Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Robin Williams a murit la 63 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Vafi

Vafi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.08.2014
Sau cine mai este?

View Postlex404, on 12 august 2014 - 11:53, said:

Ce decenta si respect pentru unul care-si incheie socotelile cu viata asa, de prea bine.
Serios, n-am pic de respect pentru cei care aleg sa moara voluntar. Nu merita! Altii n-au ce manca, ce imbraca si unde dormi si nu se auto-omoara. Unii o duc prea bine, daca au pierdut 2$ gata e averea distrusa, necaz mare...Hai sa ne sinucidem. Oh Gog, forgive me, I was just playing "How to kill yourself II: Ultimate"

E parerea ta, ti-o respect, asa cum si tu in calitate mai ales de moderator ar trebui s-o respecti pe a celorlalti.

#38
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
La fiecare disparitie a unei personalitati apar aici pe forum diversi scelerati care au ca maxima realizare in viata un record la nr. de mici ingurgitati si probabil cea mai sonora ragaitura si comenteaza ca ,vezi Doamne , ca li se falfaie ba chiar se bucura ca a murit ,ca asa-i trebuie nu?
Si daca moare unu' saracu' prin somn nu-i bine ,de ce nu era dreacului la munca?
Nu mai spun de cei bolnavi( "a trait ca u porc, fi-ar cancerul sau SIDA lui...") sau mai dihai ,de cei care au abuzat de fel de fel de substante(drogati ,betivi -nu meritau sa traiasca!).
Ipocrizia si ticalosenia unor semeni de-ai nostri e maxima ba chiar cresc exponential cu tinderea IQ-lui spre numarul purtat la pantofi.

Edit: Depresia e o boala. Una cumplita. Cine nu cunoaste asta sa intrebe cunoscuti ,prieteni ,medici chiar ,care stiu despre ce este vorba si cum se manifesta. Bolile psihice sunt exact la fel ca celelalte boli doar ca purtatorii respectivelor boli sunt stigmatizati de o parte a societatii ignoranta si idioata.

Edited by edigee, 12 August 2014 - 12:00.


#39
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Pai eu respect si parerea ta, n-am zis ca nu. Nu ma afecteaza cu nimic parerea ta Posted Image

Dar sa nu mi se ceara mie, decenta si respect la adresa lui. Tu, daca vrei, poti sa-i scrii si poezii de dragoste. Fiecare avem pareri proprii Posted Image

#40
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010
1. Pentru cei care nu au altceva de facut decat sa faca misto am un mesaj: rugati-va in fiecare clipa a vietii voastre ( de nimic) la Dumnezeu ca depresia sa nu puna stapanire pe voi. Habar nu aveti de consecintele acestei boli cumplite.
2. Omenirea a pierdut un om imens, un talent desavarsit. Dumnezeu sa-l odineasca.

#41
Vafi

Vafi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.08.2014

View Postlex404, on 12 august 2014 - 11:56, said:

Pai eu respect si parerea ta, n-am zis ca nu. Numa afecteaza cu nimic parerea ta Posted Image

Dar sa nu mi se ceara mie, decenta si respect la adresa lui. Tu, daca vrei, poti sa-i scrii si poezii de dragoste. Fiecare avem pareri proprii Posted Image

Cineva nu ma lasa sa scriu ce vreau. Ai idee despre?

#42
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Imi pare rău că a murit.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CYonzhFT_z4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postlex404, on 12 august 2014 - 11:23, said:

S-a sinucis. Pana nu-i clar, n-am ce RIP sa-i zic.
Oamenii care mor de prea mult bine ( asfixie mecanica provocata ), droguri sau alcool isi merita soarta.

Faima, avere, la ce i-au folosit, daca a dat-o cu drogurile, betiile, etc.?!!!
Interesant e ceea ce a spus unul dintre cei care l-au cunoscut bine, actorul Todd Bridges:
''Şi viaţa mea a fost grea, şi eu am avut atâtea suişuri şi coborâşuri. Dacă asta e soluţia (n.r. sinuciderea), ce le arăt eu copiilor mei? Că asta e soluţia când ai probleme? Nu, trebuie să te rogi la Dumnezeu să te ajute, aici intervin rugăciunile'', a scris Todd Bridges pe Twitter, precizând că sinuciderea lui Robin Williams a fost un ''act foarte egoist''.
vezi http://www.gandul.in...itesteSi+gandul

#44
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Daca nu aveti ceva de spus la subiect, mai bine nu spuneti nimic, mereu reusiti sa incalcati regulamentul si sa jigniti.

#45
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

View PostPicoDazore, on 12 august 2014 - 12:00, said:

Dacă asta e soluţia (n.r. sinuciderea), ce le arăt eu copiilor mei? Că asta e soluţia când ai probleme? Nu, trebuie să te rogi la Dumnezeu să te ajute, aici intervin rugăciunile'', a scris Todd Bridges pe Twitter, precizând că sinuciderea lui Robin Williams a fost un ''act foarte egoist''.
vezi http://www.gandul.in...itesteSi+gandul
Un idiot din ala religios care daca Doamne fereste ii calca o masina vreun copil zicea ca aia a fost "voia Domnului".
Ca fapt divers ,persoanele fanatic religioase ,nu mai vorbesc de popi ,neaga din start afectiunile psihice. Vezi cazul Tanacu.
Cat despre Todd Bridges asta care e un ilustru necunoscut:
"In his 20s, Bridges battled a crack cocaine addiction for several years. In 1988, he was arrested and tried for the attempted murder of Kenneth "Tex" Clay, a Los Angeles area drug dealer....."
Deci unul din aia care a luat-o candva "pe cai gresite" si acum o da pe chestii religioase. I found Jessus ,I found Jessus....

Edited by edigee, 12 August 2014 - 12:25.


#46
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postopop, on 12 august 2014 - 11:36, said:

acum poate vei aprecia mia mult pensionarii, care o duc mult mai rau ca asta si nu se sinucid!
Poate că singurul lor scop în viață care a mai rămas e fericirea de a face rău cumva celorlalți.

Sunt de acord însă că sinuciderea e un act egoist extrem. În locul lui donam naibii averea sau mergeam în voluntariat în Congo să-mi pierd viața pe acolo de glonțul vreunei maimuțe, dacă tot era să vreau să-mi sfârșească viața.

Edited by Ouroboros, 12 August 2014 - 13:52.


#47
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010

View PostOuroboros, on 12 august 2014 - 13:50, said:

Poate că singurul lor scop în viață care a mai rămas e fericirea de a face rău cumva celorlalți.

Sunt de acord însă că sinuciderea e un act egoist extrem. În locul lui donam naibii averea sau mergeam în voluntariat în Congo să-mi pierd viața pe acolo de glonțul vreunei maimuțe, dacă tot era să vreau să-mi sfârșească viața.

Stai sa te loveasca si pe tine depresia. Atunci sa te vad daca in acele clipe vei mai putea sa gandesti atat de limpede incat sa-ti dai seama daca sinuciderea este sau nu un gest egoist.

#48
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
O gramada de afectiuni psihice au ca manifestari principale sau secundare tendintele de suicid. Depresia e doar una dintre ele. Mai sunt si schizofreniicii ,obsesiv compulsivii ,anxiosii ,bipolarii, etc. Bolile astea de multe ori lovesc din senin fara a exista un precedent genetic si familial . Cunosc cazul unui "raket" basarabean recuperator ,un dulap de om, care a inceput sa aiba atacuri de panica severe dupa ce si-a vizitat in spital mama bolnava. Avea niste crize teribile ,parca era un biet copil mic ce striga dupa ajutor.
E la fel ca atunci cand esti stricat la burta si te paleste diaria si o tai la buda cu 100 la ora. La depresie, in crizele severe, se arunca aia pe geam nemaigandindu-se( nu le da voie bibilica stricata) ca fac rau familiei sau prietenelor.
Nu stiu daca in cazul lui R. Williams depresia a aparut din cauza unei vieti pline de excese(alcool, droguri) sau pur si simplu asa era fondul omului.
Dar multi vorbesc in necunostinta de cauza crasa , mai batandu-se si cu pumnu-n pieptul de mare moralisti. Lucru care ma indoiesc ca nu e la fel de maladiv decat situatiile fata de care se dau ei mari si tari si le "infiereaza " proletar sau de pe pozitii ipocrit-crestine.

Edited by edigee, 12 August 2014 - 16:36.


#49
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014
unul din cele mai triste si potrivite tweeturi in memoria lui robin williams (dupa huff post, cel putin)

genie. you're free.
[ https://pbs.twimg.com/media/Buy8yVZCYAIzKYL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


robin a fost "vocea" jinn-ului din aladin.


sa ne reamintim ca robin a platit toate facturile lui chris reeve (primul mare superman, paralizat de la gat in jos in urma unui accident de calarie) atunci cand asigurarea sa medicala s-a terminat, fara sa faca mare tam-tam pe chestia asta. iar cand o maimuta urlatoare de la zoo a primit, onorific, numele sau...mergea sa-l hraneasca, spunand ca... "it's an honour".

odihneste-te in pace, mrs doubtfire. mi-ai luminat copilaria si adolescenta.

Edited by remembernazdaq, 12 August 2014 - 16:54.


#50
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View Postedigee, on 12 august 2014 - 16:33, said:

O gramada de afectiuni psihice au ca manifestari principale sau secundare tendintele de suicid. Depresia e doar una dintre ele.

Din pacate aceasta boala necrutatoare a rapus-o si pe minunata noastra Madalina Manole, versurile ultimei ei piese sunt cutremuratoare parca prevestind ce va urma... mare pacat

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0e8frSeDe5Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
A fost un mare talent. Pacat!

#52
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Nu stiu cum se face dar pare ca cei mai mari scriitori de tragedii erau oameni destul de bonomi in viata personala in timp ce scriitorii de comedii erau persoane mai  dispuse la depresii , vezi Molierre. Asta ii la fel si la comedianti, cei care ne aduc zambetul pe buze sunt de fapt cei mai tristi Posted Image . Robin Wiliams  nu este un caz singular asa erau si Beny Hil si Des Funes si poate multi altii.
  Cred ca cel mai bun film al sau a fost filmul ala in care a jucat impreuna cu Pacino si interpreta un criminal, mie mi-a placut pentru ca acolo a iesit din tiparele  de om de comedie si a facut-o foarte bine.
Odihneasca se in pace !

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postlex404, on 12 august 2014 - 11:53, said:

Ce decenta si respect pentru unul care-si incheie socotelile cu viata asa, de prea bine.
Serios, n-am pic de respect pentru cei care aleg sa moara voluntar. Nu merita! Altii n-au ce manca, ce imbraca si unde dormi si nu se auto-omoara. Unii o duc prea bine, daca au pierdut 2$ gata e averea distrusa, necaz mare...Hai sa ne sinucidem. Oh Gog, forgive me, I was just playing "How to kill yourself II: Ultimate"

ps. stiu cine o fo Robin Williams, dar m-a lasat rece. \
Nu conteaza cine se sinucide, conteaza ca s-a sinucis. In momentul de fata Robin are aceasi valoare precum orice copila cu fluturi in stomac care se arunca de la 6 etaje.

O persoana de calibrul lui Robin Williams nu are cum sa te lase rece. Probabil nu te ai cu filmele, adica esti doar un privitor si gata. E imposibil sa-l treci cu vederea.


Iar daca te lasa rece, nu inteleg ce cauti aici. E ca si cum te-ai duce la o inmormantare si in timp ce lumea jeleste mortul tu incepi sa vorbesti cu participantii la inmomrnatare:
- Nu ma intereseaza cine a murit. Ma lasa rece. Ceee, s-a sinucis? N-am nici un respect, da-l dreaq.

Ti se pare normal? Posted Image

#54
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

View PostBursul, on 14 august 2014 - 12:24, said:

O persoana de calibrul lui Robin Williams nu are cum sa te lase rece. Probabil nu te ai cu filmele, adica esti doar un privitor si gata. E imposibil sa-l treci cu vederea.


Iar daca te lasa rece, nu inteleg ce cauti aici. E ca si cum te-ai duce la o inmormantare si in timp ce lumea jeleste mortul tu incepi sa vorbesti cu participantii la inmomrnatare:
- Nu ma intereseaza cine a murit. Ma lasa rece. Ceee, s-a sinucis? N-am nici un respect, da-l dreaq.

Ti se pare normal? Posted Image

Bursul, prin topicuri de genul asta iti dai seama ce fel de fauna misuna pe forum

Edited by zedicus, 14 August 2014 - 15:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate