Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Caseta cu nunta deteriorata

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
Prima data am crezut ca nunta e deteriorata...

#38
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Foloseste coloana sonora de la alta cununie religioasa tinuta in aceiasi biserica ,dar pastreaza portiunea unde se pronunta numele mirilor si consimtamintul lor.La aceeasi biserica slujbele de cununii au acelasi ritual. Multa bafta

#39
mgmm

mgmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.06.2012
Am revenit dupa mult timp intradevar dupa "pataie" unde vreau sa va anunt ca am "cocolosit-o" foarte bine as zice tinand cont ca am primit si laude.Cum am facut?Simplu,mai bine nu puteam!Am lungit timeline-ul in milisecunde si am taiat partea lipsa,practic litera care lipsea si le-am lipit...exemplu:Doamne miluieste a iesit Domne miluieste,aproape insesizabil!!!Ufff prin ce-am trecut!In rest ce sa zic,a iesit bine!Patania este ca virgula camera fusese achizitionata la mana a doua si tocmai vroiam sa-i fac rodajul,inspre neplacerea mea sa constat ca are probleme la ghidajul benzii...nu intotdeauna!Binenteles la cumparare a mers stas,dar dupa ce am folosit-o mai intens si aratat adevarata "fata"!Asta e,va doresc evenimente placute si insotite de succesuri materiale pe masura!

#40
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Imi inchipui cat de bine a iesit.E bun ca protagonistii sunt paraleli si nu l-i sa parut ceva prea ne la locul lui.
Faptul ca ai taiat din audio portiunile cu dropuri obligat a trebuit sa tai si din video ca sa ramana sincron.Ce ai facut cu sariturile in cadru? Un singur cadru daca-l sari si se vede aiurea in filmare ca si cum ar agata/sacada.
Trebuia sa o dregi cu portiuni/cuvinte(care oiricum se repta in sujba) Pai amin, doamne miluieste si multe multe altele se repeta de zeci de ori pe durata slujbei.Aveai de unde sa carpesti.ca sa iasa bine trebuia umblat in unele cazuri inclusiv la speed/pitch.
Trebuie mai intai sa tai la sange sa scurtezi tot ce se putea scurta, ceva colaane sonore pe intro,outro si parti din slujba care nu erau importante, iar ce era strict necesar,te carpeai profesionist cu ti-am spus mai sus.Pentru asta era bine sa folosesti  chiar un DAW dedicat iar daca mai aveai o slujba de la alta nunta filmata in aceeasi biserica te putei folosisi  de ea ca sa iei cuvinte si pasaje care mai apoi sa le bibilesti sa se potriveasca exact dupa buze si alte cele.
De coloana la o alta slujba puteai face rost usor de la un coleg sau te duceai pur si simplu la o alta nunta si rugai preotul sa te lase sa pui un reportofon pe masa(mascat printre obiecte sa nu se vada) pe durata slujbei.
Doar asa putei sa o dregi cat de cat onorabil.
Daca veneai cu asa ceva la mine iti spuneam ce tre sa faci si te trimiteam inapoi la planseta pana reuseai sa o bibilesti bine ca altfel nu-ti mai dadeam banii sau te taraiam la OPC.

Edited by geo123, 21 August 2015 - 12:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate