Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 Monitor cu consum URIAS

Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...
 Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...
 Suspensie sa bicicleta (fatbike)

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

Aplicatie de rezolvat operatii cu matrice

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

Galca3

Galca3

New Member

• Grup: Members
Am pierdut ceva timp cu aceasta aplicatie,avand in vedere ca sunt incepator, si parerea mea este ca a iesit ok.Oricum as dorii sa aflu si alte pareri mai competente . Trebuie sa recunosc ca nu am testat prea mult aplicatia si este posibil sa aiba ceva bug-uri mici.Astept pareri,sfaturi,critici.Este cat de cat bine sau ar trebui sa renunt la acest hobby?

Attached File  MATRICE.rar   2.1MB   15 downloads

Edited by Galca3, 18 August 2014 - 14:41.

potae

potae

Sorosist frumos si liber

• Grup: Senior Members
E nice. Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e sa fii un picut mai atent la ortografie. De exemplu la Help > Developer ai facut praf virgulele alea, spatiu se las doar dupa ea nu si inainte. Ai uitat si titlu ca inca scrie "Message" pe fereastra.

Operation Info > Operatii Cunoscute > si restu' aparent nu fac nimic. In rest... la o matrice de 2x2 a calculat determinantu' corect. Ai mai putea sa te uiti si cum se face "tab order" astfel incat atunci cand bagi cifrele in matrice sa dai tab, sa folosesti doar tastatura fara sa mai fie nevoie sa dai click in fiecare casuta.

sorin147

sorin147

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu renunta!
Si acum:
- ordinea taburilor: fa in asa fel incat sa poti folosi cu usurinta tastatura pentru a introduce valorile: 11 - 12 - 13... la tine e 33 - 32 - 31
- pe unele operatii, daca apesi [ASSIG] si incerci sa faci iar o operatie, nu se poate

si de ce nu se poate si cu -? parca aveam si astfel de valori in matricele din liceu. :)

Edited by sorin147, 18 August 2014 - 15:45.

Galca3

Galca3

New Member

• Grup: Members
Am incercat sa rezolv bug-urile semnalate si am modificat :
-Tab Order ,navigare mai simpla intre ferestre folosind butonul tab de pe tastatura
-Am eliminat elementele inutile printre care si bara de OPERATII CUNOSCUTE
-Am setat titlu pentru ferestre
-Am corectat (cat am sesizat eu) erorile de scriere

Astept pareri sau alte bug-uri,

Attached File  MATRICE2.rar   2.09MB   13 downloads

Edited by Galca3, 19 August 2014 - 08:55.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate