
Ambii spindleri au facut pact cu " organul" ca sa-i dea in gat pe ceilalti pirati si sa scape de problemele penale cand au fost ei prinsi facand piraterie !

Cat priveste amenintarile si injuriile proferate de acest grup, acest trio si clonele lor, care se sustin reciproc,  sunt de notorietate publica in lumea radioamatorilor.
V-ati intrebat de ce nu posteaza pe niciun forum dedicat, in topicurile dedicate receptiei radio tv  si si-au facut cloaca si troaca lor separata ?
Acum v-ati dumirit de ce .
Si lucrurile stau si mai rau decat par la prima vedere.
Unul dintre cei trei, YO3GUP aka Energy este individul care a postat in mediul virtual, fara jena, inclusiv pe feisbuc, amenintarea cu bomba artizanala pusa pe masina unui cunoscut realizator de televiziune daca acesta nu se potoleste sa-i atace simpatiile lui politice, subliniind ca are cativa ani de studii in chimie si stie cum sa faca o bomba.
Eu cand am pomenit de Obregia nu am glumit !
E clar ca iti lipseste cel putin o doaga cand faci asa ceva !
E dreptul fiecaruia sa aiba simpatiile lui poltice ca d-aia e democratie.
Dar cand ajungi la astfel de manifestari  PENALE deja lucrurile sunt grave.
E ceva la ordinea zilei ca acestia sa ameninte si sa injure ca la usa cortului in privat, daca o fac in public.
Si nu de ieri, de astazi ...
In mod dubios acesti indivizi cu antecedente penale posteaza nestingheriti pe Softpedia desi au foat dati afara de pe toate forumurile serioase !
Ciudata abordare.

Edited by DXceiver, 19 June 2017 - 15:36.


#11231
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Postarea in care am cerut public adminului banarea user-ului Geeooo, a fost stearsa, iar individul inca este activ.

#11232
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postmarsel90, on 18 iunie 2017 - 10:26, said:

Eu astept un Magic FM pe 92mhz. Avem nevoie in peisajul efemului si de nisa lui Magic.
Fii sigur că dacă o iau, vor pune Kiss pe 92 și vor muta Magic pe 98. Fiindcă 92 e de putere mai mare de pe Șimnic.
Totuși spuneai că ai renunțat la el acum câțiva ani.

Edited by necolae, 19 June 2017 - 15:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate