Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Cum ati ajuns in America

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 bcess88, on 10 august 2014 - 17:29, said:

Salutare tuturor, eu nu locuiesc in America dar, cum am specificat intr-un post anterior, am o oferta de la un prieten care are cetatenie si poate voi reusi intr-un fel sau altul sa ajung acolo la munca. As fi interesat, daca doriti desigur, sa postati aici cum ati ajuns in America, unde, ce ati facut, ce v-a placut/nu v-a placut, daca ati devenit cetatean sau locuiti ilegal, ma rog, orice doriti sa scrieti. Multumesc anticipat tuturor, va urez o zi cat mai placuta Posted Image

Un pasaport unguresc si gata ai plecat! Restul cu vize si sponsorizari sunt pentru fraieri,lor le place sa se complice.....

#20
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Nu-ti mai place Europa?

#21
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Pasaport maghiar!
A fost si un reportaj la protv cu unii care il obtineau fara sa stie o boaba de maghiara.

#22
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 14.08.2006
intra pe siteuri de dating, iti gasesti una bucata de 150 kg., vorbesti cu ea la vrajeala si o sa vina sa va casatoriti. Plateste ea tot si te-ai scos. Vezi ca in USA e criza la greu, foarte multi americani primesc cartele in valoare de $700 sa cumpere mancare. Crezi ca nu-s destui mexicani soferi de tir sau care pun gresie si faianta? Mai bine te-ai orienta spre Europa si dupaia te mai gandesti, ca la americani iti trebuie viza si bonitate sau o grasana pe post de nevasta.

Edited by meanman, 10 August 2014 - 20:55.


#23
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 bcess88, on 10 august 2014 - 17:29, said:

Salutare tuturor, eu nu locuiesc in America dar, cum am specificat intr-un post anterior, am o oferta de la un prieten care are cetatenie si poate voi reusi intr-un fel sau altul sa ajung acolo la munca. As fi interesat, daca doriti desigur, sa postati aici cum ati ajuns in America, unde, ce ati facut, ce v-a placut/nu v-a placut, daca ati devenit cetatean sau locuiti ilegal, ma rog, orice doriti sa scrieti. Multumesc anticipat tuturor, va urez o zi cat mai placuta Posted Image

Eu am ajuns cu Delta
Am zburat din Amsterdam

Eu nu vroiam in America dar m-au tarat astia de la servici
De cum am ajuns a trebuit sa incep munca
Acum i-a iesit si mandrei viza si si-a gasit si ea

Mi-a placut ca salariul este mare si taxele, mici, benzina e acum pe la 2 lei/litru si TVA-ul 6%. In afara de alimente, acolo e 0% (ca si in canada)
concediul este mic si fara masina nu te poti descurca
cam asta e

 ady_77, on 10 august 2014 - 20:25, said:


Un pasaport unguresc si gata ai plecat! Restul cu vize si sponsorizari sunt pentru fraieri,lor le place sa se complice.....

stiu, pentru romani e fraier ala de vrea sa respecte legea

decat ilegal in state, mai bine stai in romania e de mii de ori mai bine si mai sigur

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate