Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!
 Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Allview TX2 Twin

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

manacata

manacata

Member

• Grup: Members
Am sunat la allview le-am explicat problema si au zis ca trimite sesizarile noastre legate de soft la departamentul service ptr a repara bug-urile

Allview_Support

Allview_Support

Junior Member

View Postmanacata, on 20 noiembrie 2014 - 11:51, said:

Am sunat la allview le-am explicat problema si au zis ca trimite sesizarile noastre legate de soft la departamentul service ptr a repara bug-urile

Salut ,
Situatia este transmisa catre departamentul abilitat pentru o rezolvare cat mai rapida la un viitor update .
Asteptam feedback-uri din partea voastra daca mai sunt alte nemultumiri.

manacata

manacata

Member

cand vine update-ul , ALLVIEW?

manacata

manacata

Member

Am mai gasit un bug daca ma suna cineva ,raspund vorbesc apoi il bag in husa FARA cau sa inchid si il las pe interlocutor sa inchida dupa un anumit timp cand il scot din husa il gasesc INCHIS PE TELEFON asa ca allview grabiti-va cu apdate-ul

nelucosti

nelucosti

New Member

Stie cineva cum se pot scoate de pe ecran  G si 3G din dreptul fiecarui sim,nu am gasit nimic pe la setari

manacata

manacata

Member

Multumesc allview de update ,sa rezolvat prin update bugul cu ledul de notificare dar problema cu inchisul telefonului dupa convorbire nu sa rezolvat

Edited by manacata, 06 December 2014 - 13:34.

cbacsro

cbacsro

Junior Member

am luat de la Altex telefonul pe 8 dec si ieri pe 9 dec s-a defectat.
in atasament regasiti ticketul cu problema mea.

Attached Files

cbacsro

cbacsro

Junior Member

View Postcbacsro, on 10 decembrie 2014 - 10:30, said:

am luat de la Altex telefonul pe 8 dec si ieri pe 9 dec s-a defectat.
in atasament regasiti ticketul cu problema mea.
Am trimis telefonul la ei la service pe 12.12.2014. Sper sa se intoarca pana la Craciun si bineinteles perfect functional.

Allview_Support

Allview_Support

Junior Member

View Postmanacata, on 06 decembrie 2014 - 13:33, said:

Multumesc allview de update ,sa rezolvat prin update bugul cu ledul de notificare dar problema cu inchisul telefonului dupa convorbire nu sa rezolvat
Salut ,
Vom tine cont de acest aspect la urmatorul update .
Multumim pentru intelegere !

cbacsro

cbacsro

Junior Member

Vineri pe 19 dec, dupa o saptamana, mi-a sosit telefonul de la reparat. Practic n-au mai avut ce sa-i faca asa ca l-au schimbat cu totul, este un aparat nou. Merge foarte bine si are kk ultima versiune de la Allview.
Am studiat putin pe net si am gasit producatorul si numele original al tel. Se numeste Xolo Hive 8X-1000 si este produs in India. La ei ruleaza ui hive peste kk 4.4.2 ( precum este Miui la xiaomi ).
Rusii au pe 4pda rom uri ptr el: fly iq4455 si bineinteles root method cwm twrp.

manacata

manacata

Member

Cbacsro, daca ai fi citit postul nr12 ,nu mai cautai pe net ca sa vezi de cine e facut allview x2 twin , si apropo MODERATORILOR nu aveti de gand sa schimbati denumirea din TX2 TWIN in X2 TWIN ?

Edited by manacata, 24 December 2014 - 17:22.

chipiko

chipiko

Junior Member

View Postmanacata, on 25 octombrie 2014 - 11:45, said:

-la parte de soft am descoperit un bug referitor la notificare led (se aprinde ledul la apel pierdut ,vezi apelul si ledul tot nu se stinge ,tre sa intri in setari sa-l dezactivezi si sa-l activezi din nou)
-am gasit 5 pixeli fierbinti (adica albi pe fond negru)

Salut si SARBATORI CU BINE tuturor!
Am si eu telefonul de 12 ore a venit mosul mai repede, cu ledul am o probleme cum ai rezolvat-o, nu prea am gasit in setari sa-l dezactivez si iar reactivat, am dat restart.
Iar chestia cu pixelii nu prea inteleg, la mine problema e cand am ecranul negru si mai vreau sa urc pagina in sus(ne mai fiind alte iconite) se intinde din partea de jos asa ca o luna alba care urca , asta daca tot insist sa urc cu pagina. La asta te refereai si tu?

manacata

manacata

Member

Nu ma refeream la acea " luna" ,ma refeream la pixelii (niste leduri tranzistori luminoscenti) pe fundal inchis se observa , iar legat de ledul de notificare se rezolva prin update de soft ( dai actualizare software si o sa vezi ca iti va zice ca e o versiune disponibila) fai update si se rezolva acel bug .
Dar te rog sa faci un test cu telefonul tau , adica suna pe cineva sau sa fii sunat, raspunde sau sa iti raspunda la apel si dupa aceiia astupa senzorul de proximitate ( sau pune ceva pe lelefon si zii la interlocutor sa inchida telefonul) si dupa aproximativ 10-15 minute ( sa fie senzorul de proximitate astupat) ai sa vezi ca gasesti tel inchis de tot, asta iar e un bug suparator le-am zis celor de la allview de acest bug inainte sa faca ultimul update si nu au rezolvat acest bug suparator,un alt bug ar mai fi legat de camera foto legat de macro ies putin pixelate pozele

Edited by manacata, 24 December 2014 - 21:18.

chipiko

chipiko

Junior Member

Chestia aia cu luna e normala? Acum incerc ceia ce ai sugerat si acum astept 10-15 min. Daca are gorilla glass mai e necesara folia(oricum am stricat-o). Am sa incers si un update, cu toate ca are 4.4.2kk. Unde umblii in setari sa dezactivezi ledul?
Nasol momentul, telefonul se inchide.

Edited by chipiko, 24 December 2014 - 22:11.

chipiko

chipiko

Junior Member

CRACIUN CU SANATATE !!!
Am facut update totul e PERFECT baietii de la allview au refacut totul cu acest update. Nu se mai inchide telefonul si nici ledul nu mai ramane blocat. Multumesc celor de la allview, dar de fapt trebuie sa ne multumim si noua celor care sesizam anumite buguri sau probleme.
Sarbatori cu bine tuturor si sanatate maxima!

manacata

manacata

Member

Problema care am detaliat-o legata de inchis telelefonul mi se intampla si inainte si dupa ce am facut update

chipiko

chipiko

Junior Member

Cu am scris si mai sus, dupa update telefonul nu se mai inchide si sincer am incercat de mai multe ori. Mai pun o data intrebarea,Chestia aia cu luna e normala? Si cum pot sti daca cardul este acceptat, deoarece dupa restart imi apare in stg. sus ca nu are un card sim sau sd?
Sa auzim numai de bine!

manacata

manacata

Member

Nu am acea problema cu nici un sim si nici cu cardul sd,la mine tot se inchide tel (daca mai e cineva sa faca exact pasii cum am scris ptr verificare daca se inchide tel) Am update facut.Si problema cu luna cred ca e normal sa apara (si la mine la fel face) cred ca ne atentioneaza ca nu mai e nimic de vazut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate