Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Funcția ”Search”

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Sper să fie rezolvabil ce doresc eu. La serviciu lucrez pe un calculator cu Vista. Diverse documente se redactează în MS Word. Cînd am nevoie să caut ceva am nevoie să caut după indicii din conținut, nu din numele fișierului. Adică să caut *.doc care să conțină expresia x.
Cînd foloseam win xp găseam ușor în afară de opțiunile by date autor etc și content/conținut sau ceva de genu, dar în vista ăsta sau 7 care îl am acasă, nu am găsit asemenea filtru de căutare.
Menționez că nu am posibilitatea de a instala nici un program, trebuie să mă descurc cu windowsul așa cum e el.

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu nu am momentan acces la o statie cu Windows Vista/ 7, dar iti arat cum se procedeaza in Windows 8. Trebuie sa procedezi in mod similar sub Windows Vista/ 7.
Cauti in Control Panel "Indexing Options" sau folosesti direct functia "Search" din Start Menu.

Attached File  Indexing Options.png   488.31K   30 downloads

Setarea care trebuie facuta este "Index Properties and File Contents" nu "Index Properties Only".

#3
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006

View Post_-_, on 18 august 2014 - 19:00, said:

Setarea care trebuie facuta este "Index Properties and File Contents" nu "Index Properties Only".


La fel este si in win 7, doar ca trebuie scris "indexing option" in search-ul din start

Edited by Kobra2602, 18 August 2014 - 19:05.


#4
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
așa deci, mulțumesc, mîine voi testa.

#5
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
sunt convins că era setarea necesară dar nu am putut-o realiza, sunt inactive acele bife. Probabil din cauza restricțiilor conturilor.

#6
EmanuelEmy7

EmanuelEmy7

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 742
  • Înscris: 18.05.2014
Cel mai bine e sa folosesti search din control panel, sau sa cauti un program de convertire pentru ce ai tu nevoie.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostXAN, on 19 august 2014 - 17:30, said:

sunt convins că era setarea necesară dar nu am putut-o realiza, sunt inactive acele bife. Probabil din cauza restricțiilor conturilor.

Rogi pe cineva cu drepturi de administrator sa te ajute.

#8
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
sau folosesti total commander
are functie de search in fisier

#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postaeon, on 19 august 2014 - 21:36, said:

sau folosesti total commander
are functie de search in fisier

Total Commander cauta doar in fisiere text.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate