Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Router Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps, Gigabit Ethernet, USB 3.0, suport modem 3G

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2019 replies to this topic

#1603
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Din pacate eu a trebuit sa renunt la fw-ul original sau la derivate ale acestuia.

Am trecut pe advancedtomato, singura rezolvare la "cannot detect proxy settings" ce primeam pe toate unitatile din casa cu versiuni de windows xp sau 10.

#1604
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Cu ce firmware (oficial sau mod) ati obtinut cea mai buna acoperire la acest model ? Ms.

#1605
serbant

serbant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.04.2007
Cu hggomes

#1606
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007
si cu cel din fabrica obtin acuperire dar cel de la HGG mareste raza de acoperire considerabil !

#1607
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007
si ca un bonus https://drive.google...ZFE?usp=sharing

Edited by djasu82, 05 August 2017 - 17:22.


#1608
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Omul zice ca nu vrea sa aiba firmware-ul public (il ofera gratuit la cerere pe mail) si voi mergeti chiar mai departe, ii dati cu ciordeala, cu reupload pe alte servere.

#1609
ilicialin

ilicialin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.07.2007
Patesc si eu o chestie dubioasa cu acest router cand incerc sa conectez telefonul la wifi. Mai exact, imediat dupa ce il conectez, timp de 1-2 minute internetul merge foarte prost, sau deloc. Aici ma refer atat la aplicatii, unde daca incerci sa faci refresh raman asa (Facebook, Instagram, Twitter, etc) cat si la browsing pe net unde pagina se incarca doar partial. Dupa cele 1-2 minute totul merge perfect. Cu vechiul telefon nu pateam asta, iar cu telefonul nou acasa este singurul loc unde face asa, la alte retele wifi la care l-am mai conectat nu am patit, deci este clar ceva ce nu ii place la ce face router-ul. Am ultimul update oficial, am incercat sters cache aplicatie/telefon, reinstalat aplicatii, IPv6 este dezactivat, fara solutie momentan. De mentionat, imediat dupa restart la router timp de maxim 1 ora merge cum trebuie, dupa iar la fiecare activare de wifi trebuie sa astept 1-2 minute pana merge netul ok pe telefon. Nu am probleme de viteza si nici drop-uri de conexiune.

#1610
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postilicialin, on 22 august 2017 - 11:23, said:

Patesc si eu o chestie dubioasa cu acest router cand incerc sa conectez telefonul la wifi. Mai exact, imediat dupa ce il conectez, timp de 1-2 minute internetul merge foarte prost, sau deloc. Aici ma refer atat la aplicatii, unde daca incerci sa faci refresh raman asa (Facebook, Instagram, Twitter, etc) cat si la browsing pe net unde pagina se incarca doar partial. Dupa cele 1-2 minute totul merge perfect. Cu vechiul telefon nu pateam asta, iar cu telefonul nou acasa este singurul loc unde face asa, la alte retele wifi la care l-am mai conectat nu am patit, deci este clar ceva ce nu ii place la ce face router-ul. Am ultimul update oficial, am incercat sters cache aplicatie/telefon, reinstalat aplicatii, IPv6 este dezactivat, fara solutie momentan. De mentionat, imediat dupa restart la router timp de maxim 1 ora merge cum trebuie, dupa iar la fiecare activare de wifi trebuie sa astept 1-2 minute pana merge netul ok pe telefon. Nu am probleme de viteza si nici drop-uri de conexiune.
Firmware alternativ.

#1611
ilicialin

ilicialin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.07.2007
Si ce firmware recomanzi?

#1612
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postilicialin, on 22 august 2017 - 14:49, said:

Si ce firmware recomanzi?
Hggomes

#1613
ilicialin

ilicialin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.07.2007
Cei care ati cerut hggomes, in cat timp va raspuns? Eu i-am dat mail acum 5 sau 6 zile si inca nimic, ma poate ajuta cineva cu firmware-ul si cum se instaleaza/scapa de el in caz ca vreau iar stock?

#1614
GGavan

GGavan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 17.01.2004

View Postilicialin, on 28 august 2017 - 10:57, said:

Cei care ati cerut hggomes, in cat timp va raspuns? Eu i-am dat mail acum 5 sau 6 zile si inca nimic, ma poate ajuta cineva cu firmware-ul si cum se instaleaza/scapa de el in caz ca vreau iar stock?
O fi in concediu. Am vazut si pe alt forum din afara ca mai intreba cineva de HGG ca nu a fost active zilele acestea.

#1615
radutuby

radutuby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 01.06.2007

View Postilicialin, on 28 august 2017 - 10:57, said:

Cei care ati cerut hggomes, in cat timp va raspuns? Eu i-am dat mail acum 5 sau 6 zile si inca nimic, ma poate ajuta cineva cu firmware-ul si cum se instaleaza/scapa de el in caz ca vreau iar stock?
Il am eu daca il vrei.

Edited by radutuby, 28 August 2017 - 17:14.


#1616
Radu_escu

Radu_escu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.10.2005
Nu sunt eu f priceput in chestii de-astea legate de IT dar cat de cat ma mai pricep sau unde nu ma pricep incerc sa ma documetez asa mai pe intelesul meu, totusi, acest router ma exaspereaza cu soft-ul lui de la asus, eu nu pot sa inteleg de ce merge atat de prost, de ce pierde atat de multe informatii, de ce trebuie sa stau dupa el mai rau decat stateam dupa un 486 sa incarce win98 cand vreau sa incarc o simpla pagina, chiar asa singura rezolvare este este un firmware 3rd party? L-as lasa naibii si-as lua altceva, aveti idee daca e singurul care faca asa sau e posibil sa dau peste aceeasi problema si cu alte routere de la alte firme?

#1617
radutuby

radutuby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 01.06.2007
Merge foarte bine si cu softul Asus, posibil sa ai alta problema. Nu inteleg la ce te referi cand spui ca pierde informatii, daca te referi la pachete de date pierdute probabil ai un cablu prost facut intre tine si router. Eu nu  am patit sa mearga greu routerul. Este adevarat ca ultimul firmware official are limitata viteza pe pppoe la 350 mpbs dar poti revenii la versiunea anterioara care merge fara probleme.

Edited by radutuby, 03 September 2017 - 17:37.


#1618
Radu_escu

Radu_escu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.10.2005
Este vorba de wireless, in ultima vreme de multe ori trebuie sa ma si conectez manual cu laptopul la el, in majoritatea cazurilor trebuie sa astept minute bune pana incarca o pagina, apoi merge bine pana cand pica iar minute bune, iar merge, iar pica, pica cand mi-e lumea mai draga...din ce am citit mai sus vad colegi de forum care spun ceva asemanator....mi se pare tare aiurea din partea asus, aveam o parere mai buna despre ei.

This site can’t be reached
login.yahoo.com took too long to respond.
Try:
Checking the connection
Checking the proxy and the firewall
Running Windows Network Diagnostics
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

#1619
inu123

inu123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 16.07.2006
Stie cineva daca cu firmware-ul Hggomes se poate activa Sthealh mode ...adica sa se inchida ledurile?

#1620
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
Da merge cu Hgg sa oprești ledurile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate