Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Router Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps, Gigabit Ethernet, USB 3.0, suport modem 3G

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2019 replies to this topic

#1963
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007

 dani_moca1976, on 12 octombrie 2018 - 07:01, said:

Exista versiune stabila de Merlin ptr ruterul nostru ?
Se pare ca da, exista. Tocmai o testez eu.
Dupa ce am testat toate variantele de firmware pentru acest router (DD-WRT, Shibby, Advanced Tomato, Fresh Tomato), pot sa spun ca acesta mi se pare cel mai bun.
Este UNOFFICIAL Asuswrt-Merlin firmware pentru ASUS RT-N18U.
Testati-l si voi si reveniti cu pareri. Posted Image
[ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by mitza97, 21 October 2018 - 19:24.


#1964
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007
Imi cer scuze pentru multipla postare a pozei. Nu stiu ce s-a intamplat.
Rog un moderator sa stearga eventual ce e in plus.
Multumesc!

#1965
Komppressor

Komppressor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.09.2016
Salutare, exista vreo sansa sa instalez transmission pe firmware stoc sau alternativ? Daca da, ce firmware stabil recomandati? Multumesc!

#1966
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
stiti daca pot sa tunelez printr-un VPN doar anumite device-uri din retea la routerul asta? sau daca conectez aplicatia de client VPN  din router imi trece tot traficul prin VPN

#1967
wiseguy

wiseguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 17.06.2005
Am un HDD conectat pe USB la RT-N18U, am creat un FTP si un VPN PPTP pe el si am si eu urmatoarea situatie:
- in LAN nu sunt probleme, se conecteaza si telefoanele si PC-ul la FTP
- in afara retelei, nici de pe PC, nici de pe telefon (android) nu ma pot conecta la VPN, iar la FTP ma pot conecta de pe PC dar nu si de pe telefon. Am incercat si din browser, si din ES File Explorer, si dintr-un client de FTP. Telefonul are net de la Vodafone.
Pe router am net de la RDS si am facut DDNS la asuscomm.com
Ma poate lamuri cineva unde este problema? Am incercat si cu firewall-ul dezactivat, dar fara rezultat.

#1968
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009
Fiind RDS  iti sugerez inainte de toate sa verifici daca nu ai fost trecut pe CGN(cum am patit si eu nu cu mult timp in urma)

#1969
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Verifica ce IP ai si incearca sa te conectezi pe IP (daca nu-i din CGN). Daca nici pe IP nu vrea si ai firmware original am eu un feeling ca portforwardul nu functioneaza. Eu am patit cu unul ce nu voia sa lase niste DVR-uri in afara cu soft original.

#1970
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Test de viteza pe WiFi, cu Hgg Asuswrt

Attached Files


Edited by mihaipopm8, 24 November 2018 - 09:47.


#1971
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Test făcut astăzi:

Attached Files



#1972
dani_moca1976

dani_moca1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 29.05.2007

 mitza97, on 21 octombrie 2018 - 19:20, said:

Se pare ca da, exista. Tocmai o testez eu.
Dupa ce am testat toate variantele de firmware pentru acest router (DD-WRT, Shibby, Advanced Tomato, Fresh Tomato), pot sa spun ca acesta mi se pare cel mai bun.
Este UNOFFICIAL Asuswrt-Merlin firmware pentru ASUS RT-N18U.
Testati-l si voi si reveniti cu pareri. Posted Image
[ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i68.tinypic.com/2cy4epl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mai ești pe Merlin ?
Cum s-a comportat în tot acest timp ?

#1973
valos

valos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.01.2004
Am si eu o problema cu routerul asta, il folosesc pentru a controla de la distanta niste dispozitive smart (prize smart, termostat, etc.).
Accesul la internet se face cu un stick 3G de la DIGI.
Problema e ca in ultima perioada pica netul de la DIGI cam des si routerul nu stie sa se reconecteze, prin urmare nu mai pot controla dispozitivele smart de acasa.
Este vreo modalitate de a face routerul sa-si faca singur reboot daca se pierde conexiunea la internet?

Multumesc.

#1974
wiseguy

wiseguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 17.06.2005
Am verificat si am IP-ul trecut pe CGN intr-adevar. Din pacate nu vrea si pace sa treaca pe IPv6 desi i-am facut setarile necesare.

#1975
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009

 valos, on 29 noiembrie 2018 - 11:02, said:

Am si eu o problema cu routerul asta, il folosesc pentru a controla de la distanta niste dispozitive smart (prize smart, termostat, etc.).
Accesul la internet se face cu un stick 3G de la DIGI.
Problema e ca in ultima perioada pica netul de la DIGI cam des si routerul nu stie sa se reconecteze, prin urmare nu mai pot controla dispozitivele smart de acasa.
Este vreo modalitate de a face routerul sa-si faca singur reboot daca se pierde conexiunea la internet?

Multumesc.

Încearcă în Administration -> System
Îi poți da o dată pe zi/noapte reboot.

Attached Files


Edited by mihaipopm8, 05 December 2018 - 20:52.


#1976
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007

 dani_moca1976, on 28 noiembrie 2018 - 22:19, said:


Mai ești pe Merlin ?
Cum s-a comportat în tot acest timp ?
Niciun fel de probleme la o utilizare de baza, fara funcționalitati suplimentare gen USB, FTP, etc.

#1977
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
@mitza97

Am si eu doua intrebari referitoare la firmware-ul pe care l-ai recomandat mai sus si anume:

1. are posibilitatea sa setezi 1000mW la emisie asa cum are fw dezvoltat de HGG?
2. sufera de BUG-ul ultimelor fw HGG care nu depasesc 300mbps WAN to LAN?

#1978
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007

 macette, on 07 decembrie 2018 - 19:21, said:

@mitza97

Am si eu doua intrebari referitoare la firmware-ul pe care l-ai recomandat mai sus si anume:

1. are posibilitatea sa setezi 1000mW la emisie asa cum are fw dezvoltat de HGG?
2. sufera de BUG-ul ultimelor fw HGG care nu depasesc 300mbps WAN to LAN?

1. nu am vazut asa ceva, setarile avansate de Wi-Fi sunt identice cu cele de pe firmware-ul original. HGG nu am testat pe el. Pot sa spun că Wi-Fi are performante excelente.
2. NU are acest bug, WAN to LAN Throughput ----> 931,54 Mbps, atasez printscreen cu test viteza.

Attached Files


Edited by mitza97, 07 December 2018 - 21:44.


#1979
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Ma refeream la ce am incadrat cu rosu:

[ https://i.imgur.com/OFwNlmE.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Are ceva similar?

#1980
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007

 macette, on 08 decembrie 2018 - 12:44, said:

Ma refeream la ce am incadrat cu rosu:

[ https://i.imgur.com/OFwNlmE.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Are ceva similar?
NU, nu are, am zis deja ca setarile avansate de WI-FI sunt identice cu cele din firmware-ul stock. Acolo apare setarea TX Performance cu sliderul care este setat la maxim pe performance.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate