Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Am o dilema(Doua facultati?)

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

View PostAutumn_Dream, on 05 august 2014 - 17:16, said:



Ultimul la care am fost m-a "facut de comanda" si am renuntat sa mai merg sa vorbesc cu el.
Poti sa detaliezi putin?
Vad ca multi dintre cei care au raspuns,au avut experiente mai neplacute cu preotii.Eu nu neg ca exista si asemenea preoti,pe care eu personal nu-i numesc preoti,si IMPOSTORI.Dar nu trebuie sa amestecam toti preotii intr-o oala comuna,fiindca nu este corect,la fel cum este si cu doctorii,exista doctori care nu cer bani,si doctori care vor sa se imbogateasca.Personal,poate ca si domeniul imi permite am intalnit foarte multi preoti,iar preotii pe care i-am intalnit,au fost ,cum sa zic,foarte cumsecade,fie ca am avut nevoie de ceva,m-au ajutat,chiar daca era foarte greu in unele cazuri.(M-au ajutat si cu bani,cand am avut nevoie,si pe ei nu o sa-i uit).Nu va imaginati,repet nu va IMAGINATI,ca preotii sunt bogati,majoritatea lor traiesc din saracie,ei fiind foarte prost platiti,eu stiind asta din experienta tatalui meu.Nu stiu daca stiti,la fiecare parohie se dau spre vanzare un numar de kilograme,de lumanari,pe care nu le cumpara NIMENI!Cand zic nimeni,chiar nimeni.(Aici vorbim de kg de lumanari,si oamenii cumpara 2 lumanari in total,Duminica.Sa facem un calcul.2x4=8 lumanari pe luna..Kg ramase cui le vinde tatal leu?Acelea se platesc din buzunarul lui,nu tine nimeni cont la varful episcopiei ,ca nu cumpara lumea lumanari,si acesta este un mic exemplu..Deci nu mai spuneti cu voce tare,ca TOTI preotii sunt saraci,si mafioti,fiindca oricat ati spune eu nu o sa va cred,cu toate argumentele din lume.Referitor la facultate,Nu stiu,Prien a facut o descriere foarte impresioanta,si inclin sa cred ca toate trebuie facute la randul lor.Ma gandesc eu,iti mai arde de o noua facultate,cand deja ai Teologia terminata?

#56
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014
uff, mi-am adus aminte de tinerete cand era o tipa studenta la zi la drept si la medicina, ceva sefa pe la liga si model in timpul "liber"! dadea si interviuri prin ziare ca ce fain se descurca ea!
Fa o singura facultate, termin-o si apoi daca mai vrei si mai poti mai fa una, dar la FF ca sa poti lucra intre timp.
Si nu fa facultati de fitze si dupa ce o termini esti ca la 18 ani! adica o iei de la zero cu alta facultate

#57
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010

View PostMihaiRO1, on 05 august 2014 - 23:19, said:

Poti sa detaliezi putin?
Vad ca multi dintre cei care au raspuns,au avut experiente mai neplacute cu preotii.Eu nu neg ca exista si asemenea preoti,pe care eu personal nu-i numesc preoti,si IMPOSTORI.Dar nu trebuie sa amestecam toti preotii intr-o oala comuna,fiindca nu este corect,la fel cum este si cu doctorii,exista doctori care nu cer bani,si doctori care vor sa se imbogateasca.Personal,poate ca si domeniul imi permite am intalnit foarte multi preoti,iar preotii pe care i-am intalnit,au fost ,cum sa zic,foarte cumsecade,fie ca am avut nevoie de ceva,m-au ajutat,chiar daca era foarte greu in unele cazuri.(M-au ajutat si cu bani,cand am avut nevoie,si pe ei nu o sa-i uit).Nu va imaginati,repet nu va IMAGINATI,ca preotii sunt bogati,majoritatea lor traiesc din saracie,ei fiind foarte prost platiti,eu stiind asta din experienta tatalui meu.Nu stiu daca stiti,la fiecare parohie se dau spre vanzare un numar de kilograme,de lumanari,pe care nu le cumpara NIMENI!Cand zic nimeni,chiar nimeni.(Aici vorbim de kg de lumanari,si oamenii cumpara 2 lumanari in total,Duminica.Sa facem un calcul.2x4=8 lumanari pe luna..Kg ramase cui le vinde tatal leu?Acelea se platesc din buzunarul lui,nu tine nimeni cont la varful episcopiei ,ca nu cumpara lumea lumanari,si acesta este un mic exemplu..Deci nu mai spuneti cu voce tare,ca TOTI preotii sunt saraci,si mafioti,fiindca oricat ati spune eu nu o sa va cred,cu toate argumentele din lume.Referitor la facultate,Nu stiu,Prien a facut o descriere foarte impresioanta,si inclin sa cred ca toate trebuie facute la randul lor.Ma gandesc eu,iti mai arde de o noua facultate,cand deja ai Teologia terminata?

Nu vreau sa dau detalii deoarece e o experienta pe care as vrea sa o uit. Tot ce pot sa-ti spun este ca a fost ultima oara cand am mai stat sa vorba cu un preot. M-am lamurit de ei. Nu sunt fiinte spirituale. Sunt oameni ca oricare altii, cu pacate si "experti" in psihologie. Cum am spus... daca am ceva pe suflet, ma rog direct la Dumnezeu. Nu mai mai confesez unei persoane care nu se diferenteaza de mine cu nimic. Daca chiar vreau sa ma confesez cuiva, o fac prietenilor. E aceeasi chestie.

Edited by Autumn_Dream, 09 August 2014 - 08:34.


#58
John_Delancie

John_Delancie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.04.2018
Cum mai este viața ta? Ironic, mă aflu în aceiași situație

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate