Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Passiclerotin - a folosit cineva? Parerea voastra

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
xpert4everus

xpert4everus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.10.2011
Salutare,

cred ca sufar de o depresie cu anxietate si putina panica destul de frumusele toate :) Vreau sa fac ceva in legatura cu asta, si o sa incep cu psihoterapie sapt asta, si as dori sa o combin cu acest medicament, incercand astfel sa evit medicamentele "clasice" de la psihiatru care mi s-ar putea recomanda.

Pareri?

Despre produs
Actiune: Produs din plante medicinale destinat dietei pentru aportul de substante bioactive cu actiune neurotica si sedativa asupra sistemului nervos central, anxiolitica, antidepresiva, miorelaxanta; proprietati functionale cardiotonice, coronarodilatatoare, de imbunatatire a fluxului sanguin la nivelul inimii; antiaritmica; de crestere a vascularizatiei cerebrale, vasodilatatoare periferica, efect pozitiv de utilizare a oxigenului si de prevenire a actiunii nocive a radicalilor superoxidici asupra sistemului cardiovascular; antiaterosclerotica; hipotensiva ( de normalizare a tensiunii arteriale); efect antioxidant, antispastic, detoxifiant si de incetinire a procesului de imbatranire al organismului.
Recomandari: Remediu natural pentru imbunatatirea echilibrului psiho-emotional si restabilirea functiilor fiziologice ale sistemului nervos central in starile de stres care pot avea efecte negative la persoanele cu predispozitie la unele afectiuni cardiovasculare, gastro-intestinale, renale, metabolice, etc.; benefic regimului dietetic pentru intretinerea unei bune functionari a inimii si a aparatului circulator.
Este recomandat in stari depresive, nevroze, stari de neliniste, de incordare si nervozitate; pentru reducerea iritabilitatii; in stari emotive, tulburari neurovegetative din menopauza, in tulburari minore ale somnului (cand exista dificultatea de a adormi); agitatie psihomotorie; angina pectorala, minocardoscleroza, aritmii, recuperare dupa infarct miocardic, calmant in eretismul cardiac (palpitatii, extrasistole, tahicardie), cardiopatie ischemica; afectiuni cardiace cu substrat nervos; hieprtensiune arteriala de cauza psihogena (stres, etc.); ateroscleroza; hipercolesterolemie; migrene; greturi; gastralgii; dismenoree ascoiata cu simptome vegetative si labilitate psihica.
Continut: 40 comprimate
Mod de administrare: 1 comprimat acoperit de 2-3 ori pe zi, la nevoie preferabil dupa mese. In tulburari ale somnului se iau 1-2 comprimate acoperite (in doza unica) cu 30-60 minute inainte de culcare.



Multumesc frumos!

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Poti sa-l iei, rau n-o sa-ti faca. O sa te calmeze putin si cam atat.

#3
xpert4everus

xpert4everus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.10.2011
Da, ma gandeam si eu, dar poate e cineva care l-a folosit, ceva mai concret. Multumesc de raspuns Petrule.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Toate ingredientele pe care le contine sunt sedative cu niste actiuni secundare irelevante, numele produsului vine de la Passiflora.
Efectul pe care il are depinde de la persoana la persoana. Din experienta, organismul cam dezvolta rezistenta la Passiflora in timp, sau poate mi s-a parut mie. Dar in combinatie o fi mai potent. Hofigal face oricum suplimente ok.
Mai concret n-avem noi de unde sa stim de ce ai nevoie, ca esti un pacient care si-a pus singur diagnostic si vrea sa se medicamenteze singur contrar eventualelor indicatii ale medicului.

#5
xpert4everus

xpert4everus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.10.2011

 SfPetru, on 13 august 2014 - 10:18, said:


Mai concret n-avem noi de unde sa stim de ce ai nevoie, ca esti un pacient care si-a pus singur diagnostic si vrea sa se medicamenteze singur contrar eventualelor indicatii ale medicului.

Nu am indicatii precum ca as trebui sa incep cu medicatia de la medic deocamdata ;) Am fost, a considerat ca nu am nevoie pe moment.
De aceea o sa incep cu psihoterapia (a, da, culmea ironiei, am terminat psihologia) si ma gandeam si la o solutie naturista, si eram curios daca cineva a FOLOSIT acest produs, parerea lui despre.

Mersi Petrule.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate